Emmet Cohen Trio (Jazz na Starówce 2024)

10 sierpnia 2024
Emmet Cohen Trio (Jazz na Starówce 2024)
4Music

Emmet Cohen, wybitny amerykański pianista jazzowy i kompozytor, już tego lata odwiedzi Polskę i zagra koncert w stolicy naszego kraju! Gwiazda plenerowego festiwalu Jazz na Starówce 2024 jest jedną z najważniejszych postaci artystycznych swojego pokolenia nowojorskiej sceny jazzowej. Mając zaledwie 33 lata, stał się punktem odniesienia dla przyszłych pokoleń muzyków jazzowych.

„Gwiazdorskie, ekspresyjne trio reprezentujące kalejdoskopowe poczucie muzycznej narracji… Mistrzowska klasa w stylistycznych zestawieniach: rhythm and blues, bebop, swing, po współczesne style – innowacyjne brzmienie przyszłości jazzu” – właśnie tak o fenomenie pianistycznym Emmeta Cohena pisze Downbeat Magazine.

Emmet Cohen – amerykański pianista, kompozytor, producent oraz pedagog – stoi obecnie na czele sceny jazzowej Nowego Jorku i jest uznanym na świecie artystą jazzowym. Branżę zachwyca jego „erudycja muzyczna i indywidualność”.

Emmet Cohen jest artystą Mack Avenue. Studiował fortepian jazzowy w Manhattan School of Music i University of Miami; w młodym wieku wygrał wiele konkursów pianistycznych oraz ma na swoim koncie liczne nagrody (zwycięzca American Pianists Awards, Cole Porter Fellow, Artist- in-Residence na University of Indianapolis, finalista Thelonious Monk International Piano Competition). Jego uznanym przedsięwzięciem (jako pianisty i producenta) jest „Masters Legacy Series”, seria nagrań honorujących legendarnych muzyków jazzowych (jak m.in.: Jimmy Cobb, Ron Carter, Benny Golson, George Coleman) i promujących idiom muzyczny Ameryki.

Jego renoma i światową rozpoznawalność eksplodowała dzięki „Live From Emmets Place”, serii nagrań na żywo z jego nowojorskiego mieszkania z prestiżowymi artystami (jak m.in.: Christian McBride, Nicholas Payton, Joe Lovano), które należą do najczęściej oglądanych programów jazzowych na świecie, w Internecie i sieciach społecznościowych.

Zapraszamy na wyjątkowy koncert Emmet Cohen Trio, który odbędzie się w sobotę 10 sierpnia 2024 roku na Rynku Starego Miasta w Warszawie w ramach 30. Międzynarodowego Plenerowego Festiwalu Jazz na Starówce 2024.

INSTRUMENTARIUM:

Emmet Cohen – fortepian
Philip Norris – kontrabas
Kyle Poole – instrumenty perkusyjne

Źródło: materiały organizatora / Facebook (oficjalny profil 4Music)

Udostępnij:
Emmet Cohen Trio koncert jazzowy Warszawa Międzynarodowy Plenerowy Festiwal Jazz na Starówce 2024 plakat Agencja Artystyczna 4Music Booking and Management koncerty w Polsce
©  2023 BOOKING & MANAGEMENT 4MUSIC – Wszelkie prawa zastrzeżone.
Twórca strony: MATEUSZ ŚWIST (MŚ)