• NOWE DATY SIESTA w drodze – MIROCA PARIS

  30 kwietnia 2021
  105 Views
  Comments are off for this post

  Drodzy Państwo! Co się odwlecze… to zrealizujemy w czerwcu. Zaplanowana na maj SIESTA w drodze: Miroca Paris odbędzie się na samym początku lata. Poniżej kilka słów od Marcina Kydryńskiego wraz z nowymi datami: Moi drodzy, spotkajmy się chwilę później. Jak to mawiają: rzeczy trudne załatwiamy od ręki, cuda zajmują odrobinę dłużej. Zaledwie dzień mija od drobnej nieprzyjemności, jaką była wieść o utrzymaniu restrykcji po majówce, a my już spieszymy do Państwa z niebywałą informacją. Są nowe terminy trasy SIESTY w drodze z Miroką Parisem! Koncerty z wiosennych stały się poniekąd letnie. Może to i lepiej. Zapamiętajmy: Astronomiczny początek lata: dwudziestego pierwszego czerwca. Kalendarzowy: dwudziestego drugiego. Wreszcie najważniejszy, SIESTOWY Początek Lata: dwudziestego trzeciego czerwca! Te najdłuższe dni roku staną się dla nas tym samym najszczęśliwsze, skoro dane nam będzie wreszcie się zobaczyć.

  Oto daty:

  23.06 Łódź, Scena Monopolis

  26.06 Lublin, Teatr Stary

  27.06 Sanok, Sanocki Dom Kultury

  28.06 Bielsko – Biała, Bielskie Centrum Kultury

  29.06 Rybnik, Teatr Ziemi Rybnickiej

  Proszę, niech Państwo będą z nami. I koniecznie proszę w wolnej chwili polubić profil SIESTA w drodze, abyśmy byli w stałym kontakcie.

  Najserdeczniej, Marcin.

  Continue Reading
 • Pat Metheny: ,,Side Eye” – nowe daty koncertów!

  29 marca 2021
  227 Views
  Comments are off for this post

  Szanowni Państwo,

  pandemia uniemożliwia nam zrealizowanie zaplanowanej na ten rok trasy SIESTA w drodze: Pat Metheny „Side Eye”. Dobra informacja jest taka, że mamy już zaplanowane nowe daty i zagramy tam, gdzie planowaliśmy. A jeszcze lepsza informacja – do miejsc, w których wystąpi Pat, dołącza Lublin. Mamy nadzieję, że zostaniecie z nami.

  Nowe daty, godziny i miejsca prezentujemy poniżej, wraz z kilkoma słowami od dyrektora artystycznego projektu, Marcina Kydryńskiego:

  Moi drodzy, 

  póki mogę, spaceruję po moim mieście. Taki sport. W witrynach mijanych kawiarni widzę tabliczki w stylu: „Będzie już tylko lepiej”.  Naprawdę wierzę, że będzie dobrze. I to wkrótce. „Dobrze” – musi tymczasem wystarczyć, zanim będzie „wspaniale”. Będzie też przepięknie, jak daje nadzieję piosenka, ale na ten stan przyjdzie nam jeszcze chwilę poczekać.

  Parę wydarzeń siestowych, wierzę, uda się nam przedsięwziąć jeszcze tej wiosny. Wytrzymamy najbliższych parę trudnych tygodni, a potem, cieszę się nadzieją, spotkamy się ze świetlistym, szczęśliwym Miroką Parisem i jego oszałamiającą trębaczką Jessiką Piną. To w maju (12.05 Sanok, 13.05 Bielsko-Biała, 14.05 Rybnik, 15.05 Lublin, 16.05 Łódź).

  Spieszę też z kolejną wieścią, tym razem wielkiego formatu. Wysiłkiem wielu ludzi i dzięki otwartości samego bohatera, koncerty Pata Metheny’ego z projektem Side Eye w całej Europie przeniesiono na rok 2022. Tym samym i nasza trasa szczęśliwie, jesteśmy pewni, dotrze do brzegu. Więcej: udało się zorganizować dodatkowy koncert w jednym z naszych ulubionych siestowych miast.

  Przypomnę, na wszelki wypadek:

  2 czerwca 2022/ BYDGOSZCZ, OPERA NOVA, godz. 19:00

  3 czerwca 2022/ SOPOT, OPERA LEŚNA, godz. 20:00

  4 czerwca 2022/ WARSZAWA, PALLADIUM, godz. 18:00 i 21:00

  6 czerwca 2022/ WROCŁAW, NARODOWE FORUM MUZYKI, godz. 20:00

  7 czerwca 2022/ LUBLIN, CENTRUM SPOTKANIA KULTUR, godz. 20:00

  8 czerwca 2022/ BIELSKO-BIAŁA, KOŚCIÓŁ ŚW. M. KOLBEGO, godz. 19:00

   

  Cieszymy się na spotkanie z Mistrzem ale chyba najbardziej na spotkanie z Państwem. Proszę koniecznie przypomnieć sobie gdzie schowaliście bilety! 

  To nie zawsze nas cieszy, ale w tym jednym wypadku przypomnę z uśmiechem: rok minie ani się spostrzeżemy.

  Najserdeczniej

  Marcin

  Trzymajcie się ciepło i zdrowo. Do zobaczenia!

   

  Continue Reading
 • Anna Maria Jopek „Przestworza” – Nowe Daty

  13 listopada 2020
  313 Views
  Comments are off for this post

  Szanowni Państwo,

  Ważne informacje dotyczące trasy koncertowej „Przestworza”. Ze względu na restrykcje związane z pandemią w tym roku niestety nie zagramy, ale nie tracimy ducha i dołożymy starań, żeby wystąpić dla Państwa wszędzie, gdzie planowaliśmy. Bilety na koncerty przeniesione na przyszły rok zachowują ważność. Szczegóły:

  BYDGOSZCZ, Filharmonia Pomorska, 29.08.2021
  SZCZECIN, Szczecin, Zamek Książąt Pomorskich, 31.08.2021
  ŁÓDŹ (Klub Wytwórnia) – nowa data! – 11.09.2021
  POZNAŃ ( Sala Ziemi ) – nowa data! – 12.09.2021
  WROCŁAW (NFM – Narodowe Forum Muzyki) – nowa data! – 19.09.2021
  KRAKÓW ( Opera Krakowska ) – nowa data! – 20.09.2021
  BIELSKO-BIAŁA (BCK – Bielskie Centrum Kultury Dom Muzyki) – nowa data! – 11.10.2021
  KATOWICE (NOSPR – Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia) – nowa data! – 12.10.2021
  GDYNIA, 14.12 Teatr Muzyczny Gdynia (Koncert przeniesiony z Gdańska)

  BYDGOSZCZ – koncert został odwołany, zorganizowaliśmy go od nowa. Uwaga! Bilety w tym przypadku tracą ważność i podlegają zwrotowi w miejscu zakupu.

  Dziękujemy za wyrozumiałość. Trzymajmy się wszyscy w zdrowiu!

   

  Continue Reading
 • Richard Bona & Alfredo Rodriguez – Nowe daty

  3 listopada 2020
  361 Views
  Comments are off for this post

  Szanowni Państwo,
  Ze względu na pandemię Covid-19, Richard Bona & Alfredo Rodriguez nie wystąpią w tym roku w Polsce. Nie tracimy jednak ducha, dołożymy starań żeby Mistrzowie zagrali dla Państwa w 2021 r. wszędzie tam gdzie planowaliśmy.
  W większości miejsc mamy już nowe daty!

  Szczecin: Filharmonia im. M.Karłowicza – nowa data 8 czerwca 2021
  Gdańsk: Filharmonia Bałtycka – nowa data 5 września 2021
  Katowice: NOSPR – nowa data 24 października 2021
  Warszawa: Teatr Muzyczny ROMA – koncert odwołany (staramy się go zorganizować od nowa w październiku ’21)  

  Dziękujemy za wyrozumiałość!
  Dużo zdrowia i do zobaczenia w przyszłym roku  

   

   

  Continue Reading
 • „Przestworza” we Wrocławiu – zmiana daty

  12 października 2020
  301 Views
  Comments are off for this post

  Drodzy Państwo! Bardzo czekaliśmy na nasze spotkanie 15 października we Wrocławiu. Planowaliśmy zagrać dwa koncerty zgodnie z zasadami reżimu sanitarnego, w sali zapełnionej w 50 proc.

  W związku z pandemią cały kraj został objęty żółtą strefą, a widownie mogą być zajęte w 25 proc. Z tego powodu jesteśmy zmuszeni przesunąć w czasie nasze spotkanie. Ale nie poddajemy się! Mamy już nowy termin: w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu zagramy 19 września 2021 r. Wierzymy, że będziemy wtedy cieszyć się muzyką bez żadnych ograniczeń. Liczymy, że spotkamy się z Państwem we wrześniu. Myśl, że zachowają Państwo bilety, daje nam paliwo do działania i nadzieję na lepsze jutro.

  Wkrótce skontaktujemy się z Państwem poprzez wiadomość wysłaną z systemu NFM w sprawie szczegółów.

  „Dziękujemy Państwu za wytrwałość i wierność. Wszystkim Ekipom Trasy i sobie nawzajem – za gotowość grania dwa razy dziennie. Bileteriom i Pracownikom Sal Koncertowych za przeorganizowanie tysięcy miejsc dla Widzów. Ależ to była kolosalna praca… Ofiarność, sprawność działań i dobra wola ludzka są tak budujące w całej historii „Przestworzy”, że nie pamiętam, kiedy niegranie koncertów wygenerowało tak wielką serdeczność, współczucie i troskę. Nie wiem, jak dziękować. Mam w sobie dużo spokoju i wiary w wyższy sens rzeczy. W domu, w ciszy, bliskości Bliskich, nawet w tym przymusowym poście od koncertowania muzyka może tylko zyskać na mocy i głębi. A my może wrócimy lepsi?” Anna Maria Jopek i ekipa Przestworzy 12.10.2020 r.

  Continue Reading
 • Marcin Kydryński prezentuje: Siesta w Drodze – YAMI

  18 czerwca 2020
  452 Views
  Comments are off for this post

  As basu, mistrz gitary, rozchwytywany kompozytor – ale przede wszystkim wokalista o czułym głosie – Yami jest cały muzyką. Przez lata był basistą Carlosa do Carmo, portugalskiego Sinatry, najwięk- szego z żyjących mistrzów Fado. Pamiętamy go z koncertów z Anną Marią Jopek w trasie „Sobremesa”, z nagrań z Sarą Tavares, z Ivanem Linsem. Dziś objeżdża świat dookoła każdego roku z boską Marizą. Urodził się w dniu, w którym Człowiek stanął na Księżycu i jest w tym coś z symbolu. Zdaje się nam czasem, że „spadł z Księżyca”, tak jest inny, niezwykły, nieprzystający do szorstkości współczesnego świata. Naprawdę nazywa się Fernando Correira, ale jego mama, która urodziła go późno, mówiła na niego Yami, co w Kimbundu znaczy „mój”, ale wypowiadane ze szczególną tkliwością, wytęsknie- niem. Nowy album artysty, „Casa” – wspomnienie rodzinnego domu – jej jest dedykowany. Jest też pełnym miłości spojrzeniem na kraj, po długiej podróży, którą wraz z bratem przedsięwziął ostatnio wzdłuż i wszerz Angoli. To wielkie szczęście, że jeden z „założycielskich” siestowych artystów powraca na naszą scenę z kapitalną nową muzyką.

  Marcin Kydryński

  Skład zespołu:
  Yami (śpiew & gitara basowa)
  Tiago Oliveira (gitara)
  Cláudio Oliveira (instrumenty klawiszowe)
  Vicky Marques (perkusja)

  Zapraszamy na koncerty do pięciu miast w Polsce:

  14.10.2020 – Łomianki, Jazz Caef
  15.10.2020 – Lublin, Teatr Stary
  17.10.2020 – Sanok, Sanocki Dom Kultury
  18.10.2020 – Bielsko-Biała, Bielskie Centrum Kultury
  19.10.2020 – Wrocław, Stary Klasztor

  Continue Reading