Marcin Kydryński

Marcin Kydryński – radiowiec, wędrowiec, fotograf. Chwilami piosenkopisarz, producent płytowy, organizator koncertów i festiwali. Od 1989 roku współtworzył wizerunek radiowej Trójki, a jego audycja „Siesta” została wybrana jedną z najpopularniejszych w historii stacji. Od 1992 roku podróżuje po Afryce. Publikował m.in. w „National Geographic”, jako pierwszy autor i fotograf, jakiemu Waszyngton zezwolił na okładkowy materiał w lokalnej edycji. Dziś jego reportaże ukazują się głównie w „Vivie” i w „Kontynentach”. Od 2010 roku prowadzi ekspedycje fotograficzne i warsztaty, głównie w krajach afrykańskich, m.in. dwukrotnie w Namibii, w RPA, Mozambiku, Swazilandzie, Rwandzie, Ugandzie i Tanzanii. Dla swojej żony, Anny Marii Jopek napisał kilkadziesiąt piosenek i wspólnie z nią wyprodukował kilkanaście płyt, z których większość stała się Złota i Platynowa. Wśród nich także słynny album „Upojenie”, z 20-krotnym laureatem Grammy, Patem Metheny, wydany na całym świecie przez Nonesuch. Laureat statuetki Fryderyka za produkcję muzyczną. Uhonorowany medalem „Ordem de Merito” przez prezydenta Portugalii, za promocję muzyki tego kraju.

Od 2011 roku prowadzi w Gdańsku Siesta Festival, a także serie koncertów SIESTA w drodze, które nawiązują do jego radiowych audycji. Coroczne płyty „Siesta” stają się regularnie bestsellerami, lądując na pierwszych miejscach Olisu.
Autor książek: „Upadek jest Formą Lotu: Metro Na Broadwayu” (1993), „Chwila Przed Zmierzchem” (1996) i uhonorowanej nagrodą im. Arkadego Fiedlera „Pod Słońce” (1999), „Biel. Notatki z Afryki” (2016). W 2013 roku National Geographic opublikował książkę-album „Lizbona. Muzyka Moich Ulic”, a w 2017 r. w Edipresse Książki – nowe i odświeżone wydanie tytułu.
20 maja 2020 r. ukazała się najnowsza książka pt. „Dal”. W czerwcu 2020 roku dołączył do radia Nowy Świat z audycją „Pora Siesty”, która odbywa się co niedzielę w godzinach 15 – 17.

www.kydrynski.com

Poniżej przyjemność zaprezentować Państwu kilka wybranych projektów z udziałem Marcina Kydryńskiego.

SIESTOWE SPOTKANIA Z MARCINEM KYDRYŃSKIM
Zapraszamy Państwa do przeżycia niesamowitej, intelektualnej przygody z Marcinem Kydryńskim w roli gospodarza wydarzenia. To kameralne spotkania pełne niezwykłych opowieści o dalekich wyprawach, muzyce i fotografii. Ubarwione zdjęciami i muzyką z licznych podróży Marcina. Dodatkową atrakcją tego prestiżowego spotkania może być koncert wybranego przez Państwa artysty z kręgu muzyki prezentowanej w „Porze Siesty” (audycji w Radiu Nowy Świat, niedziela 15:00-17:00), co zapewne podkreśli wyjątkowość takiego wydarzenia.

Specjalne projekty wyjazdowe:
EUROPA WŁASNYM SPOSOBEM – warsztaty fotograficzne
LIZBONA – MÓJ DRUGI DOM – niezwykła wyprawa do stolicy Portugalii
MAGICZNA TOSKANIA – OCZAMI MARCINA KYDRYŃSKIEGO I MARKA ZAGAŃCZYKA

Polecamy także Marcina Kydryńskiego jako prowadzącego eventy jak i koncerty.