Marcin Kydryński – głos SIESTY, znawca muzyki, uważny wędrowiec

Agencja Artystyczna 4Music Marcin Kydryński ambasadorem Czujesz Klimat SIESTA w drodze

Radiowiec, wędrowiec, fotograf. Chwilami piosenkopisarz, producent płytowy, organizator koncertów i festiwali. Przed Państwem Marcin Kydryński!

Przez 30 lat współtworzył wizerunek radiowej Trójki, a jego audycja „Siesta” została wybrana jedną z najpopularniejszych w historii stacji. Od czerwca 2020 prowadzi autorską audycję „Pora Siesty” w Radiu Nowy Świat.

Od 1992 roku podróżuje po Afryce.  Publikował m.in. w „National Geographic” jako pierwszy autor i fotograf, jakiemu Waszyngton zezwolił na okładkowy materiał w lokalnej edycji.  Dziś jego reportaże ukazują się głównie w „Vivie” i w „Kontynentach”. Od 2010 roku prowadzi ekspedycje fotograficzne i warsztaty, głównie w krajach afrykańskich, m.in. dwukrotnie w Namibii, w RPA, Mozambiku, Swazilandzie, Rwandzie, Ugandzie i Tanzanii.

Dla Anny Marii Jopek napisał kilkadziesiąt piosenek i wspólnie z nią wyprodukował kilkanaście płyt, z których większość stała się Złota i Platynowa. Uhonorowany medalem „Ordem de Merito” przez prezydenta Portugalii, za promocję muzyki tego kraju. Od 2011 roku prowadzi w Gdańsku Siesta Festival, a także serię koncertów Siesta w Drodze, które nawiązują do jego radiowych audycji. Coroczne płyty „Siesta” stają się regularnie bestsellerami, lądując na pierwszych miejscach OLiSu. 

Autor książek: „Upadek jest Formą Lotu: Metro Na Broadwayu” (1993), „Chwila Przed Zmierzchem” (1996) i uhonorowanej nagrodą im. Arkadego Fiedlera „Pod Słońce” (1999), „Biel. Notatki z Afryki” (2016). W 2013 roku National Geographic opublikował książkę-album „Lizbona. Muzyka Moich Ulic”. W 2020 r. ukazała się książka pt. „Dal”, a w 2022 roku – „O Wschodzie”, poświęcona wspomnieniom z podróży do Azji. Na wrzesień 2023 roku zaplanowana jest premiera “Milagro” – dziennika z wyprawy na Kubę.

Spotkania z Marcinem Kydryńskim

Marcin Kydryński od lat podróżuje po całym świecie. Swoje obserwacje opisuje w książkach, ale także chętnie dzieli się nimi podczas spotkań ze swoimi czytelnikami i słuchaczami. W czasie takiego spotkania Marcin przybliża uczestnikom najdalsze zakątki świata i pokazuje wizję wielokulturowego myślenia. Opowiada nie tylko o podróżowaniu przez pryzmat zwiedzania, ale także z perspektywy muzyki i fotografii; przedstawia odczucia wielbiciela kultury. 

Zapraszamy do kontaktu!

Justyna Majewska – Agencja 4Music

​+48 605 900 114

justyna@4music.com.pl

Udostępnij:

SEKCJA KOMENTARZY

©  2023 BOOKING & MANAGEMENT 4MUSIC – Wszelkie prawa zastrzeżone.
Twórca strony: MATEUSZ ŚWIST (MŚ)