• KROKE & ANNA MARIA JOPEK W ALCHEMII

  31 maja 2016
  1291 Views
  Comments are off for this post

  Zapraszamy do krakowskiego klubu Alchemia na dwa wyjątkowe, kameralne koncerty (14 i 15 czerwca) – dwa wieczory, dwie niesamowite osobowości muzyczne – ANNA MARIA JOPEK i KROKE.

  Magia fuzji Anny Marii Jopek i Kroke polega na spotkaniu dwóch niezwykłych światów wrażliwości i brzmień. Autorska muzyka artystów przywołuje wpływy wielu kultur, głosy przeszłości- odwołując się do tradycyjnej muzyki i przyszłości – posługując się nowatorskimi środkami w kształtowaniu formy i kolorystyki.

  Styl balansujący na granicy etno, jazzu, muzyki klasycznej, klezmerskiej a nawet elektronicznej, jest trudny do jednoznacznej oceny stylistycznej. Obcując z ich muzyką słuchacz zanurza się w nieznaną szeroką przestrzeń mieniącą się tysiącem barw.

  Ta muzyka nie raz sprawdzała się jako doskonała muzyka filmowa i teatralna – tak obrazowa, pełna znaczeń, a zarazem tak pojemna dla wyobraźni.

  Sami muzycy lubią myśleć o sobie jako improwizatorach – podróżnikach w czasie i przestrzeni. Projekt spotyka dwa niezwykłe głosy -męski i żeński- naszych czasów, co dodatkowo dopełnia uniwersalności muzycznego przesłania tej sztuki.

  BILETY:

  Pierwsza, pula 100 zł (na każdy wieczór osobno)

  Druga pula 120 zł (na każdy wieczór osobno)

  W dniu koncertu 150 zł ( na każdy wieczór osobno – o ile nie nastąpi wyprzedaż biletów przed koncertem)

  http://alchemia.com.pl/program/anna-maria-jopek-kroke/

   

  am-kr-www-04
  Continue Reading
 • Dlaczego wciąż wraca do Afryki? Wywiad z Marcinem Kydryńskim w VIVA! MODA!

  24 maja 2016
  1491 Views
  Comments are off for this post

  Podróżnik, fotograf, znawca muzyki. Marcin Kydryński wciąż wraca do swej ukochanej Afryki. W fascynującym wywiadzie, który znajdziecie w najnowszym wydaniu magazynu VIVA! MODA podróżnik odsłania również stronę mroczną stronę tej miłości:

  http://party.pl/viva/wywiad-z-marcinem-kydrynskim-w-magazynie-viva-moda-102409-r1/

  Continue Reading
 • ANA MOURA – KONCERT PRZEŁOŻONY NA NOWY TERMIN

  18 maja 2016
  2331 Views
  Comments are off for this post

  ANA MOURA- KONCERT PRZEŁOŻONY NA NOWY TERMIN

  Szanowni Państwo,
  We wtorek dowiedzieliśmy się, że w powodu choroby kluczowego muzyka w zespole, Ana Moura zmuszona jest odwołać najbliższe koncerty, w związku z czym nie wystąpi w planowanym terminie Polsce.
  Artystka miała zaśpiewać 18 maja w Teatrze Starym w Lublinie oraz 19 maja w Bielskim Centrum Kultury w ramach cyklu „SIESTA W DRODZE”.
  W związku z zaistniałą sytuacją losową koncert został przełożony na nowy termin i odbędzie się w Bielsku – Białej 29 września 2016 roku o g 19.00
  W imieniu artystki i organizatorów przepraszamy za zmianę i serdecznie zapraszamy na koncert we wrześniu.
  Jednocześnie wszystkich sympatyków siestowych koncertów zapraszamy na kolejne edycje Siesty w Drodze…
  Do zobaczenia w BCK!

  Dziękujemy, że są Państwo z nami!

  Bilety zachowują swoją ważność.

  ***

  300dpi_AnaMoura_DesFado_Isabel-Pinto_4Jeśli artystka fado występuje na stadionie z zespołem The Rolling Stones, gra na festiwalach jazzowych, publicznie adoruje ją Prince i zaprasza na scenę a Herbie Hancock użycza jej swego talentu w studiu nagraniowym, to można założyć, że dziewczyna sobie radzi.

  Więcej. Album Any Desfado był przez sześć tygodni najlepiej sprzedającą się płytą w Portugalii a przez sto (!) nie schodził z pierwszej dziesiątki najpopularniejszych płyt. Pięciokrotnie pokrył się platyną. Ale to już przeszłość. Nowa płyta: Moura, wydana u progu grudnia 2015 roku była złota w dniu premiery i najwyraźniej zamierza powtórzyć sukces poprzedniczki.

  Uroda modelki nie przeszkadza Anie na scenie. Jej koncerty, co potwierdza DVD zarejestrowane w legendarnym lizbońskim Coliseu, to szczęście nie tylko dla ucha, lecz i wzroku. Ale przede wszystkim głos: zmysłowy, zamglony, rozpoznawalny natychmiast. Gdy idzie się w górę Rua do Carmo w Lizbonie i ze słynnego „zielonego samochodu” płynie muzyka fado, to jeszcze przy placu Rossio człowiek rozpoznaje natychmiast: Moura.

  Wychowana w muzycznej rodzinie, śpiewała od dziecka. Mając lat czternaście założyła swój pierwszy zespół. Rockowy, ale nawet wtedy, podczas koncertów zawsze przemycała ze dwie pieśni Amalii. Jak to zwykle bywa w szczęśliwych historiach, w barze w podlizbońskim Carcavelos usłyszał Anę gitarzysta Antonio Parreira, wziął za rękę i poprowadził przez najlepsze tawerny fado w mieście. Pieśniarka Maria da Fe była pod tak wielkim urokiem młodziutkiej artystki, że zaoferowała jej stałą współpracę ze swoim „domem fado”: słynnym Senhor Vinho. To był przełom, po którym życie Any nagle przyspieszyło.
  Kolejne autorskie albumy tygodniami nie schodziły z list najpopularniejszych płyt, świat zachwycił się zjawiskową dziewczyną na swoich najważniejszych scenach łącznie z paryską Olimpią i nowojorską Carnegie Hall.

  Każdy z jej koncertów jest wydarzeniem. To wyróżnienie i szczęście, że przyjęła zaproszenie do cyklu Siesta w Drodze.

  ana
  Continue Reading
 • DIANNE REEVES W LUBLINIE I WARSZAWIE

  13 maja 2016
  1703 Views
  Comments are off for this post

  Zaprasza na koncerty mistrzyni nastrojowych interpretacji – Dianne Reeves, które odbędą się:
  28 czerwca w Teatrze Starym w Lublinie BILETY
  29 czerwca w Teatrze Roma w Warszawie. BILETY
  Start o godz. 19:00.

  Wielka diwa jazzu jest czterokrotną laureatką Grammy. Dzięki interpretacjom takich przebojów jak „Lovin You” czy „Summertime” oraz znakomitemu soundtrackowi do filmu „Good Night, and Good Luck” kochają ją nie tylko miłośnicy jazzu. Obok Dianny Krall i Casandry Willson należy do ścisłej czołówki jazzowych wokalistek. Jest następczynią takich legend jak Diannah Washington i Ella Fitzgerald. Niezwykle muzykalna, obdarzona fenomenalnym poczuciem rytmu śpiewa mieszankę jazzu, r&b i latynoskich brzmień. Potrafi brawurowo improwizować scatem, ale przede wszystkim pozostaje mistrzynią nastrojowych ballad.

  autor: Jerris_Madison

  Continue Reading
 • Feelharmony w Łańcucie

  6 maja 2016
  1460 Views
  Comments are off for this post

  Już 22 maja 2016 podczas 55. Muzycznego Festiwalu w Łańcucie odbędzie się wyjątkowy koncert Kroke.

  Wraz z Anną Marią Jopek, Sławkiem Bernym oraz Elbląską Orkiestrą Kameralną zostanie zaprezentowany projekt Feelharmony.

  Magia fuzji Anny Marii Jopek i Kroke polega na spotkaniu dwóch niezwykłych światów wrażliwości i brzmień. Autorska muzyka artystów przywołuje wpływy wielu kultur, głosy przeszłości – odwołując się do tradycyjnej muzyki i przyszłości – posługując się nowatorskimi środkami w kształtowaniu formy i kolorystyki. Styl balansujący na granicy etno, jazzu, muzyki klasycznej, klezmerskiej a nawet elektronicznej, jest trudny do jednoznacznej oceny stylistycznej. Obcując z ich muzyką słuchacz zanurza się w nieznaną szeroką przestrzeń mieniącą się tysiącem barw. Ta muzyka nie raz sprawdzała się jako doskonała muzyka filmowa i teatralna – tak obrazowa, pełna znaczeń, a zarazem tak pojemna dla wyobraźni. Sami muzycy lubią myśleć o sobie jako improwizatorach – podróżnikach w czasie i przestrzeni.

  Projekt spotyka dwa niezwykłe głosy – męski i żeński – naszych czasów, co dodatkowo dopełnia uniwersalności muzycznego przesłania tej sztuki.

  Podczas koncertu prezentowany jest materiał z płyty Feelharmony zawierającej najpopularniejsze utwory zespołu Kroke, w całkowicie nowych, orkiestrowych aranżacjach.

  Serdecznie zapraszamy do Łańcuta! 22 maja 2016, godz. 19:00. Park przed Zamkiem w Łańcucie. Więcej informacji…

  Continue Reading