• Warszawska premiera płyty „Traveller” podczas Festiwalu Warszawa Singera

  7 lipca 2017
  1049 Views
  Comments are off for this post

  Warszawska premikroke_traveller_cover_officialera płyty KROKE „TRAVELLER” – koncert zespołu KROKE w składzie:Jerzy Bawoł (akordeon), Tomasz Kukurba (altówka),Tomasz Lato (kontrabas),z gościnnym udziałem Anny Marii Jopek (wokal) iSławka Bernego (perkusja).

  27 SIERPNIA 2017, niedziela, godz. 16.00
  Duża scena Teatru Kwadrat, ul. Marszałkowska 138

  „Traveller”, wydany przez Universal Music Polska, to już jedenasty album w dorobku krakowskiego tria, który na światowej scenie muzycznej święci tryumfy od dwudziestu pięciu lat. Płyta jest zapisem doświadczeń muzycznych zespołu, który przez ćwierćwiecze podróżuje po całym świecie. Celebrując swój jubileusz podczas Festiwalu Warszawa Singera, KROKE zaprosiło na gościnny występ Annę Marię Jopek, artystkę koncertującą z najważniejszymi postaciami muzyki naszych czasów.

  Kroke, balansując na granicy etno, jazzu, muzyki klasycznej, klezmerskiej a nawet elektronicznej, przywołuje wpływy wielu kultur, głosy przeszłości i tradycji, tworzy muzykę mieniąca się tysiącem barw – obrazową, pełną znaczeń, przestrzenną. Fuzja autorskiej muzyki Kroke i głosu Anny Marii Jopek – wokalistki, improwizatorki, wizjonerki, pasjonatki – to spotkanie dwóch niezwykłych światów wrażliwości i brzmień, spotkanie ulotne, niepowtarzalne, magiczne!

  Zespołem KROKE zachwycił się Steven Spielberg, gdy kręcił w Krakowie „Listę Schindlera”, zagrał nawet z muzykami na klarnecie, a także zaprosił ich na koncerty do Jerozolimy. Trio urzekło także Petera Gabriela – było gościem Womad Festival, jednego z największych na świecie, organizowanego przez prywatną wytwórnię tego muzyka. Wiele lat później, gdy współtwórca legendarnego zespołu Genesis był zaproszony na Life Festival Oświęcim, właśnie KROKE wskazał jako współuczestnika koncertu – w finale grali już wspólnie. Artyści wielokrotnie występowali też ze słynnym skrzypkiem brytyjskim Nigelem Kennedym, a efektem tej współpracy jest płyta „East Meets East”. Już te sukcesy pokazują skalę artystycznych dokonań krakowskiego tria, które od  25 lat z sukcesami koncertuje po Polsce i odległych zakątkach świata.

  Anna Maria Jopek nagrywa i koncertuje na całym świecie. W gronie artystów, z którymi zaśpiewała są m.in Pat Metheny, Bobby McFerrin, Branford Marsalis, Nigel Kennedy, Oscar Castro-Neves, Makoto Ozone, a niedawno – Sting. Występowała w najbardziej prestiżowych salach koncertowych świata m.in. w Carnegie Hall, Hollywood Bowl, Royal Festival Hall, w operach w Tokio i Tel Awiwie. Nagrywała w Studiach Real World u Petera Gabriela, Abbey Road w Londynie i Power Station w Nowym Jorku. Ostatnio, wspólnie z Teatrem Pieśni i Kozła Grzegorza Brala, koncertowała w Polsce, Szkocji i Anglii a wspólnie z Robertem Kubiszynem napisała muzykę do spektaklu Leszka Mądzika pt. „Czas kobiety”, w którym występuje. Od 2000 roku jej muzyka jest wydawana na całym świecie. W 2017 ukazała się jej nowa płyta pt. „Minione”, nagrana z Gonzalo Rubalcabą. Tylko w Polsce jej płyty rozeszły się w milionowym nakładzie, jednak – jak sama przyznaje – najbardziej ceni sobie kameralistykę i scenę blisko ludzi.

  więcej informacji: http://www.festiwalsingera.pl

  Continue Reading
 • Siesta w drodze: LURA

  5 lipca 2017
  2744 Views
  Comments are off for this post

  Marcin Kydryński prezentuje:
  SIESTA W DRODZE: LURA

  LURA to jedna z najbardziej siestowych artystek z tych siestowych naprawdę. Urodziła się w Lizbonie, a jej rodzice przyjechali tam
  z tak lubianych przez nas najbardziej rozśpiewanych, najbardziej zielonych wysp na świecie. Studiowała i trenowała pływanie kiedy siedemnastoletnią wtedy dziewczynę Juka poprosił o zaśpiewanie w duecie i śpiewanie chórków na jego płycie. Od tego czasu śpiewa, nagrywa i występuje na całym świecie.

  Po raz pierwszy polska publiczność usłyszała jej głos w radiowej Trójce,
  w audycji Siesta. Marcin Kydryński niejednokrotnie żartował, „że muzyka Lury powinna być dla dorosłych, tak nieokiełznanie jest zmysłowa. Odys kazałby się przywiązać do masztu, ale dzieciarnia jak sobie poradzi? Nie sposób oprzeć się Lurze. Ten głos ciemny, brunatny, pluszowy. Ten puls lędźwiowy, te rozpalone saksofony, te mroczne pożądania wiolonczel.” (fragment z książki Muzyka Moich Ulic – Lizbona. M. Kydryński, Edipresse, 2017).

  Lura wraca pod koniec września 2017 do Polski na serię koncertów, by zaprezentować utwory z nowej płyty „Herança“ (dostępna w sklepach od 30 czerwca 2017).

  400lura24 września 2017 – SZCZECIN, 19:00
  Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie
  Bilety: www.goodtaste.pl

  25 września 2017 – WROCŁAW, 20:00
  Sala Gotycka w Starym Klasztorze
  Bilety: ethnojazz.pl

  27 września 2017 – LUBLIN, 19:00
  Teatr Stary w Lublinie
  Bilety: teatrstary.eu

  28 września 2017 – BIELSKO-BIAŁA, 19:00
  Bielskie Centrum Kultury
  Bilety: bck.bielsko.pl

  30 września 2017 – WARSZAWA, 20:00
  Progresja
  Bilety: progresja.com

  1 października 2017 – ŁÓDŹ, 19:00
  Klub Wytwórnia
  Bilety: wytwornia.pl

  2 października 2017 – TORUŃ, 19:00
  CKK Jordanki
  Bilety: klubkuznia.pl

  Tętniący życiem, cudownie taneczny nowy album artystki oparty jest na charakterystycznym rytmie muzyki z Wysp Zielonego Przylądka. „Herança“ to doskonała okazja na zapoznanie się z bogatą kulturą Wysp – zwyczajami i tradycjami ich mieszkańców To muzyczna, roztańczona podróż w towarzystwie najbardziej utalentowanej, charyzmatycznej wokalistki Capo Verde.

  Najnowszy singiel Sabi di Más:

  Continue Reading