• „PATRZ I SŁUCHAJ” – nowy singiel Anny Marii Jopek & Branforda Marsalisa

  15 września 2018
  86 Views
  Comments are off for this post

  Utwór „Patrz i słuchaj” , zapowiadający najnowszą płytę Anny Marii Jopek i Branforda Marsalisa, od dziś jest dostępna w serwisie iTunes! Premiera płyty 5 października. 

  Posłuchaj na: http://soundline.biz/AnnaMariaJopekBranfordMarsalisPatrziSluchajRadioEdit/

   

  Płyta w przedsprzedaży dostępna na na empik.com

   

   

  Continue Reading
 • ANNA MARIA JOPEK & BRANFORD MARSALIS Ulotne

  15 września 2018
  21 Views
  Comments are off for this post

  „Z miłości do talentu Branforda (którego odkryłam jako nastolatka na płytach Stinga), z miłości do polskich tematów ludowych, z pasji spotkań na krawędzi kultur i stylistyk, z potrzeby nagrywania wśród tych, których uwielbiam i podziwiam” – AMJ o nowej płycie. Ulotne – płyta dostępna w przedsprzedaży na www.empik.com

  Continue Reading
 • ANNA MARIA JOPEK W RYDZE

  24 lipca 2018
  42 Views
  Comments are off for this post

  Już 26 lipca koncert Anny Marii Jopek otworzy World Jazz Festival w Rydze. Na scenie AMJ towarzyszyć będą Krzysztof Herdzin na fortepianie oraz Robert Kubiszyn na basie. Podczas trzydniowego festiwalu wystąpią także światowej sławy muzycy: Michel Legrand, Igor Butman, Candy Dulfer czy Tony Momrelle. Szczegóły: www.worldjazzfest.com

   

  Continue Reading
 • SIESTA W DRODZE: FÁBIA REBORDÃO – Wieczory Fado

  8 lipca 2018
  330 Views
  Comments are off for this post

  Marcin Kydryński prezentuje
  SIESTA W DRODZE: FÁBIA REBORDÃO
  Wieczory Fado

  To była burza. Szaleństwo. Zachwyt na progu histerii. Pierwsze w Polsce koncerty Fabii Reboardao na gdańskim Siesta Festivalu przejdą do legendy jako noce wrzących emocji. Zapewne wystarczyły by do tego tradycyjne pieśni fado i autorskie utwory charyzmatycznej artystki. Ale stało się coś więcej. Fabia w pewnym momencie wieczoru wyznała, że zna portugalską wersję słynnej polskiej piosenki. W olśnieniu publiczność rozpoznała melodię „Pod Papugami” z repertuaru Czesława Niemena. Po chwili jednak muzyka ucichła i Fabia, stropiona, przepraszała, że zapomniała tekstu. Wybaczono, wszak uczyła się tej piosenki specjalnie dla nas, niejako przed chwilą. Z szelmowskim a zarazem bajecznie pięknym uśmiechem artystka zaproponowała, że spróbuje raz jeszcze, od początku. Ku osłupieniu zebranych słuchaczy zaśpiewała cały utwór w oryginale, bezbłędnym polskim! Od czasów wczesnych Beatlesów nie pamiętano takiego wrzasku uwielbienia, jaki zagłuszył finał utworu.

  Fabia wraca do Polski na serię koncertów w październiku.
  10 X 2018, 19:00 – WEJHEROWO – Wejherowskie Centrum Kultury (Sobieskiego 255, Wejherowo) www.wck.org.pl
  11 X 2018 20:00 – TORUŃ – Dwór Artusa Sala Wielka (Rynek Staromiejski 6, Toruń) artus.torun.pl/
  12 X 2018, 19:00 – SIERADZ – Teatr Miejski (ul. Dominikańska 19) scksieradz.pl
  13 X 2018 20:00, WARSZAWA – Palladium (ul. Złota 9, Warszawa)
  14 X 2018, 18:00 ŁÓDŹ – Klub Wytwórnia (ul. Łąkowa 29, Łódź) www.wytwornia.pl
  15 X 2018 WROCŁAW, 20:00 – Sala Gotycka w Stary Klasztorze (Purkyniego 1, Wrocław) www.staryklasztor.com.pl
  16 X 2018 POZNAŃ, 20:00 – Blue Note Poznań Jazz Club (Kościuszki 76/78, Poznań) bluenote.bilety24.pl
  17 X 2018 LUBLIN, 19:00 – Teatr Stary w Lublinie (ul. Jezuicka 18, Lublin) teatrstary.eu
  18 X 2018 LUBLIN, 19:00 – Teatr Stary w Lublinie (ul. Jezuicka 18, Lublin) teatrstary.eu
  19 X 2018 BIELSKO-BIAŁA, 19:00 – Bielsko-Biała (ul. Słowackiego 27, Bielsko-Biała) bilety.bck.bielsko.pl

  Entuzjaści otwartego, nie skonwencjonalizowanego fado nie mają dziś wątpliwości: obok bogiń: Marizy i Any Moury to właśnie Fabia staje się najciekawszą, odważnie poszukującą artystką gatunku.
  Zakochała się w fado słuchając Amalii Rodrigues. Miała lat piętnaście. W Lizbonie, gdzie się urodziła nie sposób jednak nie chłonąć także innych luzofońskich brzmień. Fabia od zawsze wielbiła kabowerdyjską mornę, brazylijską bossę, bluesa. Te wpływy uczyniły jej muzykę szczególnie bogatą i barwną.
  Pierwszy album – wydany w 2011 roku A Oitava Cor – zapowiada przełom na scenie młodego fado. Ogromny, głęboki głos i otwartość na inne style zbliża ją do Marizy. Diva gości Fabię na scenie podczas kilku swoich koncertów w Europie. Pomaga w karierze. Debiutantka pojawia się też, bagatela, w nowojorskiej Carnegie Hall.
  Zaczyna komponować. Jej muzyka jest oryginalna, inna. Oprócz wpływów luzofońskich słychać w niej też fascynację klasyką. Fabię wspiera znakomity pieśniarz, autor i kompozytor Jorge Fernando. To z nim współtworzy część piosenek na swoją drugą płytę Eu, która czyni Fabię Rebordao najgorętszym nazwiskiem muzyki portugalskiej ostatnich lat. Jorge towarzyszyć też będzie Fabii na koncertach w Polsce nadchodzącej jesieni.

  Bilety już w sprzedaży! Zapraszamy!

  Continue Reading
 • JOPEK & MOŻDŻER W BIELSKU-BIAŁEJ

  18 czerwca 2018
  129 Views
  Comments are off for this post

  Anna Maria Jopek i Leszek Możdżer wystąpią 9 grudnia 2018 w Domu Muzyki w Bielsku-Białej. Tych dwoje wypracowało silną więź ze swoja publicznością każde z nich posiada unikatowy, własny glos w muzyce od wielu lat.

  W tym specjalnym projekcie pochylają się nad przypadkiem „słowiańskiej duszy” w światowej muzyce, a za punkt wyjścia do improwizacji służą im pieśni ludowe i klasyczne i inspirowana nimi autorska muzyka obojga.
  Annę Marię Jopek i Leszka Możdżera łączy klasyczne wykształcenie muzyczne, zachwyt rodzimą muzyką i wieloletnia przyjaźń sceniczna. Każde z nich na swój oryginalny sposób korzysta z tradycji. Jopek uwielbia odwoływać się do muzyki ludowej, Możdżer koresponduje z klasyką. Każde wypracowało własny, unikatowy, rozpoznawalny na świecie styl. Doskonali warsztatowo i formalnie, charyzmatyczni, erudyci i indywidualiści.

  9 GRUDNIA 2018, G. 18:00
  DOM MUZYKI BCK
  ul. Juliusza Słowackiego 27, Bielsko-Biała
  Bilety: bilety.bck.bielsko.pl

  Continue Reading
 • ANNA MARIA JOPEK W TURCJI

  13 czerwca 2018
  81 Views
  Comments are off for this post

  Jesienią AMJ powraca do Turcji. Zapraszamy na koncert w Stambule (Zorlu PSM), który odbędzie się 10 października.
  Bilety już w sprzedaży.

  Continue Reading