• Siesta w drodze: Pat Metheny – SIDE EYE

  20 listopada 2019
  1136 Views
  Comments are off for this post

  Szalenie miło nam ogłosić 🔊kolejną trasę koncertową w ramach projektu projektu Siesta w drodze 🎼🎼🎼

  Marcin Kydryński prezentuje: Siesta w drodze
  PAT METHENY – SIDE EYE
  w/ James Francies & Marcus Gilmore

  2 czerwca 2020 roku fenomenalny gitarzysta 🎸Pat Metheny rusza 🚀🚀🚀 w trasę koncertową z Trójkową Siestą, będącą częścią światowej prezentacji nowego projektu – PAT METHENY ‚SIDE EYE’.

  2 czerwca 2020, wtorek – Wrocław, 20:00
  Narodowe Forum Muzyki
  bilety: https://www.ebilet.pl/muzyka/jazz-blues/pat-metheny/
  Siesta w drodze: Pat Metheny – Side Eye

  3 czerwca 2020, środa – Bydgoszcz, 19:00
  Opera Nova
  Siesta w drodze: Pat Metheny – Side Eye

  4 czerwca 2020, czwartek – Sopot, 20:00
  Opera Leśna
  bilety: https://www.ebilet.pl/muzyka/jazz-blues/pat-metheny/
  https://www.eventim.pl/
  Siesta w drodze: Pat Metheny – Side Eye

  6 czerwca 2020, sobota – Warszawa, 18:00
  Palladium
  bilety: https://www.ebilet.pl/muzyka/jazz-blues/pat-metheny/
  https://www.eventim.pl/
  Siesta w drodze: Pat Metheny – Side Eye

  6 czerwca 2020, sobota – Warszawa, 21:00
  Palladium
  bilety: https://www.ebilet.pl/muzyka/jazz-blues/pat-metheny/
  Siesta w drodze: Pat Metheny – Side Eye

  8 czerwca 2020, poniedziałek – Bielsko-Biała, 19:00
  kościół w Aleksandrowicach, ul. św. Maksymiliana Kolbego 1
  bilety: https://bilety.bck.bielsko.pl/index.php/repertoire.html?id=53
  Siesta w drodze: Pat Metheny – Side Eye

   

  Continue Reading
 • M.Kydryński prezentuje: Siesta w drodze – Maria Emilia

  20 listopada 2019
  1532 Views
  Comments are off for this post

  W epoce przenikania się kultur, gdy najsłynniejszym głosem flamenco olśniewa dziewczyna z Gwinei Równikowej, nie powinno nas dziwić, że nowym objawieniem w sztuce fado zostaje Brazylijka. Maria Emilia urodziła się w Sao Paulo. Jej dziadek, zamiast uczyć swego syna bossy i samby, sprawił chłopcu gitarę portugalską i natchnął miłością do muzyki z zaułków Lizbony a gdy chłopiec stał się mężczyzną przekazał swą fascynację córce. Więcej: po kilku latach wspólnego muzykowania w klubach rodzinnego miasta, zabrał Marię do Portugalii. Choć zaczęła tam studiować psychologię, prędko doszła do wniosku, że woli koić ludzkie dusze muzyką raczej, niż rozmową przy kozetce w gabinecie. To było przed dekadą, gdy wziął ją pod swoje skrzydła szef legendarnego Clube de Fado, wielki Mario Pacheco. Ale potrzeba było lat, by dojrzała do pierwszej płyty. Album Casa de Fado okazał się w 2018 roku przełomowym sukcesem a zazwyczaj hermetyczne środowisko tradycyjnego fado przyjęło Brazylijkę do swojego grona i uznało za jeden z najciekawszych młodych głosów współczesnej sceny. Siesta w Drodze z radością i dumą przedstawia swoim słuchaczom tę zachwycającą dziewczynę po raz pierwszy w Polsce.

  Zapraszamy na serię koncertów z cyklu Siesta w drodze:

  10 lutego 2020, 17:30 & 20:30 – Łomianki / Jazz Cafe
  11 lutego 2020, 20:00 – Poznań / Blue Note Poznań
  12 lutego 2020, 20:00 – Wrocław / Sala Gotycka w Starym Klasztorze
  13 lutego 2020, 19:00 – Bielsko-Biała / Bielskie Centrum Kultury
  14 lutego 2020, 18:00 & 21:00 – Lublin / Teatr Stary
  15 lutego 2020, 20:00 – Łódź / Klub Wytwórnia
  16 lutego 2020, 18:00 – Sanok / Sanocki Dom Kultury

  Continue Reading
 • Ruszyła przedsprzedaż biletów na koncerty Anny Marii Jopek „Przestworza”

  13 listopada 2019
  774 Views
  Comments are off for this post

  Właśnie ruszyła przedsprzedaż biletów dla klientów Allegro Smart na trasę koncertową “Przestworza”
  Bilety znajdziecie tu: https://allegro.pl/kampania/przedsprzedaz
  Regularna sprzedaż rozpocznie się w piątek 15.11.2019 o godz. 10.00

   

   

  Continue Reading
 • Przestworza – nowy projekt muzyczny Anny Marii Jopek

  8 listopada 2019
  940 Views
  Comments are off for this post

  Wiosną 2020 r. Anna Maria Jopek wraz z 10-cio osobowym zespołem wyruszy w trasę koncertową, podczas której wystąpi w 9. miastach, m.in. w Szczecinie, Gdyni, Wrocławiu, Katowicach i Krakowie. Projekt, zatytułowany Przestworza, to muzyka premierowa, stworzona specjalnie na to spotkanie. Usłyszymy w niej frazy i tematy tradycyjne, a także zupełnie nowe utwory. Sprzedaż biletów na najnowszą trasę Anny Marii Jopek rozpocznie się już w połowie listopada br. 

  „Przestworza” to tytuł, który przyszedł mi na myśl prawie natychmiast, ale przed nim było najważniejsze, ludzie, wymarzona obsada – mówi Anna Maria Jopek. Udało się zaprosić takich artystów, których gra i postawa w muzyce ucieleśniają wszystko, w co wierzę i za czym nieustannie tęsknię. Czekam na to, jakie równanie napisze muzyka dla tej konfiguracji ludzkiej i repertuarowej. Wiem, mówi mi to przeczucie tak silne, jak moja potrzeba wolności, że to będzie inne od wszystkiego, co było kiedykolwiek wcześniej – dodaje artystka. 

  Kierownictwo muzyczne nad projektem objął Piotr Wojtasik, odpowiedzialny również za aranże, a całości dopełni znakomity zespół w składzie: Dominik Wania, Maciej Sikała, Robert Kubiszyn, Paweł Dobrowolski, Piotr Nazaruk oraz Atom String Quartet. Pierwszy koncert zaplanowano na 8 marca 2020 r. w Filharmonii im M. Karłowicza w Szczecinie. Kolejne spotkania odbędą się w Poznaniu, Łodzi, Gdyni, Bydgoszczy, Wrocławiu, Bielsku-Białej, Katowicach i Krakowie.  

  Jak podkreśla managerka Anny Marii Jopek, artystka pracuje ostatnio na bardzo wysokich obrotach. 

  Aktualnie jesteśmy w trasie koncertowej w Azji, gdzie do połowy listopada zagramy serię koncertów w legendarnych klubach Blue Note – mówi Joanna Drozda. Od 15 lat Ania regularnie wraca do Azji, przez ten czas zdążyła wypracować sobie stałą i silną pozycję na tamtejszym rynku muzycznym. Warto podkreślić, że w legendarnym klubie Blue Note Tokyo wystąpi po raz 30, a jej płyty, w tym najnowsza „Ulotne” nagrana wspólnie z Branfordem Marsalisem, są dostępne w sklepach muzycznych w Japonii. W ostatnim czasie media obiegła również informacja, że Ania i Teatr Pieśń Kozła zostali zaproszeni przez Michaela Hirsta do przygotowania dwóch utworów, które będą towarzyszyć bohaterom serialu „Wikingowie” w kluczowych wydarzeniach ostatniego sezonu, dodatkowo Ania zagrała w jednym z odcinków tego serialu – dodaje Drozda.

  Organizatorami koncertów w ramach wiosennej trasy zatytułowanej “Przestworza” są Sky Live Group, Good Taste Production, Klub Wytwórnia, Bielskie Centrum Kultury i Lansalot Events. Przedsprzedaż biletów dla użytkowników Allegro Smart! rozpocznie się 13 listopada br., pozostałe bilety do sprzedaży trafią 15 listopada br.

  08/03/2020 – SZCZECIN, Filharmonia w Szczecinie im M. Karłowicza
  13/03/2020 – POZNAŃ, Sala Ziemi Poznań Congress Center
  14/03/2020 – ŁÓDŹ, Klub Wytwórnia
  16/03/2020 – GDYNIA, Teatr Muzyczny
  17/03/2020 – BYDGOSZCZ, Filharmonia Pomorska
  23/03/2020 – WROCŁAW, Narodowe Forum Muzyki
  27/03/2020 – BIELSKO-BIAŁA, Bielskie Centrum Kultury
  28/03/2020 – KATOWICE, NOSPR
  06/04/2020 – KRAKÓW, Opera Krakowska

   

  Anna Maria Jopek – wokalistka, autorka tekstów, kompozytorka, improwizatorka, wizjonerka, pasjonatka. Absolwentka Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie fortepianu. Śpiewu uczyła się prywatnie u legendarnej prof. Darii Iwińskiej (wcześniej nauczycielki ojca AMJ, Stanisława Jopka, który też był śpiewakiem). Studiowała również filozofię na Uniwersytecie Warszawskim. Mając zaledwie 12 lat zadebiutowała jako pianistka w cyklu koncertów dla dzieci w warszawskiej Filharmonii Narodowej. Debiut wokalny Anny Marii Jopek miał miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Sztuk “Słowiański Bazar” w Witebsku na Białorusi, gdzie otrzymała nagrodę osobiście przyznaną jej przez Michela Legranda (przewodniczącego jury festiwalu). Nagrywa i koncertuje na całym świecie z najważniejszymi postaciami naszych czasów. W Polsce miała zaszczyt śpiewać z Markiem Grechutą, Jeremim Przyborą oraz Wojciechem Młynarskim, a na światowych scenach występowała z takimi osobistościami jak: Pat Metheny, Youssu’n Dour, Bobby McFerrin, Ivan Linz, Branford Marsalis, Nigel Kennedy, Richard Bona, Oscar Castro-Neves, Makoto Ozone, Noa czy Gonzalo Rubalcaba. W 2017 w noworocznym koncercie telewizyjnym spontanicznie wystąpiła też w duecie ze Stingiem. Śpiewała na najbardziej prestiżowych scenach świata, wśród których są: Carnegie Hall w Nowym Jorku, Hollywood Bowl w Los Angeles, Royal Festival Hall w Londynie, Hamer Hall w Melbourne, Blue Note Tokyo oraz opery: w Tokio i Tel Awiwie. Nagrywała w londyńskich studiach: Real World Studios Petera Gabriela i legendarnym Abbey Road oraz The Power Station na Manhattanie. Zdobyła liczne prestiżowe nagrody i wyróżnienia, włącznie z Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski przyznanym przez prezydenta Bronisława Komorowskiego za promowanie polskiej sztuki na świecie. Od pięciu lat eksperymentuje z formami scenicznymi. Wystąpiła w spektaklu teatralnym „Czas Kobiety” w reż. Leszka Mądzika, dla którego współskomponowała muzykę, współpracowała także z awangardowym wrocławskim Teatrem Pieśni Kozła. Przedostatni album AMJ z Gonzalo Rublcabą „Minione” uzyskał status podwójnej platyny. Jesienią 2018 ukazała się najnowsza płyta z Branfordem Marsalistem p.t. „Ulotne”, która ma już złoty status.

   

  Piotr Wojtasik – wirtuoz trąbki, znakomity improwizator i kompozytor, od przeszło 30 lat przemawia własnym, niepowtarzalnym, muzycznym językiem. Nagrywał i koncertował w większości krajów Europy, w Maroku, Izraelu, Kanadzie, Stanach Zjednoczonych, Japonii i Indiach. W latach 80. i 90. reprezentował nurt nowoczesnego bop’u, który obecnie przyjął formę bardziej indywidualną, opartą w części na jazzie modalnym z niewielkimi elementami free i muzyki etnicznej. Stale współpracuje z takimi muzykami jak: John Betsch, Joris Teepe, Viktor Tóth, Steven McCraven, Nicolas Simion, Michał Barański, Michał Miśkiewicz, Michał Tokaj. Od lat zapraszany jest do współpracy przez legendarnego saksofonistę Billy’ego Harpera. Brał udział w licznych projektach specjalnych z udziałem gigantów światowego jazzu, takich jak: Kenny Garrett, Joe Lovano czy Archie Shepp. Równocześnie występował jako sideman w innych zespołach, w skład których wchodzili muzycy takiej rangi, jak: Victor Lewis, George Cables, Kirk Lightsey czy Joe LaBarbera. Jest jednym z niewielu polskich muzyków, którzy są cyklicznie zapraszani do międzynarodowych projektów, takich jak: Michel Donato Quintet czy European Jazz Ensemble. Gościnnie wziął udział w nagraniu ponad kilkudziesięciu albumów. Na swoim koncie ma 11 autorskich płyt, które zdobyły wysokie uznanie wśród krytyków i melomanów. Albumy „Circle” oraz „Hope” otrzymały prestiżową nagrodę polskiej branży muzycznej – Fryderyka. Pozostałe, w większości, były do niej nominowane. Sam Wojtasik otrzymał dwa Fryderyki w 2008 roku w kategorii Muzyk Jazzowy Roku oraz jako autor Najlepszej Jazzowej Płyty Roku, właśnie za album „Circle”. Wielokrotnie zwyciężał w rankingu Jazz Top magazynu Jazz Forum. Najnowsza płyta „To Whom it May Concern” ukazuje wrażliwość Wojtasika zarówno w sferze wykonawczej, kompozytorskiej, jak i w pieczołowicie dobranej obsadzie muzyków.

  Continue Reading