• Evviva l’arte z Marcinem Kydryńskim

  30 września 2015
  1489 Views
  Comments are off for this post

  Od kilku sezonów w ramach autorskiego cyklu Natalii Adaszyńskiej Evviva l’arte raz w miesiącu dwoje przedstawicieli świata sztuki, kultury mediów bierze udział w dyskusji z publicznością na temat będący odzwierciedleniem tego, co dla nich wspólne.

  7 X o godzinie 19.30 w warszawskim Teatrze Collegium Nobilium pod szyldem Evviva l’arte odbędzie się spotkanie zatytułowane Portugalia, podróże i inne inspiracje, którego gośćmi będą Marcin Kydryński i reżyser teatralny Piotr Cieplak. Obaj są absolwentami wydziału Wiedzy o Teatrze Akademii Teatralnej, którego jubileusz 40-lecia przypada w październiku. Łączy ich również zafascynowanie kulturą Portugalii. Konfrontacja ich doświadczeń z podróży do tego kraju i z pisania o nim będzie z pewnością punktem wyjścia do ciekawej rozmowy.

  Więcej informacji: http://tcn.at.edu.pl/evviva-larte/

  eviva-wrzesien-2015-A4

   

  Continue Reading
 • ANNA MARIA JOPEK & LESZEK MĄDZIK

  27 września 2015
  1662 Views
  Comments are off for this post

  26 września 2015 w Teatrze Starym w Lublinie odbyła premiera spektaklu „Czas kobiety”.

  Czas zostawia swoje piętno, żywiąc się tym co ogarnia, postrzega, dotyka. Ucztę ma, kiedy w swoim apogeum dyskretnie osiąga cel. Wyzwala w nas tylko żal, współczucie, a może też kieruje w stronę tajemnicy, jaką jest nasza obecność w jego objęciach. Czytelny wizualnie i duchowo zostawia też ślad w obrazie kobiety, potęgując jego skutki i znaczenie w różnych porach jego życia. Fascynacja witalnym ciałem ustępuje miejsca w odnalezieniu jego urody w kolejnych etapach życia. Klisze pamięci zderzone z rzeczywistością rodzą nowy rodzaj impresji, utwierdzając w przekonaniu o cudowności i ciała i duszy kobiety, dopóki jest z nami. Karuzela czasu, która nas zabiera w wędrówkę, we wszystkich swoich fazach jest fascynująca. W taką podróż pragnę wybrać się wraz z Anną Marią, biorąc za świadków obecnych w tym misterium.
  Leszek Mądzik

  Idea współpracy Leszka Mądzika i Anny Marii Jopek przy spektaklu „Czas kobiety” zrodziła się w wyniku wzajemnej fascynacji artystów swoją twórczością. Leszek Mądzik wniesie do niego swój świat teatralny i niezwykłą wrażliwość plastyczną, Anna Maria Jopek – talent kompozytorski i cudowny, znany wszystkim głos. Spektakl „Czas kobiety” uświetni uroczyste obchody 70-lecia Leszka Mądzika oraz 45-lecia jego pracy twórczej.

  Więcej informacji: http://bilet.teatrstary.eu/wydarzenie/1546.

  poster

  Continue Reading