• Ruszyła przedsprzedaż biletów na koncerty Anny Marii Jopek „Przestworza”

  13 listopada 2019
  11 Views
  Comments are off for this post

  Właśnie ruszyła przedsprzedaż biletów dla klientów Allegro Smart na trasę koncertową “Przestworza”
  Bilety znajdziecie tu: https://allegro.pl/kampania/przedsprzedaz
  Regularna sprzedaż rozpocznie się w piątek 15.11.2019 o godz. 10.00

   

   

  Continue Reading
 • Przestworza – nowy projekt muzyczny Anny Marii Jopek

  8 listopada 2019
  28 Views
  Comments are off for this post

  Wiosną 2020 r. Anna Maria Jopek wraz z 10-cio osobowym zespołem wyruszy w trasę koncertową, podczas której wystąpi w 9. miastach, m.in. w Szczecinie, Gdyni, Wrocławiu, Katowicach i Krakowie. Projekt, zatytułowany Przestworza, to muzyka premierowa, stworzona specjalnie na to spotkanie. Usłyszymy w niej frazy i tematy tradycyjne, a także zupełnie nowe utwory. Sprzedaż biletów na najnowszą trasę Anny Marii Jopek rozpocznie się już w połowie listopada br. 

  „Przestworza” to tytuł, który przyszedł mi na myśl prawie natychmiast, ale przed nim było najważniejsze, ludzie, wymarzona obsada – mówi Anna Maria Jopek. Udało się zaprosić takich artystów, których gra i postawa w muzyce ucieleśniają wszystko, w co wierzę i za czym nieustannie tęsknię. Czekam na to, jakie równanie napisze muzyka dla tej konfiguracji ludzkiej i repertuarowej. Wiem, mówi mi to przeczucie tak silne, jak moja potrzeba wolności, że to będzie inne od wszystkiego, co było kiedykolwiek wcześniej – dodaje artystka. 

  Kierownictwo muzyczne nad projektem objął Piotr Wojtasik, odpowiedzialny również za aranże, a całości dopełni znakomity zespół w składzie: Dominik Wania, Maciej Sikała, Robert Kubiszyn, Paweł Dobrowolski, Piotr Nazaruk oraz Atom String Quartet. Pierwszy koncert zaplanowano na 8 marca 2020 r. w Filharmonii im M. Karłowicza w Szczecinie. Kolejne spotkania odbędą się w Poznaniu, Łodzi, Gdyni, Bydgoszczy, Wrocławiu, Bielsku-Białej, Katowicach i Krakowie.  

  Jak podkreśla managerka Anny Marii Jopek, artystka pracuje ostatnio na bardzo wysokich obrotach. 

  Aktualnie jesteśmy w trasie koncertowej w Azji, gdzie do połowy listopada zagramy serię koncertów w legendarnych klubach Blue Note – mówi Joanna Drozda. Od 15 lat Ania regularnie wraca do Azji, przez ten czas zdążyła wypracować sobie stałą i silną pozycję na tamtejszym rynku muzycznym. Warto podkreślić, że w legendarnym klubie Blue Note Tokyo wystąpi po raz 30, a jej płyty, w tym najnowsza „Ulotne” nagrana wspólnie z Branfordem Marsalisem, są dostępne w sklepach muzycznych w Japonii. W ostatnim czasie media obiegła również informacja, że Ania i Teatr Pieśń Kozła zostali zaproszeni przez Michaela Hirsta do przygotowania dwóch utworów, które będą towarzyszyć bohaterom serialu „Wikingowie” w kluczowych wydarzeniach ostatniego sezonu, dodatkowo Ania zagrała w jednym z odcinków tego serialu – dodaje Drozda.

  Organizatorami koncertów w ramach wiosennej trasy zatytułowanej “Przestworza” są Sky Live Group, Good Taste Production, Klub Wytwórnia, Bielskie Centrum Kultury i Lansalot Events. Przedsprzedaż biletów dla użytkowników Allegro Smart! rozpocznie się 13 listopada br., pozostałe bilety do sprzedaży trafią 15 listopada br.

  08/03/2020 – SZCZECIN, Filharmonia w Szczecinie im M. Karłowicza
  13/03/2020 – POZNAŃ, Sala Ziemi Poznań Congress Center
  14/03/2020 – ŁÓDŹ, Klub Wytwórnia
  16/03/2020 – GDYNIA, Teatr Muzyczny
  17/03/2020 – BYDGOSZCZ, Filharmonia Pomorska
  23/03/2020 – WROCŁAW, Narodowe Forum Muzyki
  27/03/2020 – BIELSKO-BIAŁA, Bielskie Centrum Kultury
  28/03/2020 – KATOWICE, NOSPR
  06/04/2020 – KRAKÓW, Opera Krakowska

   

  Anna Maria Jopek – wokalistka, autorka tekstów, kompozytorka, improwizatorka, wizjonerka, pasjonatka. Absolwentka Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie fortepianu. Śpiewu uczyła się prywatnie u legendarnej prof. Darii Iwińskiej (wcześniej nauczycielki ojca AMJ, Stanisława Jopka, który też był śpiewakiem). Studiowała również filozofię na Uniwersytecie Warszawskim. Mając zaledwie 12 lat zadebiutowała jako pianistka w cyklu koncertów dla dzieci w warszawskiej Filharmonii Narodowej. Debiut wokalny Anny Marii Jopek miał miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Sztuk “Słowiański Bazar” w Witebsku na Białorusi, gdzie otrzymała nagrodę osobiście przyznaną jej przez Michela Legranda (przewodniczącego jury festiwalu). Nagrywa i koncertuje na całym świecie z najważniejszymi postaciami naszych czasów. W Polsce miała zaszczyt śpiewać z Markiem Grechutą, Jeremim Przyborą oraz Wojciechem Młynarskim, a na światowych scenach występowała z takimi osobistościami jak: Pat Metheny, Youssu’n Dour, Bobby McFerrin, Ivan Linz, Branford Marsalis, Nigel Kennedy, Richard Bona, Oscar Castro-Neves, Makoto Ozone, Noa czy Gonzalo Rubalcaba. W 2017 w noworocznym koncercie telewizyjnym spontanicznie wystąpiła też w duecie ze Stingiem. Śpiewała na najbardziej prestiżowych scenach świata, wśród których są: Carnegie Hall w Nowym Jorku, Hollywood Bowl w Los Angeles, Royal Festival Hall w Londynie, Hamer Hall w Melbourne, Blue Note Tokyo oraz opery: w Tokio i Tel Awiwie. Nagrywała w londyńskich studiach: Real World Studios Petera Gabriela i legendarnym Abbey Road oraz The Power Station na Manhattanie. Zdobyła liczne prestiżowe nagrody i wyróżnienia, włącznie z Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski przyznanym przez prezydenta Bronisława Komorowskiego za promowanie polskiej sztuki na świecie. Od pięciu lat eksperymentuje z formami scenicznymi. Wystąpiła w spektaklu teatralnym „Czas Kobiety” w reż. Leszka Mądzika, dla którego współskomponowała muzykę, współpracowała także z awangardowym wrocławskim Teatrem Pieśni Kozła. Przedostatni album AMJ z Gonzalo Rublcabą „Minione” uzyskał status podwójnej platyny. Jesienią 2018 ukazała się najnowsza płyta z Branfordem Marsalistem p.t. „Ulotne”, która ma już złoty status.

   

  Piotr Wojtasik – wirtuoz trąbki, znakomity improwizator i kompozytor, od przeszło 30 lat przemawia własnym, niepowtarzalnym, muzycznym językiem. Nagrywał i koncertował w większości krajów Europy, w Maroku, Izraelu, Kanadzie, Stanach Zjednoczonych, Japonii i Indiach. W latach 80. i 90. reprezentował nurt nowoczesnego bop’u, który obecnie przyjął formę bardziej indywidualną, opartą w części na jazzie modalnym z niewielkimi elementami free i muzyki etnicznej. Stale współpracuje z takimi muzykami jak: John Betsch, Joris Teepe, Viktor Tóth, Steven McCraven, Nicolas Simion, Michał Barański, Michał Miśkiewicz, Michał Tokaj. Od lat zapraszany jest do współpracy przez legendarnego saksofonistę Billy’ego Harpera. Brał udział w licznych projektach specjalnych z udziałem gigantów światowego jazzu, takich jak: Kenny Garrett, Joe Lovano czy Archie Shepp. Równocześnie występował jako sideman w innych zespołach, w skład których wchodzili muzycy takiej rangi, jak: Victor Lewis, George Cables, Kirk Lightsey czy Joe LaBarbera. Jest jednym z niewielu polskich muzyków, którzy są cyklicznie zapraszani do międzynarodowych projektów, takich jak: Michel Donato Quintet czy European Jazz Ensemble. Gościnnie wziął udział w nagraniu ponad kilkudziesięciu albumów. Na swoim koncie ma 11 autorskich płyt, które zdobyły wysokie uznanie wśród krytyków i melomanów. Albumy „Circle” oraz „Hope” otrzymały prestiżową nagrodę polskiej branży muzycznej – Fryderyka. Pozostałe, w większości, były do niej nominowane. Sam Wojtasik otrzymał dwa Fryderyki w 2008 roku w kategorii Muzyk Jazzowy Roku oraz jako autor Najlepszej Jazzowej Płyty Roku, właśnie za album „Circle”. Wielokrotnie zwyciężał w rankingu Jazz Top magazynu Jazz Forum. Najnowsza płyta „To Whom it May Concern” ukazuje wrażliwość Wojtasika zarówno w sferze wykonawczej, kompozytorskiej, jak i w pieczołowicie dobranej obsadzie muzyków.

  Continue Reading
 • Anna Maria Jopek w legendarnych klubach Blue Note w Japonii i Chinach

  22 października 2019
  28 Views
  Comments are off for this post

  W listopadzie Anna Maria Jopek z zespołem wraca do Azji! Już 1.11.2019 (g. 19:00) zaśpiewa w Kobe w Matsukata Hall, a w kolejnych dniach zagra cykl koncertów w legendarnych klubach Blue Note w Tokio, Szanghaju oraz Pekinie.

  4.11.2019 (g. 17:00 & 20:00) – Blue Note Tokyo
  7.11.2019 (g. 19:30) – Blue Note Shanghai
  8.11.2019 (g. 19:30 & 22:00) – Blue Note Shanghai
  9.11.2019 (g. 19:30) – Blue Note Beijing
  10.11.2019 (g. 18:30) – Blue Note Beijing

  Na scenie AMJ towarzyszyć będą: Krzysztof Herdzin (fortepian), Robert Kubiszyn (bas), Piotr Nazaruk (flety, cytra, śpiew).

  „Kiedyś w Japonii wpisałam polski temat ludowy »Hej przelecial ptaszek« w pentatonikę. Wszystko się zgodziło. Tak wiele dróg, wierzeń, sposobów widzenia, słyszenia i czucia świata – i zawsze jedna Muzyka, język ponad językami”.
  AMJ

  Partnerzy:

  Continue Reading
 • Kroke& Urna Chahar-Tugchi – wspólna trasa koncertowa

  6 sierpnia 2019
  118 Views
  Comments are off for this post

  Kroke i URNA Chahar-Tugchi ruszą w trasę koncertową po Polsce.

  Obdarzona niezwykłym głosem URNA komunikuje się ze swoimi słuchaczami poprzez muzykę z ciągłym pragnieniem do tworzenia muzyki poza konwencjami. Przekracza wszelkie bariery językowe i kulturowe dzięki swoim dynamicznym i wznoszącym się improwizacjom. Jej utwory przywołują nomadyczne życie na mongolskich stepach.

  Kroke to zespół, który święci tryumfy na światowej scenie muzycznej od ponad 25-ciu lat. Początkowo był kojarzony jedynie z muzyką klezmerską, a w swojej obecnej twórczości sięga po inspiracje do muzyki etnicznej i autorskie improwizacje. W ten sposób zespół stworzył własny, unoszący się ponad granicami i formami, styl, który został doceniony nie tylko publiczność, ale także innych artystów na całym świecie.

  Na sześciu koncertach w Polsce będzie można usłyszeć nie tylko najnowsze utowry z płyty „SER”, ale także znane i i lubiane kompozycje z poprzednich albumów zespołu.

  19.09 – Warszawa, Festiwal Skrzyżowanie Kultur 2019 / Cross Culture Festival 2019
  22.09 – Bielsko-Biała, BCK – Bielskie Centrum Kultury Dom Muzyki
  23.09 – Poznań, Kroke i Urna: Ser
  24.09 – Wrocław, Kroke i mongolska wokalistka Urna wystąpią w Starym Klasztorze!
  25.09 – Lublin, Urna i Kroke
  26.09 – Tarnów, Kroke & Urna – magiczny głos z Mongolii i gwiazda world music

   

  Continue Reading
 • Siesta w drodze: LUCIBELA

  25 lipca 2019
  688 Views
  Comments are off for this post

  Marcin Kydryński prezentuje
  Siesta w drodze: Lucibela

  Powiedzieć, że jest być może najbliższa legendarnej Cesarii, to jednak trochę skrzywdzić tę młodą artystkę. Jej głos, o rzadko spotykanej szlachetności, szerokim paśmie i głębi wyrazu jest doskonale własny. Choć z drugiej strony sporo w tym porównaniu prawdy. Zapraszamy na koncerty:

  5.11.2019, 20:00 Wrocław
  Stary Klasztor – Sala Gotycka (ul.Purkyniego 1, 50-155 Wrocław)
  Bilety: www.ethnojazz.pl

  6.11.2019, 18:00 Lublin
  Teatr Stary w Lublinie (ul. Jezuicka 18, 20-113 Lublin)
  Bilety: www.teatrstary.eu

  6.11.2019, 21:00 Lublin
  Teatr Stary w Lublinie (ul. Jezuicka 18, 20-113 Lublin)
  Bilety: www.teatrstary.eu

  7.11.2019, 19:00 Łódź
  Klub Wytwórnia (Łąkowa 29, 90-554 Łódź)
  Bilety: ekobilet.pl

  8.11.2019, 20:00 Poznań
  Blue Note Poznań (ul. Kościuszki 79, 61-891 Poznań)
  Bilety: bluenote.poznan.pl

  9.11.2019, 17:00 Łomianki
  Jazz Cafe (ul. Warszawska 69, 05-092 Łomianki)
  Wejście od 16:00
  Bilety: jazzcafe.com.pl

  9.11.2019, 20:00 Łomianki
  Jazz Cafe (ul. Warszawska 69, 05-092 Łomianki)
  Wejście od 19:00
  Bilety: jazzcafe.com.pl

  10.11.2019, 18:00 Sanok
  Sanocki Dom Kultury (ul. Mickiewicza 24, 38-500 Sanok)
  Bilety: http://sdksanok.pl

  11.11.2019, 18:00 Bielsko-Biała
  Bielskie Centrum Kultury Dom Muzyki (Juliusza Słowackiego 27, 43-300 Bielsko-Biała)
  Bilety: bilety.bck.bielsko.pl

  Continue Reading
 • Anna Maria Jopek – koncerty

  16 lipca 2019
  171 Views
  Comments are off for this post

  Annę Marię Jopek wraz z zespołem będziemy mogli usłyszeć w następujących miastach:

  21 września 2019, sobota – Radzionków, 18:00
  Centrum Kultury Karolinka (pl. Jana Pawła II 2, 41-922 Radzionków)
  AMJ5TET
  Bilety: https://karolinka.art.plhttps://biletyna.pl/

  30 września 2019, poniedziałek – Częstochowa, 19:00
  Filharmonia Częstochowska (Wilsona 16, 42-202 Częstochowa)
  AMJ5TET
  Bilety: www.ebilet.pl

  3 października 2019, wtorek – Radom, 19:00
  Radomska Orkiestra Kameralna (ul. Żeromskiego 53, 26-600 Radom)
  AMJ5TET
  Bilety: www.ebilet.pl

  25 października 2019, piątek – Mosina, 19:00
  Hala Widowiskowo Sportowa Mosina (Krasickiego 16, Mosina)
  Bilety: www.bilety24.pl

  9 października 2019, środa – Kalisz , 19:00
  Aula Im. Prof. Jerzego Rubińskiego (Nowy Świat , 62-800 Kalisz)
  AMJ5TET
  Bilety: www.ebilet.pl

  2 grudnia 2019, poniedziałek – Warszawa, 20:30
  Teatr Muzyczny Roma (ul. Nowogrodzka 49 00-695 Warszawa)
  Bilety: https://bilety.teatrroma.pl, tel. +48 22 628 89 98
  Anna Maria Jopek & Friends

  10 grudnia 2019, wtorek – Kielce, 19:00
  Kieleckie Centrum Kultury (Pl. St. Moniuszki 2b, 25-334 Kielce)
  AMJ5TET
  Bilety: www.ebilet.pl

  11 grudnia 2019, środa – Rzeszów, 20:00
  Filharmonia Podkarpacka im. A Malawskiego, (Chopina 30, 35-959 Rzeszów)
  AMJ5TET
  Bilety: www.eventim.pl

   

  Zapraszamy!

  Continue Reading