Richard Bona presents Asante Trio

5 lutego 2024
Richard Bona presents Asante Trio
Warszawa, Moxo
Richard Bona presents Asante Trio
4Music

Richard Bona z projektem Asante Trio wraca do Polski! „Najbardziej wszechstronny muzyk naszych czasów” zagra 5 lutego w Warszawie.

„Każdy język ma swój rytm i brzmienie. Polacy mają piękny język i to słychać w ich muzyce. Przekonałem się o tym współpracując z Anną Marią Jopek. Macie wrażliwą publiczność, która rozpoznaje wszelkie niuanse w muzyce, słucha i docenia różne style. Chociaż nie znacie języka, w jakim śpiewam, stojąc na scenie czuję, że rozumiecie moją opowieść” – mówi Bona, i zdecydowanie tkwi w tym o wiele więcej niż tylko ziarno prawdy.

Richard Bona to zdobywca nagrody Grammy, multiinstrumentalista, producent, legenda basu, prawdopodobnie najbardziej wszechstronny muzyk naszych czasów i wokalista rozpoznawalny po pierwszej frazie – człowiek-instytucja. Urodzony w wiosce w centralnym Kamerunie przez Rumunię i Paryż dotarł do Nowego Jorku, gdzie jego charyzmę natychmiast docenili najwięksi giganci jazzu: Bobby McFerrin, Wynton Marsalis, Joe Zawinul, zespół Steps Ahead i wreszcie sam Pat Metheny, który zaoferował mu miejsce w swojej legendarnej grupie.

Richard Bona objechał świat dookoła w towarzystwie legend, by wkrótce zasłynąć jako autor własnych projektów. Dzięki wyjątkowemu darowi brzmieniowemu oraz wokalnemu nieustannie reprezentuje swoje afrykańskie pochodzenie, pozostając jednocześnie na bieżąco z nowym brzmieniem muzyki globalnej. Richard Bona wyruszył w muzyczną podróż, łącząc zaraźliwe rytmy afrobeats z melodiami muzyki karaibskiej i latynoskiej. Ta fuzja stworzyła unikalny i porywający dźwięk, który urzeka ludzi na całym świecie. Jego cel i sposób, w jaki łączy się z fanami, uczyniły go kluczową postacią w muzyce światowej, jazzie i afropopie.

Zapraszamy serdecznie na koncert Richard Bona presents Asante Trio, który odbędzie się w poniedziałek 5 lutego 2024 roku na scenie warszawskiego Moxo.

Sponsor trasy:
Rossmann Polska

Partnerzy medialni:
Radio Nowy Świat
JAZZ FORUM
JazzSoul.pl

Źródło: Facebook (oficjalny profil SIESTA w Drodze)

Udostępnij:
Agencja Artystyczna 4Music Richard Bona Mandekan Cubano foto Rebecca Meek
©  2023 BOOKING & MANAGEMENT 4MUSIC – Wszelkie prawa zastrzeżone.
Twórca strony: MATEUSZ ŚWIST (MŚ)