• Siesta XIII – premiera już 3 listopada

  27 października 2017
  1421 Views
  Comments are off for this post

  3 listopada premiera szczęśliwej trzynastki, jak mówi o nowej płycie siestowej jej autor, Marcin Kydryński.
  „ To, obok Siesty X, najważniejszy dla mnie album spośród siestowych składanek. O prawa do niektórych nagrań staraliśmy się przez lata. I wiedziałem,ż e albo zrobimy to tak, jak chcę i jak wymarzyłem dawno temu, albo nie zrobimy tego w ogóle. Dwupłytowy album, z podtytułem „Boleriosa” przynosi stare, legendarne bolera w oryginalnych wersjach sprzed dziesięcioleci a także współczesną płytę z muzyką latynoską, gdzie tradycyjne bolero jest osią akcji.
  Płyta ze starymi bolerami ukaże się też pod koniec listopada jako pierwszy siestowy ekskluzywny winyl.
  W tradycyjnym słowie wstępnym do płyty Marcin pisze między innymi:
  „Bolero to samo życie.” – mówi bohater Rzeczy o moich smutnych dziwkach Márqueza. Jest już stary, życie zna. W tle jego ostatnich miłosnych uniesień śpiewa z archiwalnych płyt gramofonowych Pedro Vargas. Historia, jak pamiętacie, dzieje się w Kolumbii, Vargas był Meksykaninem, ale bolero powstało na Kubie. Stamtąd, u progu dwudziestego stulecia ogarnęło całą Amerykę Łacińską. Przywołamy tu, obok kubańskich klasyków najpiękniejsze głosy i melodie z Meksyku, Chile, z Brazylii i Portugalii a nawet z Argentyny, tak silnie związanej z tangiem.
  Myślę, że bolero dzieli od tanga to, co różni fado od flamenco. Jest w nim łagodność i czułość zamiast zniecierpliwienia i gniewu. Nikt nie tupie nogą w podłogę lecz po niej bezszelestnie sunie. Jest nostalgia, nie ma rozpaczy. Szept raczej niż krzyk. Jedno szczególne tango wszelako na końcu umieszczę, bo dla mnie zawsze miało więcej cech bolera. Podobnie zresztą zrozumiał je wielki Gonzalo Rubalcaba.
  Nie ma bolero nic wspólnego ze starym hiszpańskim tańcem, który tak uszlachetnił Ravel, ani też nie trzeba grać tej muzyki w charakterystycznym krótkim żakieciku. Bolero, które w Sieście od dawna mąci nam w głowach to wpisana w zmysłowy, leniwy puls nie kończąca się opowieść o miłości.
  Długo marzyłem, by podzielić się z Wami tą muzyką, ale zdobycie praw do oryginalnych starych taśm moich mistrzów zajęło lata. Dopiero dziś jestem gotów. Jeśli dotknie Państwa ta szczególna przypadłość zwana „boleriozą” uspokajam: nie boli. A człowiek staje się w niej jakby trochę lepszy.

  Continue Reading
 • Książka „Poza Dźwiękami” i album „25 The Best Of” już w sprzedaży

  25 października 2017
  999 Views
  Comments are off for this post

  Kroke obchodzi w tym roku 25-lecie swojej działalności artystycznej. Z tej okazji Universal Music Polska wydał dwupłytowy album „25 The Best Of” z najważniejszymi utworami z całego okresu działalności zespołu. Natomiast 11 października nakładem Świata Książki została wydana bogato ilustrowana książka ze zdjęciami archiwalnymi Kroke i rozmowami z artystami.

  Joanna Laprus-Mikulska – „Poza dźwiękami” KROKE

  Bogato ilustrowany album ze zdjęciami archiwalnymi zespołu. Rozmowy z artystami, muzyczne – ale nie tylko – wspomnienia z 25-letniej działalności zespołu.

  Gdy spotykamy się na scenie i zaczynamy grać, po iluś sekundach przechodzimy w inny wymiar i jesteśmy już tylko instrumentami. Te struny się już po prostu razem splatają muzycznie, nie ma jednostek, osobnych bytów – Jurka, Tomka i Kukusia, są za to trzy filary jednej całości, które zaczynają wibrować we wspólnej przestrzeni.

   

  Więcej informacji: www.swiatksiazki.pl ; www.empik.com

   

   

  Continue Reading
 • Siesta w drodze: Yasmin Levy

  11 października 2017
  1042 Views
  Comments are off for this post

  Yasmin Levy jest dzisiaj najbardziej wielbioną wokalistką z Izraela, która czerpie swe inspiracje z wielokulturowego bogactwa Żydów Sefardyjskich, Turcji (skąd pochodzi jej ojciec, uznany kompozytor i kantor) oraz flamenco, którego uczyła się w Sewilli. Yasmin korzysta z tej tradycji, tworząc własne piosenki, dzięki czemu możemy spodziewać się szczególnie barwnej mieszanki kulturowej podczas Jej koncertu w klubie Stary Maneż już 9 grudnia.

  Założeniem Siesty w Drodze jest prezentacja na żywo artystów znanych z niedzielnych audycji Siesta oraz z bestsellerowych kompilacji Siesta (wydano już XIII edycji). Prowadzącym oraz dyrektorem artystycznym Siesty w Drodze jest Marcin Kydryński, radiowiec, autor i kompozytor tekstów, producent płyt i fotograf. Współorganizator Siesta Festival w Gdańsku.Jak sam przyznaje: „zaczęliśmy w okolicach święta zakochanych, w lutym 2012, by następnie spotykać się co kilka tygodni i doprowadzić rokrocznie do szczęśliwej kulminacji na Siesta Festivalu u progu maja i dalej grać aż do końca roku. Z nadzieją, że te koncerty, jak ich radiowa starsza siostra, na trwałe wpiszą się w życiorys setek, jeśli nie tysięcy ludzi. Będę zaszczycony mogąc objąć artystyczne przywództwo przedsięwzięcia i przyjmując rolę prowadzącego każdy z wieczorów.”

  Siesta w Drodze gościła światowej sławy gwiazdy, takie jak: Pat Metheny, Bobby McFerrin & Chick Corea czy Dianne Reeves. W projekcie pojawili się także: Noa, Richard Bona, Jehro a także wielu luzofońskich artystów jak Pedro Moutinho, Camane, Nancy Vieira, Sara Tavares, Mayra Andrade, Tcheka.

  Dwie godziny niezobowiązującej, niczym nieskrępowanej muzyki przyjaznej człowiekowi – mówi od lat Marcin Kydryński w swoim autorskim programie w każdą niedzielę na antenie Radiowej Trójki.

  9.12.2017, Gdańsk, Klub Stary Maneż

  BILETY:
  Stojące 120 PLN
  Siedzące 160 – 200 PLN

  PUNKTY SPRZEDAŻY
  On-Line – https://www.interticket.pl/program/yasmin-levy-3051
  Sprzedaż stacjonarna:
  Gdynia InfoBox- GDYNIA GŁÓWNA – Świętojańska 30
  Greckie Biuro Podróży Barkost – GDYNIA – ul. Świętojańska 100
  Biuro Podróży El Globo – SOPOT – ul. Podjazd 9
  Stowarzyszenie Turystyczne Sopot – SOPOT – Plac Zdrojowy 2
  Biuro Turystyczne „Dunaj” – LĘBORK – ul. Targowa 11
  Agencja Podróży i Turystyki Holidays – GDAŃSK – ul. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan)

  Lista punktów sprzedaży w całym kraju dostępna pod linkiem:
  https://www.interticket.pl/partners

  Continue Reading
 • „CZAS KOBIETY” – SOUNDTRACK W EMPIKU.

  6 października 2017
  1177 Views
  Comments are off for this post

  Dobre wieści dla wszystkich, którzy nie dotarli do Teatru Starego w Lublinie: „Czas kobiety”, spektakl Leszka Mądzika z udziałem AMJ i Roberta Kubiszyna, będzie można zobaczyć 15 października w Teatrze Wielkim w Warszawie. W tym samym czasie ukaże się soundtrack (tylko w Empiku).

  Przedsprzedaż płyty: empik.com
  Bilety na spektakl: teatrwielki.pl

  Continue Reading