• AMJ5TET – koncerty specjalne

  28 marca 2019
  228 Views
  Comments are off for this post

  AMJ5TET w Teatrze Starym w Lublinie

  Od dziś dostępne są bilety na dwa specjalne koncerty Anny Marii Jopek w Lublinie

  g. 18:00 https://bit.ly/2U7YL64
  g. 21:00 https://bit.ly/2UZBTD0

  Usłyszymy utwory z ostatniej płyty „Ulotne”, inspirowanej dzieciństwem Jopek spędzonym za kulisami legendarnego Zespołu Pieśni i Tańca „Mazowsze”, w którym tańczyli i śpiewali jej rodzice.
  „Muzyka mojego dzieciństwa, wszystkie Ptaszki, Serduszka i Cyraneczki, na zawsze zdeterminowały mój śpiew i myślenie o muzyce. Noszę w sobie płaski pejzaż Mazowsza z całą jego melancholią i bezkresem”.

  W Teatrze Starym, z którym Jopek i Kubiszyn mają szczególnie mocną, emocjonalną więź (występują tu w spektaklu „Czas kobiety” Leszka Mądzika), tym razem powstanie nagranie DVD zespołu.

  „Teatr Stary to miejsce wymarzone do fotografowania. Wzajemna bliskość sceny i widowni, uroda teatru i magia Lublina – wszystko, co warto zatrzymać w nagraniu i posłać dalej w świat” – deklaruje Jopek.

  zdjęcie: Robert Wolański

   

   

  Continue Reading
 • Stacey Kent w Polsce

  12 marca 2019
  401 Views
  Comments are off for this post

  Zapraszamy na cykl koncertów Stacey Kent w Polsce.

  14 maja 2019, wtorek – Warszawa, 19:00
  Teatr Roma
  Bilety: bilety.teatrroma.plebilet.pl

  16 maja 2019, czwartek – Lublin
  Teatr Stary w Lublinie
  Bilety: teatrstary.eu

  17 maja 2019, piątek – Wrocław
  Impart (ul. Mazowiecka 17, 50-412 Wrocław)
  Bilety: eventim.plbiletyna.plkupbilecik.plstaryklasztor.com.pl/bilety, bilety@o2.pl

  18 maja 2019, sobota – Bielsko-Biała
  Bielskie Centrum Kultury
  bilety.bck.bielsko.pl/

  Stacey Kent – amerykańska piosenkarka, jedna z najciekawszych wokalistek jazzowych swojego pokolenia. Daleko jej od ekstrawagancji czy tanich skandali, ale i od popowego banału. Śpiewa piosenki francuskie, fascynują ją bossa nova i rytmy Brazylii. Jeden z krytyków niegdyś napisał, że Brazylia nie jest krajem, lecz „regionem o sercu, które zdaje się bić do melodii o mocniejszej i bardziej adekwatnej wibracji”. To jest zdanie, które Stacey Kent bez wątpienia może uczynić własnym.

  „Ma styl porównywalny do największych, do Billie Holiday, Elli Fitzgerald, śpiewa jak Nat King Cole, czysto, wyraźnie, w tonie przypominającym rozmowę” – powiedział niegdyś o Kent trzykrotny zdobywca Oscara, nieżyjący już Jay Livingston.

  Wszystkie płyty Stacey Kent okazały się bestsellerami, uzyskując prestiżowe nagrody (m.in. BBC Jazz Awards, British Jazz Award).

  Wokalistka występuje w największych i najbardziej znanych salach koncertowych na świecie – od nowojorskiej Carnegie Hall po paryską Olimpię.

  „Każdy, kto słucha śpiewu Stacey Kent ma wrażenie, że śpiewa wyłącznie dla niego” komplementują krytycy podkreślając wyjątkową atmosferę na koncercie pomiędzy artystką a słuchaczami.

   

  Continue Reading
 • „Czas kobiety” w sieci na całym świecie

  8 marca 2019
  223 Views
  Comments are off for this post

  CELEBRUJEMY FENOMEN KOBIETY I KOBIECOŚCI W DNIU KOBIET.
  OD DZIŚ „Czas kobiety” w sieci na całym świecie

  Dziś w iTunesie międzynarodowa premiera „Czasu kobiety” AMJ i Roberta Kubiszyna. Przypomnijmy, że nagranie jest ścieżką dźwiękową do spektaklu Leszka Mądzika w Teatrze Starym w Lublinie. To pierwsza płyta AMJ, na której nie pada ani jedno słowo. Koncept idealnie wpisuje się w jej badania nad dźwiękiem i poszukiwanie nowych dróg w śpiewie. Od dziś w sieci. Pobierz płytę

  „U Mądzika kobieta jest zjawiskiem, w którym spotykają się dwie siły napędowe teatru – erotyka i sacrum – ale chyba przede wszystkim jest również jednym z kluczy do zrozumienia fenomenu ludzkiego losu” (Jarosław Cymerman dla Teatru Starego w Lublinie).

  „Jest we mnie tęsknota za miłością. Za spotkaniem z kobietą. Dotykam w teatrze czystej miłości do kobiety, która daje poczucie bezpieczeństwa” (Leszek Mądzik).

  „Zawierzyłam się pracy z Leszkiem ufnie i bezgranicznie. Dla Niego nauczyłam się rodzić na nowo i śpiewać swoją skończoność. Mój głos, czysty strumień dźwięku, stał się moim ciałem, a ciało moim głosem” (AMJ).

  Continue Reading
 • Bobby McFerrin w Katowicach!

  1 marca 2019
  234 Views
  Comments are off for this post

  Po ogromnym sukcesie trasy koncertowej „Circlesongs”, Bobby McFerrin powraca do Polski ze znakomitym, innowatorskim przedsięwzięciem „Gimme 5”. Good Taste Production, Sky Live Group oraz 4music zapraszają na koncert do Katowic, który odbędzie się 4 maja 2019 roku.

  Autor najbardziej pozytywnej piosenki w muzyce rozrywkowej „Don’t Worry, Be Happy”, wystąpi podczas wiosennej trasy z wyjątkowym projektem „Gimme 5”. Wraz z czwórką znakomitych muzyków: Joey’em Blakem, Judi Vinar, Rhiannon i Davidem Wormem, najpierw stworzy na żywo utwory zwane „Circlesongs”, a następnie podda je od razu żywej interpretacji. Jeden z pierwszych koncertów grupy, który odbył się w 2018 roku w Bostonie, został obwołany przez prasę objawieniem.

  Zdobywca 10 nagród Grammy i jeden z najbardziej znanych na świecie improwizatorów wokalnych, przez lata zaskakiwał publiczność żonglerką zasad przyjętych w klasycznych gatunkach muzyki. Tak będzie i tym razem. Zgromadzona w sali publiczność zostanie zaproszona przez artystów do współtworzenia koncertu a capella: gwizdania, tupania, mruczenia, klaskania, kląskania, naśladowania echa, wyprawiania niezwerbalizowanych modłów, słowem: wydawania z siebie wyzwalających wolną duszę dźwięków. To, na czym od lat zależy McFerrinowi to dzielenie się ze słuchaczami niesamowitym poczuciem wolności, jakie daje śpiew i występowanie na żywo. Wspólne przeżywanie muzyki, kreowanie porozumienia bez słów, wymiana pozytywnej energii to rzeczy, które marzą się McFerrinowi, gdy spotykamy go na scenie.

  Bobby McFerrin sprzedał 20 milionów płyt, zaś jego współpraca z takimi artystami jak Yo-Yo Ma, Chick Corea, Filharmonia Wiedeńska i Herbie Hancock uczyniła z niego prawdziwego ambasadora muzyki klasycznej i jazzu.

  Na mapie koncertowej oprócz Polski znajdują się także Szwajcaria, Austria, Niemcy, Węgry i Czechy.

  Bilety na koncert dostępne online na:
  https://www.eventim.pl/eventseries/2196951/?affiliate=GTP
  https://www.ebilet.pl/muzyka/jazz-blues/bobby-mcferrin/
  i w kasie biletowej NOSPR.

  Continue Reading
 • Koncerty Anny Marii Jopek

  4 stycznia 2019
  521 Views
  Comments are off for this post

  Multiinstrumentalizm, wirtuozeria, erudycja, pasja improwizacji i radość bycia razem — tak najkrócej można opisać zespół AMJ. To team frontmanów i postaci pierwszoligowych na scenie jazzowej w swoim kraju. Muzycy żonglują z łatwością kolorami, formami i stylem. Muzyka AMJ zawsze w tonacji polskiej melancholii, ale i zadziornej taneczności stanowi punkt startowy dla barwnej improwizowanej narracji tej drużyny na scenie. Po chwili przerwy zapraszamy na koncerty Anny Marii Jopek z zespołem, które odbędą się w lutym i marcu.

  9 lutego 2019, sobota – Opole, 20:00
  Filharmonia Opolska im. Józefa Elsnera (ul. Krakowska 24, 45-075 Opole)
  Bilety: eventim.pl, ebilet.pl oraz w sklepach sieci Empik, Saturn i Media Markt
  (Anna Maria Jopek kwintet)

  10 lutego 2019, niedziela – Cieszyn, 19:00
  Teatr im. A. Mickiewicza w Cieszynie (Plac Teatralny 1, 43-400 Cieszyn)
  Bilety: eventim.pl, ebilet.pl oraz w sklepach sieci Empik, Saturn i Media Markt
  (Anna Maria Jopek kwintet)

  14 lutego 2019, czwartek – Białystok, 20:00
  Sala Koncertowa Opery i Filharmonii Podlaskiej (ul. Podleśna 2, Białystok)
  Bilety: ebilet.pl
  (Anna Maria Jopek kwintet)

  17 lutego 2019, niedziela – Siemianowice Śląskie, 18:00
  SCK Bytków (ul. Niepodległości 45, 41-106 Siemianowice Śląskie)
  Bilety: www.bilety.siemck.pl
  (Anna Maria Jopek kwintet)

  22 lutego 2019, piątek – Gorzów Wielkopolski, 19:00
  Teatr im. Juliusza Osterwy (ul. Teatralna 9, Gorzów Wlkp.)
  Bilety: http://abilet.pl/http://mckgorzow.pl/
  (Anna Maria Jopek kwintet)

  16 marca 2019, sobota – Słupsk, 19:00
  Polska Filharmonia „Sinfonia Baltica” im. Wojciecha Kilara (ul. Jana Pawła II 3, Słupsk)
  Bilety: www.kupbilecik.pl, kasa Filharmonii (tel. 59 842 38 39), impresariat@sinfoniabaltica.pl
  (Anna Maria Jopek kwartet)

  17 marca 2019, niedziela – Olsztyn, 19:00
  Filharmonia Warmińsko-Mazurska im.Feliksa Nowowiejskiego (ul. Bartosza Głowackiego 1, 10-447 Olsztyn)
  Bilety: eventim.pl, ebilet.pl oraz w sklepach sieci Empik, Saturn i Media Markt
  (Anna Maria Jopek kwintet)

  Continue Reading
 • Siesta w drodze: Dino D’Santiago

  20 listopada 2018
  717 Views
  Comments are off for this post

  SIESTA W DRODZE
  MARCIN KYDRYŃSKI PREZENTUJE: DINO D’SANTIAGO

  Zachwycona jego talentem (i bez wątpienia też powabem) Madonna zaprosiła go na swoją nową płytę. W lizbońskim finale Eurowizji kraj pochwalić chciał się nim właśnie. Tej jesieni jego album: „Mundu Nobu” zawrócił w głowie luzofońskiemu światu. A my wciąż nie możemy zapomnieć koncertu na Siesta Festivalu 2017, kiedy porwał tłumy do tańca.
  Dino urodził się już na stromych klifach portugalskiego wybrzeża Algarve. Ale rodzina, imigranci z wyspy Santiago wychowali chłopca w tradycyjnej, religijnej atmosferze. Claudino de Jesus Borges Pereira, bo to czytają chłopaki z drogówki w jego prawie jazdy, zobligowany zapewne jednym ze swych licznych imion, zaczynał w kościelnym chórze. To poprowadziło go prostą ścieżką w kierunku muzyki soul. Wspierał swoim Jaguar Band zespół Expensive Soul i tam otrzymał portugalski Złoty Glob w kategorii ”Najlepszy zespół” w roku 2011. Przełomem jednak stało się spotkanie naszego dobrego siestowego przyjaciela, Tito Parisa. Nagrali wspólnie piosenkę na debiutancki album Dino, który jeszcze wówczas nie przyjął pseudonimu „z wyspy Santiago”. Dino przy Parisie porzucił soul, odkrył w sobie afrykańską duszę i album „Eva” czerpał już z niej z rozmachem. Dino otrzymał za tę płytę dwie nagrody „Cape Verde Music Awards” w 2014 i ruszył w trasę po całym świecie: od Stanów Zjednoczonych po Koreę Południową, od Francji po Brazylię. Od Angoli po kraje Beneluxu. Nowe piosenki z „Mundu Nobu” otwierają artyście kolejne drzwi: do klubów całego świata, ale ich wersja  koncertowa zachwyca w każdym wnętrzu.

  4.02.2019 – WEJHEROWO – Wejherowskie Centrum Kultury (bilety)
  5.02.2019 – TORUŃ – Centrum Kultury Dwór Artusa (bilety)
  7.02.2019 – WARSZAWA – Teatr Palladium (Bilety: palladium, biletyna, ticketmaster)
  9.02.2019 – LUBLIN – Teatr Stary (bilety)
  10.02.2019 – BIELSKO-BIAŁA -BCK – Bielskie Centrum Kultury Dom Muzyki (bilety)
  12.02.2019 – WROCŁAW – Sala Gotycka w Starym Klasztorze (bilety)
  13.02.2019 – POZNAŃ – Blue Note (bilety)
  14.02.2019 – ŁÓDŹ – Klub Wytwórnia (bilety)

  Continue Reading