Lizz Wright – zniewalający alt i siła spokoju

Agencja Artystyczna 4Music Lizz Wright galeria foto Jesse Kitt 2

Niepowtarzalny głos, nazwany przez The New York Times jako gładki, ciemny alt posiadający cechy, które można kojarzyć z dojrzewającym w beczkach bourbonem lub miękką jak masło skórą, stał się dla Lizz Wright drogą do przekraczania podziałów społecznych, przekazywania miłości i głębokiego poczucie człowieczeństwa.

Wright czerpie inspirację z jej wychowania na Południu w Georgii. Była tam dyrektorem muzycznym małego kościoła, którego jej ojciec był pastorem. Muzyka gospel oraz śpiew wezwań i odpowiedzi ze zborem dały początek jej relacji z muzyką. Niedługo później przemierzała Great American Songbook na swojej drodze do znakomitej kariery wokalnej.

W wieku 22 lat Lizz Wright zasłynęła w całym kraju jako wokalistka swoim koncertowym hołdem dla Billie Holiday, gdzie jej pełen gracji występ skradł serca publiczności. Rok później podpisała kontrakt z Verve Records na wydanie Salt, które znalazło się na szczycie list przebojów współczesnego jazzu Billboardu. 

Jej kolejne albumy (Dreaming Wide Awake, The Orchard, Fellowship, Freedom & Surrender) nadal zajmowały czołowe miejsca na listach przebojów, a jej singiel „Lean In” (z Freedom & Surrender) znalazł się na Letniej Playliście Prezydenta Obamy 2016.

15 czerwca 2022 ukazał się Holding Space, genialny album na żywo zarejestrowany na koncercie w Berlinie.

Zapraszamy do kontaktu!

Justyna Majewska – Agencja 4Music

​+48 605 900 114

justyna@4music.com.pl

Udostępnij:

SEKCJA KOMENTARZY

©  2023 BOOKING & MANAGEMENT 4MUSIC – Wszelkie prawa zastrzeżone.
Twórca strony: MATEUSZ ŚWIST (MŚ)