• Richard Bona & Mandekan Cubano wracają do Polski

  1 kwietnia 2019
  1011 Views
  Comments are off for this post

  Już 1 czerwca 2019r podczas 13. edycji festiwalu Drums Fusion w Bydgoszczywystąpi Richard Bona & Mandekan Cubano.
  Richard Bona – kameruński multiinstrumentalista, gitarzysta basowy, perkusista i wokalista. Pochodzi z małej wioski w Kamerunie, ale obecnie jego domem są wielkie sale koncertowe na całym świecie. Występował z najlepszymi artystami takimi jak: Pat Metheny, Herbie Hancock, Chick Corea, Bobby McFerrin, Mike Stern, George Benson, Branford Marsalis, Chaka Khan czy Dianne Reeves. Dziś Richard Bona jest nazywany „afrykańskim Stingiem”. Po pierwsze dlatego, że gra na basie podobnie jak lider The Police, a po drugie zaś – jego muzykę cechuje brak ograniczeń.
  Najnowszy album „Heritage” kameruńskiego basisty i jego składu Mandekan Cubano to próba sprawdzenia jak blisko jest z kubańskich skojarzeń do muzycznych afro-tradycji. Tym razem „afrykański Sting” – Richard Bona – zmierzył się z roztańczonymi rytmami prosto z Kuby, by wraz z charakterystycznymi brzmieniami przenieść się w rejony, które dotąd były inspiracją jego poprzednich nagrań.
  Materiał jest pierwszym afro-kubańskim projektem artysty. Muzycy Mandekan Cubano wnoszą tu dźwięki nasycone tanecznym rytmem, podczas gdy Richard Bona korzysta z pełnej palety swojego artystycznego warsztatu, na który składają się lata współpracy z artystami jazzowymi i eksperymentów z muzyką funkową.

  Bilety dostępne są tutaj: https://www.bilety24.pl/koncert/drums-fusion-2019-omara-portuondo-richard-bona-49558

  Zapraszamy!

  Continue Reading