Branford Marsalis & Friends

23 października 2024
Branford Marsalis & Friends
4Music

„Mija dekada od pamiętnego projektu Anny Marii, Ulotne. Prawdopodobnie najbardziej wszechstronny geniusz saksofonu grał w tym czasie wielki jazz, pieśni Mahlera, blues bagienny, muzykę filmową, big beat – you name it. Ale wraca w tym roku w nasze muzyczne okolice. Z premierowym projektem. Legendarny kwartet Branforda Marsalisa gra tradycyjną muzykę węgierską! By zrobić to wiarygodnie, Amerykanie studiują u mistrzów znad Balatonu. Nowe skale, nieparzyste rytmy, obłędne tempa, inspiracje azjatyckie, tureckie, cygańskie. Czardasze? Bartok może? Do czterech wielkich jazzmenów dołącza na scenie septet Węgrów. Głosy, skrzypki, flety, akordeony. Niebywała orkiestra. Na styku kultur, w przenikaniu się tradycji, powstaje muzyka, którą cenimy sobie szczególnie. Otwarta, ciekawa drugiego człowieka, łącząca odmienne światy” – charakteryzuje Marcin Kydryński.

BRANFORD MARSALIS QUARTET

Saksofonista Branford Marsalis jest jedną z najbardziej wpływowych i poważanych figur we współczesnej muzyce. Laureat NEA Jazz Masters, zdobywca prestiżowej nagrody Grammy i nominowany do nagrody Tony, równie dobrze czuje się wykonując koncerty z orkiestrami symfonicznymi, jak i zasiadając z członkami Grateful Dead, jednak centrum jego muzycznego wszechświata pozostaje Branford Marsalis Quartet. Po ponad trzech dekadach funkcjonowania z minimalnymi zmianami osobowymi ten słynny zespół jest szanowany za bezkompromisową interpretację kalejdoskopowej gamy zarówno oryginalnych kompozycji, jak również jazzowych i popularnych klasyków. Po nominowanym do nagrody Grammy albumie Upward Spiral, na którym występujący gościnnie wokalista Kurt Elling doskonale zintegrował się z grupą, kwartet podążył dalej wydając The Secret Between the Shadow & the Soul, będący jego dotąd najbardziej rozległą emocjonalnie i melodyjnie kolekcją. John Zeugner uchwycił wpływ kwartetu występującego na żywo w niedawnej recenzji koncertowej, mówiąc o nim: „swobodnie pewny siebie, profesjonalny, intelektualny i naładowany energią. Kwartet Branforda Marsalisa… miał w sobie wszystkie te cechy i nie tylko te”.

Zapraszamy serdecznie na wyjątkowy koncert Branford Marsalis & Friends, który odbędzie się w środę 23 października 2024 roku w Sali Ziemi Poznań Congress Center.

INSTRUMENTARIUM:

Branford Marsalis – saksofon
Joey Calderazzo – fortepian
Eric Revis – gitara basowa
Justin Faulkner – perkusja
Sára Tímár – wokal
Miklós Király – skrzypce
Gergely Hegedűs – skrzypce, altówka
Mihály Borbély – tárogató
Soma Salamon – akordeon, flet
Balázs Szokolay Dongó – dudy, flet
Kornél Varga – gitara

Źródło: materiały organizatora

Udostępnij:
Branford Marsalis koncerty w Polsce koncert Wrocław Warszawa Poznań Katowice plakat Agencja Artystyczna 4Music Booking Management
©  2023 BOOKING & MANAGEMENT 4MUSIC – Wszelkie prawa zastrzeżone.
Twórca strony: MATEUSZ ŚWIST (MŚ)