SIESTA w Drodze: Alfredo Rodriguez Trio

21 listopada 2024
SIESTA w Drodze: Alfredo Rodriguez Trio
Bielsko-Biała, Bielskie Centrum Kultury
SIESTA w Drodze: Alfredo Rodriguez Trio
4Music

W listopadzie czeka nas kolejna uczta muzyczna w ramach Projektu SIESTA w Drodze – swoje talenty w Bielskim Centrum Kultury w Bielsku-Białej zaprezentuje Alfredo Rodriguez Trio. Zapowiada się więc fascynująca jesień!

SIESTA w Drodze: Alfredo Rodriguez Trio – Marcin Kydryński o artyście

Alfredo Rodriguez, jeden z najwybitniejszych improwizujących pianistów naszych czasów jest Kubańczykiem z Hawany. Ale mieszka dziś, jak wielu wygnańców i uciekinierów z wyspy, w Miami. I tam, ze swej ulicy Coral Way przysłuchuje się muzyce regionu. Nie tylko zatem kubański son i bolero, ale także bachata z Dominikany, salsa z Puerto Rico, timba, tango, a nawet reggaeton zainspirowały nowe kompozycje Alfredo. Album Coral Way to nowy etap w muzyce mistrza i opowieść o jego nowym życiu, w nowym mieście, w roli ojca.

Nominowany do nagrody Grammy za swą aranżację Guantanamery Alfredo Rodríguez jest kontynuatorem tradycji wielkich pianistow kubańskich – od Lecuony prze Peruchina, Gonzaleza, Bebo i Chucho Valdesów aż po Rubalcabę. W jego sztuce historia muzyki kubańskiej spotyka się z jazzowym wyrafinowaniem i niedościgłą wirtuozerią godną finalistow Konkursu Chopinowskiego. To zderzenie światów zafascynowało Quincy’ego Jonesa, który przed paroma laty przyjął młodego Kubańczyka pod swe producenckie skrzydła i wydał kolejne autorskie albumy Alfredo. Nie powinno zatem zdumiewać, że na jednym z nich Rodriguez sięga po legendarny Thriller!

Ci, którzy słyszeli tę pianistykę podczas siestowych koncertów Alfredo z Richardem Boną nie potrzebują zachęty, by po raz kolejny doświadczyć olśnienia. Pozostali wciąż żyją w mroku. Aż do dnia oświecenia, do pierwszego spotkania z wirtuozem z Hawany.

SIESTA w Drodze: Alfredo Rodriguez Trio w Bielsku-Białej!

Zapraszamy serdecznie na wyjątkowy koncert Alfredo Rodriguez Trio, który odbędzie się we czwartek 21 listopada 2024 roku w Bielskim Centrum Kultury w Bielsku-Białej.

Źródło: materiały organizatora / Facebook (oficjalny profil SIESTA w Drodze)

Udostępnij:
SIESTA w Drodze Alfredo Rodriguez Trio koncert Bielsko-Biała Bielskie Centrum Kultury plakat Siesta w Drodze Agencja Artystyczna 4Music Booking and Management koncerty w Polsce
©  2023 BOOKING & MANAGEMENT 4MUSIC – Wszelkie prawa zastrzeżone.
Twórca strony: MATEUSZ ŚWIST (MŚ)