Stacey Kent w Polsce

12 marca 2019
1378 Views
Comments are off for this post

Zapraszamy na cykl koncertów Stacey Kent w Polsce.

14 maja 2019, wtorek – Warszawa, 19:00
Teatr Roma
Bilety: bilety.teatrroma.plebilet.pl

16 maja 2019, czwartek – Lublin
Teatr Stary w Lublinie
Bilety: teatrstary.eu

17 maja 2019, piątek – Wrocław
Impart (ul. Mazowiecka 17, 50-412 Wrocław)
Bilety: eventim.plbiletyna.plkupbilecik.plstaryklasztor.com.pl/bilety, bilety@o2.pl

18 maja 2019, sobota – Bielsko-Biała
Bielskie Centrum Kultury
bilety.bck.bielsko.pl/

Stacey Kent – amerykańska piosenkarka, jedna z najciekawszych wokalistek jazzowych swojego pokolenia. Daleko jej od ekstrawagancji czy tanich skandali, ale i od popowego banału. Śpiewa piosenki francuskie, fascynują ją bossa nova i rytmy Brazylii. Jeden z krytyków niegdyś napisał, że Brazylia nie jest krajem, lecz „regionem o sercu, które zdaje się bić do melodii o mocniejszej i bardziej adekwatnej wibracji”. To jest zdanie, które Stacey Kent bez wątpienia może uczynić własnym.

„Ma styl porównywalny do największych, do Billie Holiday, Elli Fitzgerald, śpiewa jak Nat King Cole, czysto, wyraźnie, w tonie przypominającym rozmowę” – powiedział niegdyś o Kent trzykrotny zdobywca Oscara, nieżyjący już Jay Livingston.

Wszystkie płyty Stacey Kent okazały się bestsellerami, uzyskując prestiżowe nagrody (m.in. BBC Jazz Awards, British Jazz Award).

Wokalistka występuje w największych i najbardziej znanych salach koncertowych na świecie – od nowojorskiej Carnegie Hall po paryską Olimpię.

„Każdy, kto słucha śpiewu Stacey Kent ma wrażenie, że śpiewa wyłącznie dla niego” komplementują krytycy podkreślając wyjątkową atmosferę na koncercie pomiędzy artystką a słuchaczami.