Chick Corea & Bobby McFerrin w Bielsku-Białej

15 czerwca 2015
4010 Views
Comments are off for this post

16 czerwca 2015 w kościele w Aleksandrowicach wystąpią Chick Corea & Bobby McFerrin. Zapowiada się jedno z największych koncertowych wydarzeń jakie dotychczas odbyły się w Bielsku-Białej.

„Doskonałość porozumienia” – Chick Corea & Bobby McFerrin
Mistrzowie improwizacji wystąpią razem na niezwykłym koncercie!

Kiedy Bobby McFerrin – wirtuoz, fenomenalny wokalista, doskonale wszystkim znany choćby z hitu „Don’t worry, be happy” – oraz legendary pianista Chick Corea – były członek zespołu Milesa Davisa, lider grupy Return to Forever – stają razem na scenie to musi być wyjątkowe spotkanie!

Niezrównany głos Bobbiego oraz niepowtarzalny dźwięk fortepianu wydobywający się spod palców Chicka gwarantują stworzenie widowiska muzycznego bez granic czy kategoryzacji.

Po tym jak nagrali wspólnie płyty „Play”, „The Mozart Sessions” czy „Beyond Words” przyszedł czas na kolejny projekt na żywo w duecie. Zgodnie z zapowiedzią artystów nie zabraknie bepopu, ballad pojawią się standardy czy klasyka, wirtuozi sięgną także po popowe nuty, które tym razem zabrzmią jak nigdy dotąd. Za każdym razem artyści zgłębiają dobrze znane tematy, jednak jest to tylko punkt wyjścia, nigdy nie wiedzą dokąd zaprowadzi ich muzyka.

„Chick jest wspaniały!” – podkreślał wielokrotnie w wywiadam Bobby McFerrin. „Czuję, że z nim mogę pójść wszędzie i mogę robić co chcę. Chick jest zawsze na miejscu. Jego uszy są zdumiewające. Przykładowo, kiedy gramy melodię na dwanaście taktów a ja pod koniec dziewiątego decyduję się wrócić do pierwszego, Chick idzie zawsze za mną. Jest wrażliwy, zdumiewający, wspaniały akompaniator. Pełny lekkości. Lubię to! Znamy się od bardzo dawna. Jesteśmy jak starzy, dobrzy przyjaciele, którzy wiedzą kiedy mówić, a kiedy nie i kiedy słowa są zupełnie niepotrzebne.”

Zapowiada się niezwykły wieczór dla entuzjastów muzyki – ZAPRASZAMY DO BIELSKA -BIAŁEJ!

Bilety: https://bilety.bck.bielsko.pl/175,impreza,chick-coreabobby-mc-ferrin.html