• Siesta w drodze: Elida Almeida

  2 stycznia 2018
  1548 Views
  Comments are off for this post

  ELIDA ALMEIDA, wschodząca gwiazd muzyki z Wysp Zielonego Przylądka, ponowne na zaproszenie Marcina Kydryńskiego powraca do Polski na serię koncertów.

  Elida Almeida pochodzi z wyspy Santiago, lecz wychowała na Maio. Jej ojciec zmarł, gdy była dzieckiem, próbowała pomagać matce, która miała mały uliczny kiosk, bardzo szybko sama została matką, musiała zająć się dzieckiem i swoimi młodszymi braćmi. Te wczesne życiowe zakręty stały się inspiracją dla jej pierwszych piosenek zebranych na debiutanckiej płycie o znamiennym tytule „Chwile szczęścia, chwile goryczy”. Dojrzała twórczość, ale i młodzieńczy czar zaledwie dwudziestojednoletniej artystki zafascynowały legendarnego producenta Cesarii, Jose da Silvy. Nie tylko przyjął Elidę do grona swoich podopiecznych, ale związał z nią w życiu. Dziś to jedna z najciekawszych artystek Luzofonii, o silnej pozycji wśród artystów z Wysp. Na ostatniej płycie Lury pojawił się kapitalny duet obu wokalistek, „Nhu Santiago”. Nie zabraknie także utworów z najnowszej płyty „Kabrada“, która ukazała się na rynku 20 października 2017.

  Trasa koncertowa:
  4 marca – Łódź – Wytwórnia – BILETY
  6 marca – Poznań – Blue Note Poznań – BILETY
  7 marca – Wrocław – Sala Gotycka w Starym Klasztorze – BILETY
  9 marca – Bielsko-Biała – Bielskie Centrum Kultury – BILETY
  10 marca – Łomianki – Jazz Cafe – BILETY
  11 marca – Lublin – Teatr Stary – BILETY

  Nowa piosenka Elidy „Beresu D”oru” otwiera najświeższą kompilację „Siesta XIII” Marcina Kydryńskiego. „To był u nas <<przebój lata>>, jakkolwiek absurdalnie brzmi ta fraza w kontekście radiowej Siesty. Słuchać, że Wyspy są w połowie drogi z Portugalii na Kubę” – podkreśla MK.

  Continue Reading