Samara Joy – tegoroczna podwójna laureatka Grammy na jedynym koncercie w Polsce!

Agencja Artystyczna 4Music Samara Joy galeria foto Meredith Truax

W piątek 12 kwietnia w pięknej sali NOSPR w Katowicach w ramach projektu SIESTA w Drodze wystąpi olśniewająca Samara Joy. Artystka rzuca na kolana publiczność kolejnych kontynentów śpiewając największe jazzowe standardy. To będzie jedyny koncert w Polsce w ramach europejskiego tournée.

„To od czasów Nory Jones najbardziej błyskotliwa kariera w świecie jazzowej wokalistyki. I jakie wyzwanie. Jeśli masz dwadzieścia lat i za swą pierwszą w życiu płytę: Samara Joy, dostajesz dwie najważniejsze w swej kategorii nagrody Grammy (Najlepszy Album Wokalny i Najlepsza Nowa Artystka), to co dalej? Gdy dwudziestolatka wygrywa najpierw festiwal Ellingtona, a potem Międzynarodowy Konkurs Wokalny im. Sary Vaughan, reżyserka Regina King wyrokuje: „W tej dziewczynie żyją jednocześnie Sarah i Ella Fitzgerald”. Co więcej można osiągnąć? Otóż można to, co w muzyce, zwłaszcza jazzowej, najważniejsze. Własny głos. Swój ton. Jedyną, niepowtarzalną barwę, frazę. To proces. Świat jazzu przysłuchuje się życzliwie Samarze, gdy pojawia się kolejno: na Broadwayu, w Carnegie Hall, w Jazz at Lincoln Center – świątyniach muzyki. Potem, wraz z drugą płytą, Linger Awhile, artystka rzuca na kolana publiczność kolejnych kontynentów. A wszystko to z pomocą dawnych, tysiąckroć już zaśpiewanych i zagranych jazzowych standardów, w czasach panoszącej się elektroniki i triumfu rapu. Cóż, najwyraźniej robi coś naprawdę dobrze. Będziemy mieli szansę doświadczyć jej sztuki w zachwycającej sali NOSPR, w kwietniu 2024” – charakteryzuje artystkę Marcin Kydryński.

Nagrodzonym GRAMMY i szeroko uznanym albumem „Linger Awhile”, 23-letnia Samara Joy toruje sobie ścieżkę do grona takich artystów jak Sarah Vaughan, Ella Fitzgerald i Billie Holiday.

Urodziła się w 1999 roku w Nowym Jorku, wychowała na Bronxie. Pochodzi z rodziny muzyków. W 2019 roku zwyciężyła w konkursie wokalnym Sarah Vaughan International Jazz Vocal Competition, a w 2020 roku znalazła się w gronie stypendystów wyróżnionych przez fundację Elli Fitzgerald. Jeszcze jako studentka postanowiła nagrać pierwszą płytę, na którą fundusze zebrała w serwisie crowdfundingowym. Album zatytułowany „Samara Joy” ukazał się w 2021 roku nakładem niezależnej wytwórni Whirlwind.

Jej głos, bogaty i aksamitny, a jednocześnie zaskakująco wyrafinowany, zdobył już fanów takich jak Anita Baker, Regina King, Kelly Clarkson czy Jennifer Hudson, ale też oraz zapewnił występy w programach TODAY Show, The Tonight Show z Jimmym Fallonem, The Late Show ze Stephenem Colbertem czy CBS Mornings. Dodatkowo miliony polubień na Tik Toku umacniają status Samary jako pierwszej gwiazdy jazzu pokolenia Z.

SIESTA w Drodze

Założeniem SIESTY w drodze jest prezentacja na żywo artystów znanych z niedzielnych audycji Pora Siesty Marcina Kydryńskiego oraz z bestsellerowych kompilacji Siesta (wydano już XV edycji). Prowadzącym oraz dyrektorem artystycznym SIESTY w drodze jest Marcin Kydryński, radiowiec, autor i kompozytor tekstów, producent płyt i fotograf.​

SIESTA w Drodze gościła światowej sławy gwiazdy, takie jak: Pat Metheny, Bobby McFerrin & Chick Corea czy Dianne Reeves. W projekcie pojawili się także: Richard Bona, Ana Moura, Camane, Tito Paris, Sara Tavares, Lura, Mayra Andrade, Tcheka, Elida Almeida, Yami, Nancy Vieira, Fabia Rebordao, Marcio Farco czy Dino Di Santiago.

W Sieście przenikanie się kultur, zacieranie granic przy jednoczesnym szacunku dla tradycji regionów, pojednanie ponad historycznymi podziałami, to obok samej materii muzyki najcenniejsze wartości.

Samara Joy w Polsce: Bilety

Samara Joy to teraz najgorętsze nazwisko w świecie jazzu. Koncert w NOSPR będzie z pewnością wielkim wydarzeniem. Nie można takiej okazji przegapić!

Eventim: https://www.eventim.pl/samarajoy
eBilet: https://sklep.ebilet.pl/samarajoy

Agencja Artystyczna 4Music Booking and Management Samara Joy Meredith Truax foto

Zapraszamy do kontaktu!

Justyna Majewska – Agencja 4Music

​+48 605 900 114

justyna@4music.com.pl

Udostępnij:

SEKCJA KOMENTARZY

©  2023 BOOKING & MANAGEMENT 4MUSIC – Wszelkie prawa zastrzeżone.
Twórca strony: MATEUSZ ŚWIST (MŚ)