• Richard Bona w lipcu w Polsce!

  15 czerwca 2015
  2031 Views
  Comments are off for this post

  Richard Bona – kameruński multiinstrumentalista i wokalista – zagra 4 lipca w Wadowicach oraz 5 lipca w Lublinie. Artysta zaprezentuje muzykę z płyty Bonafied. Krążek ten w Polsce uzyskał status złotej płyty.

  4 lipca 2015 – Wadowice, 21:00
  Młyn Jazz Festival – występ z gościnnym udziałem Anny Marii Jopek
  http://www.mlynjazzfestival.com.pl/
  Scena plenerowa
  Młyn Jacka Hotel & Spa****, Jaroszowice 234, 34-100 Wadowice

  5 lipca 2015 – Lublin – dwa koncerty 19:00 i 21:00
  Teatr Stary w Lublinie
  ul. Jezuicka 18, 20-113 Lublin
  http://teatrstary.eu/

  Bonafied, siódma płyta w dorobku Richarda, to intymny, prawie w całości akustyczny album, na którym mieszają się różne gatunki muzyczne, pobrzmiewają osobiste historie, powracają postaci z dawnych lat, wyraz znajduje filozofia życia w zgodzie z naturą.

  Utwory zawarte na Bonafied przywołują stylistykę jazzu, afrykańskiego popu, a nawet paryskiego kabaretu. „Pochodzę z rzeczywistości, w której muzyka powinna opowiadać jakąś historię” – mówi Bona. „Gdy byłem mały, muzyka nie była dla nas muzyką dopóty, dopóki nie wiązała się z jakąś piękną historią. To moje korzenie, z których czerpię niezależnie od miejsca zamieszkania. Nawet jeśli ludzie nie rozumieją języka, w którym historia jest opowiadana, mogą zawsze poczuć związane z nią emocje. Zarówno dźwięki, jak i samo brzmienie słów niosą już pewne treści. A historie ludzkich losów są wszędzie podobne – praca, miłość, cierpienie i szczęście. To samo wszędzie, na całym świecie”.

   

  2012Weintrob370

  Continue Reading
 • Chick Corea & Bobby McFerrin w Bielsku-Białej

  15 czerwca 2015
  4052 Views
  Comments are off for this post

  16 czerwca 2015 w kościele w Aleksandrowicach wystąpią Chick Corea & Bobby McFerrin. Zapowiada się jedno z największych koncertowych wydarzeń jakie dotychczas odbyły się w Bielsku-Białej.

  „Doskonałość porozumienia” – Chick Corea & Bobby McFerrin
  Mistrzowie improwizacji wystąpią razem na niezwykłym koncercie!

  Kiedy Bobby McFerrin – wirtuoz, fenomenalny wokalista, doskonale wszystkim znany choćby z hitu „Don’t worry, be happy” – oraz legendary pianista Chick Corea – były członek zespołu Milesa Davisa, lider grupy Return to Forever – stają razem na scenie to musi być wyjątkowe spotkanie!

  Niezrównany głos Bobbiego oraz niepowtarzalny dźwięk fortepianu wydobywający się spod palców Chicka gwarantują stworzenie widowiska muzycznego bez granic czy kategoryzacji.

  Po tym jak nagrali wspólnie płyty „Play”, „The Mozart Sessions” czy „Beyond Words” przyszedł czas na kolejny projekt na żywo w duecie. Zgodnie z zapowiedzią artystów nie zabraknie bepopu, ballad pojawią się standardy czy klasyka, wirtuozi sięgną także po popowe nuty, które tym razem zabrzmią jak nigdy dotąd. Za każdym razem artyści zgłębiają dobrze znane tematy, jednak jest to tylko punkt wyjścia, nigdy nie wiedzą dokąd zaprowadzi ich muzyka.

  „Chick jest wspaniały!” – podkreślał wielokrotnie w wywiadam Bobby McFerrin. „Czuję, że z nim mogę pójść wszędzie i mogę robić co chcę. Chick jest zawsze na miejscu. Jego uszy są zdumiewające. Przykładowo, kiedy gramy melodię na dwanaście taktów a ja pod koniec dziewiątego decyduję się wrócić do pierwszego, Chick idzie zawsze za mną. Jest wrażliwy, zdumiewający, wspaniały akompaniator. Pełny lekkości. Lubię to! Znamy się od bardzo dawna. Jesteśmy jak starzy, dobrzy przyjaciele, którzy wiedzą kiedy mówić, a kiedy nie i kiedy słowa są zupełnie niepotrzebne.”

  Zapowiada się niezwykły wieczór dla entuzjastów muzyki – ZAPRASZAMY DO BIELSKA -BIAŁEJ!

  Bilety: https://bilety.bck.bielsko.pl/175,impreza,chick-coreabobby-mc-ferrin.html

  Continue Reading
 • ANNA MARIA JOPEK W OPOLU

  9 czerwca 2015
  1608 Views
  Comments are off for this post

  12 czerwca AMJ wystąpi w wyjątkowym widowisku aktorsko-wokalnym „Scenki i obscenki czyli Jeremiego Przybory piosenki, czyli Jeremiego Przybory piosenki!” z okazji 100 urodzin Przybory. Koncert odbywa się w ramach z okazji 52. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej OPOLE 2015 i będzie transmitowany przez TVP 1 (godz. 22:10). Więcej informacji na stronie www.festiwalopole.tvp.pl.

  Continue Reading