Lizz Wright (Ethno Jazz Festival)

14 marca 2024
Lizz Wright (Ethno Jazz Festival)
Wrocław, Synagoga pod Białym Bocianem
Lizz Wright (Ethno Jazz Festival)
4Music

Niepowtarzalny głos Lizz Wright, nazwany przez The New York Times jako „gładki, ciemny alt posiadający cechy, które można kojarzyć z dojrzewającym w beczkach bourbonem lub miękką jak masło skórą”, zabrzmi na żywo we Wrocławiu już 14 marca 2024 roku!

Lizz Wright czerpie inspirację z jej wychowania na Południu w Georgii. Była tam dyrektorem muzycznym małego kościoła, którego jej ojciec był pastorem. Muzyka gospel oraz śpiew wezwań i odpowiedzi ze zborem dały początek jej relacji z muzyką. Niedługo później przemierzała Great American Songbook na swojej drodze do znakomitej kariery wokalnej.

W wieku 22 lat Lizz Wright zasłynęła w całym kraju jako wokalistka swoim koncertowym hołdem dla Billie Holiday, gdzie jej pełen gracji występ skradł serca publiczności. Rok później podpisała kontrakt z Verve Records na wydanie Salt, które znalazło się na szczycie list przebojów współczesnego jazzu Billboardu. Jej kolejne albumy nadal zajmowały czołowe miejsca na listach przebojów, a jej singiel „Lean In” (z Freedom & Surrender) znalazł się na Letniej Playliście Prezydenta Obamy 2016.

Zapraszamy na koncert Lizz Wright, który odbędzie się we czwartek 14 marca 2024 roku we wrocławskiej Synagodze pod Białym Bocianem.

SKŁAD:
LIZZ WRIGHT – śpiew
Ivan Edwards – perkusja
Kenny Banks – keyboard
Adam Levy – gitara
Ben Zwerin – gitara basowa

Źródło: materiały organizatora

Udostępnij:
Lizz Wright koncerty Polska Agencja Artystyczna 4Music Booking & Management
©  2023 BOOKING & MANAGEMENT 4MUSIC – Wszelkie prawa zastrzeżone.
Twórca strony: MATEUSZ ŚWIST (MŚ)