• Marcin Kydryński prezentuje: SIESTA w drodze – KARYNA GOMES

  4 lutego 2022
  291 Views
  Comments are off for this post

   

   

  SIESTA w drodze z Karyną Gomes ruszy w ogólnopolską trasę koncertową już tej wiosny!

  Karyna Gomes, urodzona w Afryce w Guinei-Bissau wokalistka i kompozytorka, studiowała dziennikarstwo w Sao Paulo, gdy jej muzyczna pasja zwyciężyła wszystkie inne. Spotkała na swojej drodze Tito Parisa, który zainspirował ją do życia dla muzyki. Przez chwilę Karyna współpracowała ze słynnym w regionie zespołem Super Mama Djombo, nagrywała z nimi w studiach na Islandii, nim w 2011 zamieszkała w Portugalii i zaczęła solową karierę. Występowała na festiwalach na całym świecie, a w 2019 roku zdobyła nagrodę jako najlepsza wokalistka krajów luzofońskich. Jej pierwszy album „Mindjer” (Kobieta) wpisuje się w nurt afrykańskiego feminizmu, niezbędnego na tym kontynencie zapewne pilniej, niż gdziekolwiek indziej na świecie.

  Po entuzjastycznym przyjęciu na Siesta Festiwalu międzynarodowa kariera ponownie sprowadza Karynę do Polski, gdzie wiosną zaprezentuje swój głęboko zakorzeniony w afrykańskiej kulturze repertuar.

  „Zachwycająca dziewczyna z odległej Gwinei Bissau na swoim wodnym bębnie zaintonuje swoiste Święto Wiosny. Parę lat temu Karyna Gomes olśniła nas na gdańskim festiwalu jednym z najpiękniejszych, najbardziej oryginalnych koncertów, jakie pamiętamy z historii siestowych figli. Dziś, z nową płytą wraca, by przewędrować nieomal kraj cały.”  Marcin Kydryński

  31.03 Rybnik Teatr Ziemi Rybnickiej

  1.04 Bielsko- Biała Bielskie Centrum Kultury im. Marii Koterbskiej

  2.04 Niepołomice Małopolskie Centrum Dźwięku i Słowa

  3.04 Katowice Kinoteatr Rialto

  4.04 Wrocław Ethno Jazz Festival

  6.04 Piła Regionalne Centrum Kultury w Pile

  7.04 Wejherowo Filharmonia Kaszubska

  8.04 Nowa Sól Nowosolski Dom Kultury

  Zapraszamy serdecznie!

   

  Continue Reading