Emmet Cohen – jeden z najlepszych pianistów jazzowych

Agencja Artystyczna 4Music Emmet Cohen galeria foto Gabriela

Wszechstronny amerykański pianista jazzowy i kompozytor Emmet Cohen jest jednym z najistotniejszych reprezentantów świata muzyki swojego pokolenia. Został wybrany trzecim najlepszym żyjącym pianistą jazzowym na świecie w ankiecie czytelników DownBeat z grudnia 2022 r.

Lider „Emmet Cohen Trio” i twórca „Masters Legacy Series”, Cohen działa na arenie międzynarodowej jako uznany artysta jazzowy i oddany pedagog muzyczny.W wieku trzech rozpoczął naukę gry na pianinie, by po latach zostać absolwentem renomowanych szkół muzycznych w USA. Jest zwycięzcą American Pianists Awards 2019 i Cole Porter Fellow Amerykańskiego Stowarzyszenia Pianistów oraz Artist-in-Residence na Uniwersytecie Indianapolis. Był finalistą Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Theloniousa Monka w 2011 roku. 

Cohen wystąpił na najważniejszych międzynarodowych festiwalach jazzowych, ale również w kultowych klubach jazzowych: Village Vanguard, w Rose Hall w Lincoln Center czy w Kennedy Center w Waszyngtonie. Przez wiele lat był organistą-rezydentem w klubie jazzowym SMOKE w Harlemie.

Podczas kwarantanny stworzył serię „Live From Emmet’s Place”,  cotygodniową transmisję na żywo, która uzyskała miliony wyświetleń na całym świecie. 

Występował, nagrywał lub współpracował z takimi osobistościami jak Ron Carter, Benny Golson, Jimmy Cobb, George Coleman, Jimmy Heath, Tootie Heath, Houston Person, Christian McBride, Kurt Elling, Billy Hart, Herlin Riley, Lea DeLaria czy Bill T. Jones.

Branżę zachwyca jego „erudycja muzyczna i indywidualność”. Downbeat Magazine chwalił „zwinny dotyk, miarowy krok i ciepłą ekspresję harmoniczną”, których używa do komunikowania się z innymi muzykami i publiczności na, jak mówi Cohen, najgłębszym poziomie człowieczeństwa i indywidualności.

W tym samym magazynie jego występ został opisany tak:

„Gwiazdorskie, ekspresyjne trio reprezentujące kalejdoskopowe poczucie muzycznej narracji… Mistrzowska klasa w stylistycznych zestawieniach – rhythm and blues, bebop, swing… po współczesne style – innowacyjne brzmienie przyszłości jazzu” – Downbeat Magazine

Zapraszamy do kontaktu!

Justyna Majewska – Agencja 4Music

​+48 605 900 114

justyna@4music.com.pl

Udostępnij:

SEKCJA KOMENTARZY

©  2023 BOOKING & MANAGEMENT 4MUSIC – Wszelkie prawa zastrzeżone.
Twórca strony: MATEUSZ ŚWIST (MŚ)