SIESTA w Drodze: Alfredo Rodriguez Trio

6 listopada 2023
SIESTA w Drodze: Alfredo Rodriguez Trio
Kędzierzyn-Koźle, Miejski Ośrodek Kultury
SIESTA w Drodze: Alfredo Rodriguez Trio
4Music

W listopadzie czeka nas kolejna uczta muzyczna w ramach Projektu SIESTA w Drodze – swoje talenty zaprezentuje Alfredo Rodriguez Trio. Zapowiada się więc fascynująca jesień!

Nominowany do nagrody Grammy artysta Alfredo Rodríguez odzwierciedla talent legendarnych pianistów jazzowych: Keitha Jarretta, Theloniousa Monka czy Arta Tatuma. Wykształcony w rygorystycznych konserwatoriach muzyki klasycznej w Hawanie, porywający kunszt urodzonego na Kubie Rodrígueza czerpie zarówno z Bacha i Strawińskiego, jak i ze swoich kubańskich i jazzowych korzeni. Odkryty podczas Montreux Jazz Festival w 2006 roku przez Quincy’ego Jonesa, Rodríguez wyróżnia się jako reprezentant jazzu i improwizacji bez granic. Mistrzostwo jego twórczości zaowocowało częstymi występami na prestiżowych scenach na całym świecie, takich jak Playboy Jazz Festival w Hollywood Bowl, Montreux Jazz Festival, North Sea Jazz Festival, Jazz in Marciac, Umbria Jazz czy Jazz à Vienne. Ponadto Rodríguez był nominowany do nagrody Grammy 2015 w kategorii „Najlepsza aranżacja, instrument instrumentalny lub a cappella” za utwór „Guantanamera” z jego albumu „The Invasion Parade” z 2014 roku.

Jego zdolność do wyrażania siebie poprzez „odgrywanie historii” na klawiszach, umożliwia mu połączenie się ze słuchaczami na wyjątkowo szczerym i osobistym poziomie. W październiku 2023 roku ukaże się najnowszy materiał “Coral Way”.

Zapraszamy serdecznie na koncert Alfredo Rodriguez Trio, który odbędzie się w poniedziałek 6 listopada 2023 roku w Miejskim Ośrodku Kultury w Kędzierzynie-Koźlu.

Sponsor trasy:
Rossmann Polska

Partnerzy medialni:
Radio Nowy Świat
JAZZ FORUM
JazzSoul.pl

Źródło: Facebook (oficjalny profil SIESTA w Drodze)

Udostępnij:
SIESTA w Drodze Alfredo Rodriguez Trio koncerty plakat Agencja Artystyczna 4Music booking management
©  2023 BOOKING & MANAGEMENT 4MUSIC – Wszelkie prawa zastrzeżone.
Twórca strony: MATEUSZ ŚWIST (MŚ)