SIESTA w Drodze: Lucia de Carvalho (Goetz Summer Days 2024)

31 sierpnia 2024
SIESTA w Drodze: Lucia de Carvalho (Goetz Summer Days)
Brzesko, Pałac Goetz
SIESTA w Drodze: Lucia de Carvalho (Goetz Summer Days 2024)
4Music

Zapraszamy Państwa na pierwszą edycję dwudniowego wydarzenia organizowanego przez Pałac Goetz – Goetz Summer Days 2024. Już w sobotę 31 sierpnia o godzinie 20:00 na plenerowej scenie absolutnie wyjątkowy koncert z cyklu Marcin Kydryński prezentuje SIESTA w Drodze: Lucia de Carvalho!

SIESTA w Drodze: Lucia de Carvalho – o artystce

Energia, zmysłowość, żar. Urodzona w Angoli, a wychowana we Francji Lucia de Carvalho pełnymi garściami czerpie z folkloru Brazylii i tam też, obok Paryża i Luandy, powstała jej płyta: Kuzola, co w macierzystym języku artystki znaczy: Zakochanie. Lucia śpiewała od dziecka: w domu, na ulicach, w kościołach. Od pierwszej chwili zakochana w muzyce brazylijskiej, w naturalny sposób łączyła bossa novę i rytmy karnawału z tradycją rodzinnego kraju i muzycznym wyrafinowaniem ojczyzny Debussy’ego. Eksploruje tematykę tożsamości i przynależności, nadając swoim utworom głęboki sens. Lucia de Carvalho charakteryzuje się energicznym podejściem do tworzenia muzyki, pełnym profesjonalizmem oraz niesamowitym głosem. Dzięki temu zdobywa uznanie w każdym kraju, w którym tylko się pojawi. Po raz pierwszy wystąpiła w Polsce na SIESTA festiwalu w 2021 roku i zupełnie zachwyciła publiczność.

Na jej najnowszym albumie „Pwanga” pojawia się wielu artystów z różnorodnych muzycznych światów, które przenikają się w piosenkach Lucii tak, jak to w dzisiejszej rzeczywistości nieuchronne.

SIESTA w Drodze – o projekcie

Założeniem SIESTY w Drodze jest prezentacja na żywo artystów znanych z niedzielnych audycji Pora Siesty Marcina Kydryńskiego. Marcin Kydryński – radiowiec, autor i kompozytor tekstów, producent płyt, fotograf, współorganizator Siesta Festival w Gdańsku – jest także prowadzącym oraz dyrektorem artystycznym Siesty w Drodze.

SIESTA w Drodze gościła światowej sławy gwiazdy, takie jak: Pat Metheny, Bobby McFerrin & Chick Corea, czy Dianne Reeves. W projekcie pojawili się także: Richard Bona, Ana Moura, Camane, Tito Paris, Sara Tavares, Lura, Mayra Andrade, Tcheka, Elida Almeida, Yami, Nancy Vieira, Lucibela, Marcio Farco czy Dino Di Santiago. W Sieście przenikanie się kultur; zacieranie granic przy jednoczesnym szacunku dla tradycji regionów; pojednanie ponad historycznymi podziałami, to obok samej materii muzyki najcenniejsze wartości.

SIESTA w Drodze: Lucia de Carvalho (Goetz Summer Days 2024)

Zapraszamy na wyjątkowy koncert Lucii de Carvalho, który odbędzie się już w sobotę 31 sierpnia o godzinie 20:00 w Brzesku na plenerowej scenie Pałacu Goetz.

Źródło: materiały organizatora / Facebook (oficjalny profil SIESTA w Drodze)

Udostępnij:
SIESTA w Drodze Lucia de Carvalho koncert Brzesko Goetz Summer Days 2024 plakat Agencja Artystyczna 4Music Booking and Management koncerty w Polsce
©  2023 BOOKING & MANAGEMENT 4MUSIC – Wszelkie prawa zastrzeżone.
Twórca strony: MATEUSZ ŚWIST (MŚ)