Samara Joy – wschodząca gwiazda jazzu

Agencja Artystyczna 4Music Booking and Management Samara Joy Meredith Truax foto

Nagrodzonym GRAMMY i szeroko uznanym albumem „Linger Awhile”, 23-letnia Samara Joy toruje sobie ścieżkę do grona takich artystów, jak Sarah, Ella i Billie jako kolejna sensacja świata jazzu, nagrana przez legendarne Verve Records.

Samara Joy urodziła się w 1999 roku w Nowym Jorku, wychowała na Bronxie. Pochodzi z rodziny muzyków. W 2019 roku zwyciężyła w konkursie wokalnym Sarah Vaughan International Jazz Vocal Competition, a w 2020 roku znalazła się w gronie stypendystów wyróżnionych przez fundację Elli Fitzgerald. Jeszcze jako studentka postanowiła nagrać pierwszą płytę, na którą fundusze zebrała w serwisie crowdfundingowym. Album zatytułowany „Samara Joy” ukazał się w 2021 roku nakładem niezależnej wytwórni Whirlwind.

Jej głos, bogaty i aksamitny, a jednocześnie zaskakująco wyrafinowany, zdobył już fanów takich jak Anita Baker, Regina King, Kelly Clarkson czy Jennifer Hudson, ale też oraz zapewnił występy w programach TODAY Show, The Tonight Show z Jimmym Fallonem, The Late Show ze Stephenem Colbertem czy CBS Mornings. Dodatkowo miliony polubień na Tik Toku umacniają status Samary jako pierwszej gwiazdy jazzu pokolenia Z.

The New York Times pochwalił „wschodzącą gwiazdę o jedwabistym głosie” za „pomoc w odmłodnieniu jazzu”, podczas gdy NPR All Things Considered nazwał ją „piosenkarką klasycznego jazzu nowej generacji”.

We wrześniu 2022 roku nakładem słynnej wytwórni Verve Records ukazała się druga płyta piosenkarki zatytułowana „Linger Awhile”, za którą w lutym 2023 roku Samara Joy odebrała dwie nagrody GRAMMY – Best Jazz Vocal Album oraz obiecującą nagrodę Best New Artist.

Ostatnie trasy koncertowe po całym świecie są dla wokalistki nieustannym szokiem, ale też zapewnieniem, że to dopiero początek wyjątkowej kariery.

Zapraszamy do kontaktu!

Justyna Majewska – Agencja 4Music

​+48 605 900 114

justyna@4music.com.pl

Udostępnij:

SEKCJA KOMENTARZY

©  2023 BOOKING & MANAGEMENT 4MUSIC – Wszelkie prawa zastrzeżone.
Twórca strony: MATEUSZ ŚWIST (MŚ)