Dianne Reeves – ikona Jazzu w Cavatina Hall

17 kwietnia 2024
Dianne Reeves – ikona Jazzu w Cavatina Hall
Bielsko-Biała, Cavatina Hall
Dianne Reeves – ikona Jazzu w Cavatina Hall
4Music

Dianne Reeves, zdobywczyni aż pięciu prestiżowych nagród Grammy, to jedna z najwybitniejszych wokalistek jazzowych na globie. Jej niezwykłe umiejętności wokalne, zdolność do improwizacji oraz unikalne połączenie stylów jazzu i R&B zaowocowały trzema kolejnymi nagrodami Grammy dla Najlepszego Wykonawcy Wokalnego Jazzu, co stało się pierwszym takim przypadkiem w historii dowolnej kategorii wokalnej.

Dianne Reeves zagrała znaczącą rolę w filmie „Good Night, and Good Luck” George’a Clooneya, który zyskał aż sześć nominacji do Oscara. Za ścieżkę dźwiękową do tego filmu zdobyła kolejną nagrodę Grammy w kategorii Najlepszego Wykonawcy Wokalnego Jazzu.

Artystka nagrała i wystąpiła u boku Wyntona Marsalisa oraz Lincoln Center Jazz Orchestra. Ponadto współpracowała z Chicago Symphony Orchestra pod batutą Daniela Barenboima oraz była solistką z udziałem Sir Simona Rattle’a i Berlińskiej Filharmonii. Jej zasługi zaowocowały także pierwszym stanowiskiem Przewodniczącej ds. Kreatywności w Jazzie w Los Angeles Philharmonic, a także była pierwszym wokalistą, który wystąpił w renomowanej Walt Disney Concert Hall.

Dianne Reeves – ikona Jazzu zaśpiewa w Polsce!

Współpracując z legendarnym producentem Arifem Mardinem (odpowiedzialnym m.in. za albumy Norah Jones czy Arethy Franklin), Reeves stworzyła nagradzany album „A Little Moonlight”. Album ten, prezentujący intymne standardy, zapewnił artystce uznanie Grammy i dał początek jej udanej trasie koncertowej. Jej świąteczna kolekcja, „Christmas Time is Here”, również zdobyła uznanie krytyków, a Ben Ratliff z The New York Times określił ją jako jedną z najlepszych jazzowych płyt świątecznych.

Ostatnie lata to intensywna działalność koncertowa Reeves na całym świecie, obejmująca różnorodne projekty, takie jak „Sing the Truth” – muzyczny hołd dla Niny Simone, gdzie występowała obok Lizz Wright i Angelique Kidjo. Artystka miała również zaszczyt wielokrotnie wystąpić w Białym Domu, uczestnicząc m.in. w kolacji państwowej dla prezydenta Obamy i prezydenta Chin oraz na Balu Gubernatorów.

Jej najnowsze dzieło, album zatytułowany „Beautiful Life”, to efekt współpracy z takimi artystami jak Gregory Porter, Robert Glasper, Lalah Hathaway i esperanza spalding. Wyprodukowany przez Terri Lyne Carrington, ten album przyniósł Reeves kolejną nagrodę Grammy dla Najlepszego Wykonawcy Wokalnego Jazzu w 2015 roku. Ponadto, artystka została uhonorowana tytułami doktora honoris causa przez Berklee College of Music i Juilliard School. W 2018 roku Narodowe Stowarzyszenie Sztuki przyznało jej tytuł Mistrza Jazzu, co stanowi najwyższe wyróżnienie przyznawane artystom jazzowym w Stanach Zjednoczonych.

Dianne Reeves wystąpi w Cavatina Hall w Bielsku-Białej

Zapraszamy na wyjątkowy koncert ikony Jazzu – Dianne Reeves, który odbędzie się w środę 17 kwietnia 2024 roku na scenie Cavatina Hall w Bielsku-Białej.

SKŁAD:
DIANNE REEVES – śpiew
John Beasley – piano
Romero Lubambo – gitara
Reuben Rogers – gitara basowa
Terreon Gully – bębny

Źródło: materiały organizatora

Udostępnij:
Agencja Artystyczna 4Music Dianne Reeves koncert Krakow foto Krzysztof Szafraniec 6
©  2023 BOOKING & MANAGEMENT 4MUSIC – Wszelkie prawa zastrzeżone.
Twórca strony: MATEUSZ ŚWIST (MŚ)