• Siesta w drodze: Dino D’Santiago

  20 listopada 2018
  2714 Views
  Comments are off for this post

  SIESTA W DRODZE
  MARCIN KYDRYŃSKI PREZENTUJE: DINO D’SANTIAGO

  Zachwycona jego talentem (i bez wątpienia też powabem) Madonna zaprosiła go na swoją nową płytę. W lizbońskim finale Eurowizji kraj pochwalić chciał się nim właśnie. Tej jesieni jego album: „Mundu Nobu” zawrócił w głowie luzofońskiemu światu. A my wciąż nie możemy zapomnieć koncertu na Siesta Festivalu 2017, kiedy porwał tłumy do tańca.
  Dino urodził się już na stromych klifach portugalskiego wybrzeża Algarve. Ale rodzina, imigranci z wyspy Santiago wychowali chłopca w tradycyjnej, religijnej atmosferze. Claudino de Jesus Borges Pereira, bo to czytają chłopaki z drogówki w jego prawie jazdy, zobligowany zapewne jednym ze swych licznych imion, zaczynał w kościelnym chórze. To poprowadziło go prostą ścieżką w kierunku muzyki soul. Wspierał swoim Jaguar Band zespół Expensive Soul i tam otrzymał portugalski Złoty Glob w kategorii ”Najlepszy zespół” w roku 2011. Przełomem jednak stało się spotkanie naszego dobrego siestowego przyjaciela, Tito Parisa. Nagrali wspólnie piosenkę na debiutancki album Dino, który jeszcze wówczas nie przyjął pseudonimu „z wyspy Santiago”. Dino przy Parisie porzucił soul, odkrył w sobie afrykańską duszę i album „Eva” czerpał już z niej z rozmachem. Dino otrzymał za tę płytę dwie nagrody „Cape Verde Music Awards” w 2014 i ruszył w trasę po całym świecie: od Stanów Zjednoczonych po Koreę Południową, od Francji po Brazylię. Od Angoli po kraje Beneluxu. Nowe piosenki z „Mundu Nobu” otwierają artyście kolejne drzwi: do klubów całego świata, ale ich wersja  koncertowa zachwyca w każdym wnętrzu.

  4.02.2019 – WEJHEROWO – Wejherowskie Centrum Kultury (bilety)
  5.02.2019 – TORUŃ – Centrum Kultury Dwór Artusa (bilety)
  7.02.2019 – WARSZAWA – Teatr Palladium (Bilety: palladium, biletyna, ticketmaster)
  9.02.2019 – LUBLIN – Teatr Stary (bilety)
  10.02.2019 – BIELSKO-BIAŁA -BCK – Bielskie Centrum Kultury Dom Muzyki (bilety)
  12.02.2019 – WROCŁAW – Sala Gotycka w Starym Klasztorze (bilety)
  13.02.2019 – POZNAŃ – Blue Note (bilety)
  14.02.2019 – ŁÓDŹ – Klub Wytwórnia (bilety)

  Continue Reading
 • Urna & Kroke – nowa płyta „SER”

  5 listopada 2018
  811 Views
  Comments are off for this post

  Urna & Kroke – „SER” premiera już 11 listopada 2018.

  Obdarzona niezwykłym głosem URNA komunikuje się ze swoimi słuchaczami poprzez muzykę z ciągłym pragnieniem do tworzenia muzyki poza konwencjami. Przekracza wszelkie bariery językowe i kulturowe dzięki swoim dynamicznym i wznoszącym się improwizacjom. Jej utwory przywołują nomadyczne życie na mongolskich stepach.

  Kroke to zespół, który święci tryumfy na światowej scenie muzycznej od ponad 25-ciu lat. Początkowo był kojarzony jedynie z muzyką klezmerską, a w swojej obecnej twórczości sięga po inspiracje do muzyki etnicznej i autorskie improwizacje. W ten sposób zespół stworzył własny, unoszący się ponad granicami i formami, styl, który został doceniony nie tylko publiczność, ale także innych artystów na całym świecie.

  Z ciągłym pragnieniem do tworzenia muzyki poza konwencjami, URNA występowała z wieloma znanymi na całym świecie artystami. W najnowszym albumie „Ser” (Awakening) Urna i Kroke prezentują swoje wspólne aranżacje.

  Płyta dostępna jest tutaj: https://store.cdbaby.com/cd/urnachahartugchi

  Continue Reading