Richard Bona w lipcu w Polsce!

15 czerwca 2015
1841 Views
Comments are off for this post

Richard Bona – kameruński multiinstrumentalista i wokalista – zagra 4 lipca w Wadowicach oraz 5 lipca w Lublinie. Artysta zaprezentuje muzykę z płyty Bonafied. Krążek ten w Polsce uzyskał status złotej płyty.

4 lipca 2015 – Wadowice, 21:00
Młyn Jazz Festival – występ z gościnnym udziałem Anny Marii Jopek
http://www.mlynjazzfestival.com.pl/
Scena plenerowa
Młyn Jacka Hotel & Spa****, Jaroszowice 234, 34-100 Wadowice

5 lipca 2015 – Lublin – dwa koncerty 19:00 i 21:00
Teatr Stary w Lublinie
ul. Jezuicka 18, 20-113 Lublin
http://teatrstary.eu/

Bonafied, siódma płyta w dorobku Richarda, to intymny, prawie w całości akustyczny album, na którym mieszają się różne gatunki muzyczne, pobrzmiewają osobiste historie, powracają postaci z dawnych lat, wyraz znajduje filozofia życia w zgodzie z naturą.

Utwory zawarte na Bonafied przywołują stylistykę jazzu, afrykańskiego popu, a nawet paryskiego kabaretu. „Pochodzę z rzeczywistości, w której muzyka powinna opowiadać jakąś historię” – mówi Bona. „Gdy byłem mały, muzyka nie była dla nas muzyką dopóty, dopóki nie wiązała się z jakąś piękną historią. To moje korzenie, z których czerpię niezależnie od miejsca zamieszkania. Nawet jeśli ludzie nie rozumieją języka, w którym historia jest opowiadana, mogą zawsze poczuć związane z nią emocje. Zarówno dźwięki, jak i samo brzmienie słów niosą już pewne treści. A historie ludzkich losów są wszędzie podobne – praca, miłość, cierpienie i szczęście. To samo wszędzie, na całym świecie”.

 

2012Weintrob370