Lizz Wright (146. Jazz w Muzeum)

13 marca 2024
Lizz Wright (146. Jazz w Muzeum)
4Music

Niepowtarzalny głos Lizz Wright, nazwany przez The New York Times jako „gładki, ciemny alt posiadający cechy, które można kojarzyć z dojrzewającym w beczkach bourbonem lub miękką jak masło skórą”, zabrzmi na żywo w Ostrowie Wielkopolskim już 13 marca 2024 roku!

Lizz Wright czerpie inspirację z jej wychowania na Południu w Georgii. Była tam dyrektorem muzycznym małego kościoła, którego jej ojciec był pastorem. Muzyka gospel oraz śpiew wezwań i odpowiedzi ze zborem dały początek jej relacji z muzyką. Niedługo później przemierzała Great American Songbook na swojej drodze do znakomitej kariery wokalnej.

W wieku 22 lat Lizz Wright zasłynęła w całym kraju jako wokalistka swoim koncertowym hołdem dla Billie Holiday, gdzie jej pełen gracji występ skradł serca publiczności. Rok później podpisała kontrakt z Verve Records na wydanie Salt, które znalazło się na szczycie list przebojów współczesnego jazzu Billboardu. Jej kolejne albumy nadal zajmowały czołowe miejsca na listach przebojów, a jej singiel „Lean In” (z Freedom & Surrender) znalazł się na Letniej Playliście Prezydenta Obamy 2016.

Zapraszamy na koncert Lizz Wright, który odbędzie się w środę 13 marca 2024 roku w Ostrowskim Centrum Kultury.

SKŁAD:
LIZZ WRIGHT – śpiew
Ivan Edwards – perkusja
Kenny Banks – keyboard
Adam Levy – gitara
Ben Zwerin – gitara basowa

Źródło: materiały organizatora

Udostępnij:
Lizz Wright koncerty Polska Agencja Artystyczna 4Music Booking & Management
©  2023 BOOKING & MANAGEMENT 4MUSIC – Wszelkie prawa zastrzeżone.
Twórca strony: MATEUSZ ŚWIST (MŚ)