• Pat Metheny: ,,Side Eye” – nowe daty koncertów!

  29 marca 2021
  545 Views
  Comments are off for this post

  Szanowni Państwo,

  pandemia uniemożliwia nam zrealizowanie zaplanowanej na ten rok trasy SIESTA w drodze: Pat Metheny „Side Eye”. Dobra informacja jest taka, że mamy już zaplanowane nowe daty i zagramy tam, gdzie planowaliśmy. A jeszcze lepsza informacja – do miejsc, w których wystąpi Pat, dołącza Lublin. Mamy nadzieję, że zostaniecie z nami.

  Nowe daty, godziny i miejsca prezentujemy poniżej, wraz z kilkoma słowami od dyrektora artystycznego projektu, Marcina Kydryńskiego:

  Moi drodzy, 

  póki mogę, spaceruję po moim mieście. Taki sport. W witrynach mijanych kawiarni widzę tabliczki w stylu: „Będzie już tylko lepiej”.  Naprawdę wierzę, że będzie dobrze. I to wkrótce. „Dobrze” – musi tymczasem wystarczyć, zanim będzie „wspaniale”. Będzie też przepięknie, jak daje nadzieję piosenka, ale na ten stan przyjdzie nam jeszcze chwilę poczekać.

  Parę wydarzeń siestowych, wierzę, uda się nam przedsięwziąć jeszcze tej wiosny. Wytrzymamy najbliższych parę trudnych tygodni, a potem, cieszę się nadzieją, spotkamy się ze świetlistym, szczęśliwym Miroką Parisem i jego oszałamiającą trębaczką Jessiką Piną. To w maju (12.05 Sanok, 13.05 Bielsko-Biała, 14.05 Rybnik, 15.05 Lublin, 16.05 Łódź).

  Spieszę też z kolejną wieścią, tym razem wielkiego formatu. Wysiłkiem wielu ludzi i dzięki otwartości samego bohatera, koncerty Pata Metheny’ego z projektem Side Eye w całej Europie przeniesiono na rok 2022. Tym samym i nasza trasa szczęśliwie, jesteśmy pewni, dotrze do brzegu. Więcej: udało się zorganizować dodatkowy koncert w jednym z naszych ulubionych siestowych miast.

  Przypomnę, na wszelki wypadek:

  2 czerwca 2022/ BYDGOSZCZ, OPERA NOVA, godz. 19:00

  3 czerwca 2022/ SOPOT, OPERA LEŚNA, godz. 20:00

  4 czerwca 2022/ WARSZAWA, PALLADIUM, godz. 18:00 i 21:00

  6 czerwca 2022/ WROCŁAW, NARODOWE FORUM MUZYKI, godz. 20:00

  7 czerwca 2022/ LUBLIN, CENTRUM SPOTKANIA KULTUR, godz. 20:00

  8 czerwca 2022/ BIELSKO-BIAŁA, KOŚCIÓŁ ŚW. M. KOLBEGO, godz. 19:00

   

  Cieszymy się na spotkanie z Mistrzem ale chyba najbardziej na spotkanie z Państwem. Proszę koniecznie przypomnieć sobie gdzie schowaliście bilety! 

  To nie zawsze nas cieszy, ale w tym jednym wypadku przypomnę z uśmiechem: rok minie ani się spostrzeżemy.

  Najserdeczniej

  Marcin

  Trzymajcie się ciepło i zdrowo. Do zobaczenia!

   

  Continue Reading
 • Marcin Kydryński prezentuje: SIESTA w drodze – Miroca Paris

  18 marca 2021
  424 Views
  Comments are off for this post

  Szanowni Państwo!

  Z nieskrywaną radością dzielimy się fantastyczną nowiną! Już w maju ruszamy z projektem SIESTA w drodze. W tej edycji zaszczyci nas swoją obecnością niepowtarzalny Miroca Paris. Niesamowita energia i pozytywna aura, którą wokół siebie wytwarza sprawia, że Jego występy na długo pozostają w pamięci. Artysta współtworzył trasy koncertowe Cesarii Evory i Madonny.

  12 maja Sanok – Sanocki Dom Kultury

  13 maja Bielsko-Biała – Bielskie Centrum Kultury

  14 maja Rybnik – Teatr Ziemi Rybnickiej

  15 maja Lublin – Teatr Stary

  16 maja Łódź – Scena Monopolis

  Miroca Paris band

  „Gdziekolwiek ucho przyłożysz – jeśli to muzyka kabowerdyjska – usłyszysz, czy raczej „poczujesz” Mirokę. To jego instrumenty perkusyjne odpowiadają za ten zmysłowy, świetlisty, błogo kołyszący puls. Kto miał szczęście być kiedykolwiek na koncercie wielkiej Cesarii – pamięta szczupłego wirtuoza o rozwichrzonej fryzurze, który był sercem całego zespołu. Gdy zabrakło Mistrzyni – objechał cały świat wielokrotnie, w tym także siestowe festiwale i koncerty z Sarą Tavares, z Nancy Vieirą czy słynnym wujem Tito Parisem. Zagrał na setkach płyt, nim zdecydował się wydać własną, D’Alma. Nie porzucając perkusji sięgnął też, jak w dzieciństwie na wyspach, po gitarę – swój pierwszy instrument. Zaczął pisać i śpiewać piosenki. I tu nastąpił nieoczekiwany zwrot akcji: usłyszała go Madonna. Zachwycona energią Miroki zaprosiła go do swoich nagrań a potem na trasę koncertową po wszystkich kontynentach. Nie tylko wsparł zespół megagwiazdy, ale też z własnym projektem przez osiem miesięcy otwierał jej koncerty“.

  M.Kydryński

   

  Continue Reading