Marcin Kydryński

Radiowiec, wędrowiec, fotograf. Chwilami piosenkopisarz, producent płytowy,   organizator koncertów i festiwali. Od 1989 roku współtworzy wizerunek radiowej Trójki a jego audycja Siesta została wybrana jedną z najpopularniejszych w historii stacji.
Od 1992 roku podróżuje po Afryce. Publikował m.in. w National Geographic, jako pierwszy autor i fotograf, jakiemu Waszyngton zezwolił na okładkowy materiał w lokalnej edycji. Dziś jego reportaże ukazują się głównie w Vivie i w Kontynentach.
Od 2010 roku prowadzi ekspedycje fotograficzne i warsztaty, głównie w krajach afrykańskich, m.in. dwukrotnie w Namibii, w RPA, Mozambiku, Swazilandzie, Rwandzie, Ugandzie i Tanzanii.
Dla swojej żony, Anny Marii Jopek napisał kilkadziesiąt piosenek i wspólnie z nią i wyprodukował kilkanaście płyt, z których większość stała się Złota i Platynowa. Wśród nich także słynny album „Upojenie”, z 20-krotnym laureatem Grammy, Patem Metheny, wydany na całym świecie przez Nonesuch. Laureat statuetki Fryderyka za produkcję muzyczną.
Od 2011 roku prowadzi w Gdańsku Siesta Festival a także serie koncertów w całej Polsce, które nawiązują do jego trójkowych audycji. Coroczne płyty „Siesta” stają się regularnie bestsellerami, lądując na pierwszych miejscach Olisu.
Autor książek: „Upadek jest Formą Lotu: Metro Na Broadwayu” (1993), „Chwila Przed Zmierzchem” (1996) i uhonorowanej nagrodą im. Arkadego Fiedlera „Pod Słońce” (1999).
W 2013 roku National Geographic opublikował książkę-album Marcina Kydryńskiego: „Lizbona. Muzyka Moich Ulic”. Marcin został uhonorowany medalem „Ordem de Merito” przez prezydenta Portugalii, za promocję muzyki tego kraju.
W 2016 roku wydawnictwo Edipresse wydało jego najnowszą książkę – „Biel. Notatki z Afryki” . Jest to zapis licznych podróży do Afryki Marcina Kydryńskiego, które autor odbył w ciągu 25 lat.

marcin ego-12

Poniżej przyjemność zaprezentować Państwu kilka wybranych projektów z udziałem Marcina Kydryńskiego.

SIESTOWE SPOTKANIA Z MARCINEM KYDRYŃSKIM
Zapraszamy Państwa do przeżycia niesamowitej, intelektualnej przygody z Marcinem Kydryńskim w roli gospodarza wydarzenia. To kameralne spotkania pełne niezwykłych opowieści o dalekich wyprawach, muzyce i fotografii. Ubarwione zdjęciami i muzyką z licznych podróży Marcina. Dodatkową atrakcją tego prestiżowego spotkania może być koncert wybranego przez Państwa artysty z kręgu muzyki prezentowanej w „Sieście” (audycji radiowej w programie 3 Polskiego Radia), co zapewne podkreśli wyjątkowość takiego wydarzenia.

Specjlane projekty wyjazdowe:
EUROPA WŁASNYM SPOSOBEM – warsztaty fotograficzne
LIZBONA – MÓJ DRUGI DOM – niezwykła wyprawa do stolicy Portugalii
MAGICZNA TOSKANIA – OCZAMI MARCINA KYDRYŃSKIEGO I MARKA ZAGAŃCZYKA

Polecamy także Marcina Kydryńskiego jako prowadzącego eventy jak i koncerty.