Światowej klasy artyści reprezentowani przez Agencję 4Music Management & Booking!

Agencja Artystyczna 4Music Samara Joy galeria foto Meredith Truax

Music Works International, jedna z najważniejszych międzynarodowych agencji muzycznych, ogłosiła strategiczne partnerstwo z polską Agencją 4Music Management & Booking. Dzięki temu tak wybitni muzycy jak Samara Joy, Lizz Wright, Emmet Cohen czy Alfredo Rodriguez zostali objęci profesjonalną opieką na polskim rynku muzycznym. Pozostaje już tylko czekać na ich niezwykłe koncerty!

Music Works International, znana międzynarodowa agencja artystyczna założona w USA współpracuje na co dzień z najlepszymi na świecie muzykami, promotorami i klubami. Wspólnie planują trasy koncertowe, które budują nowe relacje między publicznością i artystami oraz wpływają na rozwój rynków muzycznych. Lista muzyków i zespołów, z którymi współpracują jest imponująca i obejmuje wybitnych przedstawicieli jazzu, world music i R&B

Partnerstwo warszawskiej Agencji Artystycznej 4Music z Music Works International otwiera nowe możliwości

Mamy przyjemność ogłosić strategiczne partnerstwo z naszą cenioną koleżanką Joanną Drozdą, właścicielką Agencji Artystycznej 4Music w celu wyłącznej reprezentacji Lizz Wright, Alfredo Rodrigueza, Emmeta Cohena i Samary Joy w Polsce. MWI i 4Music przez wiele lat ściśle współpracują z Richardem Boną w Polsce, co wzmacnia pozycję Richarda w regionie. Mamy nadzieję na bardziej owocną współpracę z Joanną i jej zespołem w ramach tej nowej umowy – Katherine McVicker, dyrektorka Music Works International.

4Music Management & Booking to firma z wieloletnim doświadczeniem o ugruntowanej pozycji na rynku muzycznym. Współpracuje z wybitnymi artystami z Polski i z zagranicy. Promuje i reprezentuje artystów, prowadzi także działalność wydawniczą. Jest wyłącznym reprezentantem Marcina Kydryńskiego, którego wspiera m.in. w realizacji niezwykłego projektu muzycznego i cyklu koncertów „SIESTA w drodze”. Reprezentuje Richarda Bonę. Teraz, oprócz tego artysty, pod swoje skrzydła przyjęła Samarę Joy, Lizz Wright, Emmeta Cohena i Alfredo Rodrigueza, dla których będzie wyłącznym bookerem na terenie Polski.

Jesteśmy dumni, że do naszej agencji dołączają kolejni światowej klasy artyści. To oni są dla nas inspiracją i motywacją do dalszej ciężkiej pracy. Cieszymy się, że nasze doświadczenie jest doceniane przez najważniejsze międzynarodowe agencje jak Music Works International – Joanna Drozda, współwłaścicielka 4Music Management & Booking.

SAMARA JOY (Tegoroczna laureatka 2 nagród Grammy)

Amerykańska wokalistka jazzowa. Jej prawdziwe nazwisko to Samara Joy McLendon. Urodziła się w 1999 roku w Nowym Jorku, wychowała na Bronxie. Pochodzi z rodziny muzyków. Jej ojciec Antonio McLendon był wokalistą i basistą koncertującym z artystą gospel Andraé Crouchem. Z kolei dziadkowie ze strony ojca to Elder Goldwire i Ruth McLendon – muzycy, którzy założyli i prowadzili filadelfijską grupę gospel o nazwie The Savettes.

Joy studiowała na SUNY Purchase. W 2019 roku zwyciężyła w konkursie wokalnym Sarah Vaughan International Jazz Vocal Competition, a w 2020 roku znalazła się w gronie stypendystów wyróżnionych przez fundację Elli Fitzgerald. Jeszcze jako studentka postanowiła nagrać pierwszą płytę, na którą fundusze zebrała w serwisie crowdfundingowym. Album zatytułowany „Samara Joy” ukazał się w 2021 roku nakładem niezależnej wytwórni Whirlwind. Na debiutanckiej płycie młodej wokalistce towarzyszy gitarzysta Pasquale Grasso oraz muzycy jego trio – basista Ari Roland i perkusista Kenny Washington. Album został nagrodzony podczas pierwszej edycji Jazz Music Awards.

We wrześniu 2022 roku nakładem słynnej wytwórni Verve Records ukazała się druga płyta piosenkarki zatytułowana „Linger Awhile”. To za nią Samara Joy otrzymała w tym roku Nagrodę Grammy w kategorii najlepszy wokalny album jazzowy! Druga statuetka trafiła do samej wokalistki, która została również laureatką w kategorii najlepsza nowa artystka.

LIZZ WRIGHT

Agencja Artystyczna 4Music Lizz Wright galeria foto Jesse Kitt 2

Amerykańska piosenkarka i kompozytorka. Urodziła się w 1980 roku w stanie Georgia. Debiutowała w chórze gospel prowadzonym przez jej ojca, który był pastorem. Muzyka gospel dała początek muzycznej pasji Wright i do tej pory można odnaleźć jej echa w twórczości artystki. Mówi się, że w jej utworach odbija się dusza amerykańskiego Południa a „The New York Times” tak pisze o jej głosie: „gładki, ciemny alt posiadający cechy, które można kojarzyć z dojrzewającym w beczkach bourbonem lub miękką jak masło skóra”.

W 2002 roku Lizz Wright podpisała kontrakt z wytwórnią jazzową Verve Records na wydanie „Salt”, który znalazł się na szczycie listy przebojów Billboard Top Contemporary Jazz. Jej kolejne albumy: „Dreaming Wide Awake”, „The Orchard”, „Fellowship”, „Freedom&Surrender”, „Grace” odniosły niemniejszy sukces.

W czerwcu 2022 roku piosenkarka założyła niezależną wytwórnię Blues&Greens Records, w której wydała swój ostatni genialny album „Holding Space”, będący zarejestrowanym na żywo koncertem w Berlinie z 2018 roku. Wirth pracowała z takimi artystami jak: Joe Sample, Danilo Pérez, David Sanborn, Toots Thielemans i Massimo Biolcati. W Polsce koncertowała już kilkukrotnie, m.in. we Wrocławiu, Trójmieście i Warszawie.

EMMET COHEN

Agencja Artystyczna 4Music Emmet Cohen galeria foto Gabriela

Uznany na świecie, wszechstronny artysta jazzowy, pianista, kompozytor, lider zespołu Emmet Cohen Trio i pedagog. Urodzony w 1990 roku w stanie Floryda. Jest jednym z najważniejszych artystów swojego pokolenia nowojorskiej sceny jazzowej. Branżę zachwyca jego „erudycja muzyczna i indywidualność”. Downbeat Magazine pisze o występach jego zespołu: „Gwiazdorskie, ekspresyjne trio reprezentujące kalejdoskopowe poczucie muzycznej narracji… Mistrzowska klasa w stylistycznych zestawieniach – rhythm and blues, bebop, swing… po współczesne style – innowacyjne brzmienie przyszłości jazzu”.

Emmet Cohen jest zwycięzcą American Pianists Awards 2019 i Cole Porter Fellow Amerykańskiego Stowarzyszenia Pianistów oraz Artist-in-Residence na University of Indianapolis. Był także finalistą Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Theloniousa Monka w 2011 roku. Występował na najważniejszych międzynarodowych festiwalach jazzowych oraz w Rose Hall w Lincoln Center Kennedy Center w Waszyngtonie, oprócz występów w Village Vanguard i innych największych nowojorskich klubów jazzowych. Przez wiele lat był organistą rezydentem Hammond B-3 w Klub jazzowy SMOKE w Harlemie.

Podczas lockdownu związanego z pandemią COVID-19 stworzył „Live From Emmet’s Place”, serię nagrań na żywo we własnym mieszkaniu, których cotygodniowe transmisje uzyskały miliony wyświetleń w Internecie na całym świecie.

Muzyk regularnie pojawia się u boku tuzów jazzu i współpracuje z takimi artystami jak: Ron Carter, Benny Golson, George Colemana, Jimmy Heath, Houston Person, Kurt Elling, Billy Hart. Jest także członkiem trio „Tip City” Christiana McBride’a a także Herlin Riley’s Quartet. Koncertuje na najważniejszych międzynarodowych festiwalach i w prestiżowych salach koncertowych.

ALFREDO RODRIGUEZ

Znakomity kubański pianista i kompozytor. Urodził się w 1985 roku w Hawanie, gdzie studiował w klasie fortepianu w Konserwatorium Manuel Saumell, a następnie w Konserwatorium Muzycznym Amadeo Roldán oraz Instituto Superior de Arte. W 2003 roku zdobył wyróżnienie w konkursie dla młodych muzyków jazzowych Jojazz a trzy lata później triumfował również na Montreux Jazz Festival. Tam dostrzegł go sam Quincy Jones, który zaproponował mu współpracę.

W 2007 roku założył swój zespół Alfredo Rodriguez Trio (z Gastónem Joya i Michaelem Oliverą). W ciągu niecałej dekady przekształcił się z młodego lokalnego kubańskiego artysty w artystę uznanego na całym świecie, zamieszkał w Stanach Zjednoczonych. Jego kolejne albumy zostały znakomicie przyjęte przez wielu entuzjastów muzyki jazzu latynoskiego oraz krytyków.

Nominowany do Nagrody Grammy z trzema kolejnymi albumami wydanymi przez Mack Avenue Records: „Sounds of Space” (2011), „The Invasion Parade” (2014), and „Tocororo” (2016). Po nich nagrał jeszcze w 2018 roku „The  Little Dream” oraz „Duologue” z Pedrito Martínez (2019). Alfredo współpracował z wieloma artystami jazzowymi, takimi jak Wayne Shorter, Herbie Hancock, Patti Austin, James Ingram, McCoyTyner, EsperanzaSpalding oraz Richard Bona. Brzmienie jego muzyki rozpoznawalne jest od pierwszej nuty, koncertuje na całym świecie.

Udostępnij:

SEKCJA KOMENTARZY

©  2023 BOOKING & MANAGEMENT 4MUSIC – Wszelkie prawa zastrzeżone.
Twórca strony: MATEUSZ ŚWIST (MŚ)