• Siesta w drodze: Mayra Andrade

  27 stycznia 2015
  3670 Views
  Comments are off for this post

  Marcin Kydryński prezentuje:

  Siesta w drodze – Mayra Andrade.
  Jedna z „Czterech Muszkieterek Muzyki Kabowerdyjskiej” wystąpi w Polsce! Kosmopolitka, co słychać natychmiast w jej muzyce, gdzie przenika się tak wiele wątków. Urodzona w Hawanie, w rodzinie o afrykańskich korzeniach, wychowała się w Angoli, Senegalu i na Wyspach Zielonego Przylądka. Mieszka w Paryżu. Jej zmysłowy alt w duecie „Alfama” z Pedro Moutinho jest do dziś jednym z najczęściej słyszanych głosów w Sieście. Po debiutanckiej płycie „Navega”, olśniewającej „Storia, Storia” i koncertowej „Studio 105” Mayra powraca z nowym albumem: „Lovely Difficult”, gdzie śpiewa także po angielsku i francusku.

  21.03.2015, 20:00 ŁÓDŹ – Wytwórnia, BILETY
  22.03.2015, 18:00 BIELSKO-BIAŁA – Bielskie Centrum Kultury, BILETY
  23.03.2015, 20:00 WROCŁAW – Synagoga Pod Białym Bocianem, BILETY
  25.03.2015, 18:00 i 20:30 WARSZAWA – Teatr Studio, BILETY

  trasa
  Continue Reading
 • Anna Maria Jopek dla WOSP

  11 stycznia 2015
  1935 Views
  Comments are off for this post

  „Pchła Szachrajka” – unikatowy audiobook z autorską okładką AMJ

  Spełniłam swoje ciche marzenie o karierze lektorskiej i na tegoroczną Orkiestrę pozwalam sobie wystawić swoją ukochaną kandydatkę – „Pchłę Szachrajkę”, nagraną osobiście w studio zaprzyjaźnionego Programu Trzeciego Polskiego Radia.

  Tekst Brzechwy towarzyszył mi od dziecka, a Pchła – przebojowa, pełna wdzięku i inicjatywy kobieta sukcesu, jest jedną z najdroższych mi bohaterek literackich. To ona, a nie nieudacznik Matołek, czy zupełnie pozbawieni charmu Bolek i Lolek, była bohaterką mojej dziecięcej wyobraźni i rozchmurzała czoło. Wszystkim dzieciom chciałabym życzyć pasji życia i poczucia humoru Pchły Szachrajki. Nagranie powstało spontanicznie, po wywiadzie, którego udzielałam do Magazynu Bardzo Kulturalnego Baszce Marcinik – na co dzień reżyserującej wspaniałe radiowe audiobooki z największymi aktorami w naszym kraju. Zapytałam, czy podjęłaby się takiej realizacji, i zaraz ruszyłyśmy do dzieła. Poprowadziła mnie, zakatarzoną nieprofesjonalistkę, cudownie gładko, a potem nocami montowała i wycinała wszystkie „mlaski”…

  LINK DO AUKCJI
  http://aukcje.wosp.org.pl/anna-maria-jopek-pchla-szachrajka-audiobook-i1309792

  Serdecznie dziękuję:
  Magdzie Jethon i Radiowej Trójce za możliwość stworzenia tej płyty,
  Pani Ewie Redel, która mnie nagrywała; za cierpliwość i uśmiech,
  Januszowi Deblessemowi za cudowne zgranie,
  Małym Instrumentom za pożyczenie fantastycznej Muzy,
  mojemu Synowi Staszkowi za odpałowe liternictwo,
  nade wszystko Baszce Marcinik, która zrealizowała Pchłę w najwyższym radiowym standardzie, na potrzeby jednego, jedynego w kosmosie egzemplarza!!! Trzeba mieć fantazję!!! I serce…

  Nie zrobiłam ani jednej kopii tego wydawnictwa, nawet dla siebie na pamiątkę.
  Jeden egzemplarz, to jeden egzemplarz! Może ktoś doceni wartość unikatu. Ufam, że nasza Szachrajka trafi w ręce kogoś, kto będzie miał nie mniej zapału i chęci pomocy dzieciom niż wszyscy wyżej wymienieni.

  Trzymam kciuki za Orkiestrę, a wszystkim Dzieciom życzę, żeby chorowały co najwyżej na katar, i to raz na sto lat!

  Z wyrazami szacunku
  Anna Maria Jopek

  wosp1
  wosp2
  Continue Reading