Alfredo Rodriguez – genialny kubański pianista

Agencja Artystyczna 4Music Alfredo Rodriguez galeria foto Anna Webber

Nominowany do nagrody Grammy artysta Alfredo Rodriguez odzwierciedla talent legendarnych pianistów jazzowych, ale też nadzwyczajną radość z tworzenia, którą hojnie dzieli się z publicznością.

Wykształcony w rygorystycznych konserwatoriach muzyki klasycznej w Hawanie, porywający kunszt urodzonego na Kubie Rodrígueza czerpie zarówno z Bacha i Strawińskiego, jak i ze swoich kubańskich i jazzowych korzeni. Odkryty podczas Montreux Jazz Festival w 2006 roku przez Quincy’ego Jonesa, Rodríguez wyróżnia się jako reprezentant jazzu i improwizacji bez granic na miarę Keitha Jarretta, Theloniousa Monka czy Arta Tatuma.

Jest stałym gościem na prestiżowych scenach na całym świecie, takich jak Playboy Jazz Festival w Hollywood Bowl, Montreux Jazz Festival, North Sea Jazz Festival, Jazz in Marciac, Umbria Jazz czy Jazz à Vienne. Ponadto Rodríguez był nominowany do nagrody Grammy 2015 w kategorii „Najlepsza aranżacja, instrument instrumentalny lub a cappella” za utwór „Guantanamera”. 

Jego zdolność do wyrażania siebie poprzez „odgrywanie historii” na klawiszach, umożliwia mu połączenie się ze słuchaczami na wyjątkowo szczerym i osobistym poziomie.

Zapraszamy do kontaktu!

Justyna Majewska – Agencja 4Music

​+48 605 900 114

justyna@4music.com.pl

Udostępnij:

SEKCJA KOMENTARZY

©  2023 BOOKING & MANAGEMENT 4MUSIC – Wszelkie prawa zastrzeżone.
Twórca strony: MATEUSZ ŚWIST (MŚ)