• Anna Maria Jopek „Przestworza” – Nowe Daty

  13 listopada 2020
  87 Views
  Comments are off for this post

  Szanowni Państwo,

  Ważne informacje dotyczące trasy koncertowej „Przestworza”. Ze względu na restrykcje związane z pandemią w tym roku niestety nie zagramy, ale nie tracimy ducha i dołożymy starań, żeby wystąpić dla Państwa wszędzie, gdzie planowaliśmy. Bilety na koncerty przeniesione na przyszły rok zachowują ważność. Szczegóły:

  ŁÓDŹ (Klub Wytwórnia) – nowa data! – 11.09.2021
  WROCŁAW (NFM – Narodowe Forum Muzyki) – nowa data! – 19.09.2021
  BIELSKO-BIAŁA (BCK – Bielskie Centrum Kultury Dom Muzyki) – nowa data! – 11.10.2021
  KATOWICE (NOSPR – Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia) – nowa data! – 12.10.2021
  KRAKÓW ( Opera Krakowska ) – nowa data! – 20.09.2021
  POZNAŃ ( Sala Ziemi ) – nowa data! – 12.09.2021
  GDAŃSK – szczegóły wkrótce

  BYDGOSZCZ – koncert został odwołany, staramy się zorganizować go od nowa. Uwaga! Bilety w tym przypadku tracą ważność i podlegają zwrotowi w miejscu zakupu.

  Dziękujemy za wyrozumiałość. Trzymajmy się wszyscy w zdrowiu!

   

  Continue Reading
 • Richard Bona & Alfredo Rodriguez – Nowe daty

  3 listopada 2020
  112 Views
  Comments are off for this post

  Szanowni Państwo,
  Ze względu na pandemię Covid-19, Richard Bona & Alfredo Rodriguez nie wystąpią w tym roku w Polsce. Nie tracimy jednak ducha, dołożymy starań żeby Mistrzowie zagrali dla Państwa w 2021 r. wszędzie tam gdzie planowaliśmy.
  W większości miejsc mamy już nowe daty!

  Szczecin: Filharmonia im. M.Karłowicza – nowa data 8 czerwca 2021
  Gdańsk: Filharmonia Bałtycka – nowa data 5 września 2021
  Katowice: NOSPR – nowa data 24 października 2021
  Warszawa: Teatr Muzyczny ROMA – koncert odwołany (staramy się go zorganizować od nowa w październiku ’21)  

  Dziękujemy za wyrozumiałość!
  Dużo zdrowia i do zobaczenia w przyszłym roku  

   

   

  Continue Reading
 • „Przestworza” we Wrocławiu – zmiana daty

  12 października 2020
  112 Views
  Comments are off for this post

  Drodzy Państwo! Bardzo czekaliśmy na nasze spotkanie 15 października we Wrocławiu. Planowaliśmy zagrać dwa koncerty zgodnie z zasadami reżimu sanitarnego, w sali zapełnionej w 50 proc.

  W związku z pandemią cały kraj został objęty żółtą strefą, a widownie mogą być zajęte w 25 proc. Z tego powodu jesteśmy zmuszeni przesunąć w czasie nasze spotkanie. Ale nie poddajemy się! Mamy już nowy termin: w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu zagramy 19 września 2021 r. Wierzymy, że będziemy wtedy cieszyć się muzyką bez żadnych ograniczeń. Liczymy, że spotkamy się z Państwem we wrześniu. Myśl, że zachowają Państwo bilety, daje nam paliwo do działania i nadzieję na lepsze jutro.

  Wkrótce skontaktujemy się z Państwem poprzez wiadomość wysłaną z systemu NFM w sprawie szczegółów.

  „Dziękujemy Państwu za wytrwałość i wierność. Wszystkim Ekipom Trasy i sobie nawzajem – za gotowość grania dwa razy dziennie. Bileteriom i Pracownikom Sal Koncertowych za przeorganizowanie tysięcy miejsc dla Widzów. Ależ to była kolosalna praca… Ofiarność, sprawność działań i dobra wola ludzka są tak budujące w całej historii „Przestworzy”, że nie pamiętam, kiedy niegranie koncertów wygenerowało tak wielką serdeczność, współczucie i troskę. Nie wiem, jak dziękować. Mam w sobie dużo spokoju i wiary w wyższy sens rzeczy. W domu, w ciszy, bliskości Bliskich, nawet w tym przymusowym poście od koncertowania muzyka może tylko zyskać na mocy i głębi. A my może wrócimy lepsi?” Anna Maria Jopek i ekipa Przestworzy 12.10.2020 r.

  Continue Reading
 • Marcin Kydryński prezentuje: Siesta w Drodze – YAMI

  18 czerwca 2020
  243 Views
  Comments are off for this post

  As basu, mistrz gitary, rozchwytywany kompozytor – ale przede wszystkim wokalista o czułym głosie – Yami jest cały muzyką. Przez lata był basistą Carlosa do Carmo, portugalskiego Sinatry, najwięk- szego z żyjących mistrzów Fado. Pamiętamy go z koncertów z Anną Marią Jopek w trasie „Sobremesa”, z nagrań z Sarą Tavares, z Ivanem Linsem. Dziś objeżdża świat dookoła każdego roku z boską Marizą. Urodził się w dniu, w którym Człowiek stanął na Księżycu i jest w tym coś z symbolu. Zdaje się nam czasem, że „spadł z Księżyca”, tak jest inny, niezwykły, nieprzystający do szorstkości współczesnego świata. Naprawdę nazywa się Fernando Correira, ale jego mama, która urodziła go późno, mówiła na niego Yami, co w Kimbundu znaczy „mój”, ale wypowiadane ze szczególną tkliwością, wytęsknie- niem. Nowy album artysty, „Casa” – wspomnienie rodzinnego domu – jej jest dedykowany. Jest też pełnym miłości spojrzeniem na kraj, po długiej podróży, którą wraz z bratem przedsięwziął ostatnio wzdłuż i wszerz Angoli. To wielkie szczęście, że jeden z „założycielskich” siestowych artystów powraca na naszą scenę z kapitalną nową muzyką.

  Marcin Kydryński

  Skład zespołu:
  Yami (śpiew & gitara basowa)
  Tiago Oliveira (gitara)
  Cláudio Oliveira (instrumenty klawiszowe)
  Vicky Marques (perkusja)

  Zapraszamy na koncerty do pięciu miast w Polsce:

  14.10.2020 – Łomianki, Jazz Caef
  15.10.2020 – Lublin, Teatr Stary
  17.10.2020 – Sanok, Sanocki Dom Kultury
  18.10.2020 – Bielsko-Biała, Bielskie Centrum Kultury
  19.10.2020 – Wrocław, Stary Klasztor

  Continue Reading
 • Marcin Kydryński w Radiu Nowy Świat

  24 maja 2020
  261 Views
  Comments are off for this post

  Drodzy Państwo,

  z serca dziękuję za zdumiewającą ilość dobrej energii jaką dostałem od Was w minionych dniach. Wśród słów otuchy znalazła się także propozycja, bym dołączył do przyjaciół w Radiu Nowy Świat. Trudno o piękniejszy prezent na urodziny.

  W burzliwych dniach majowego przewrotu ukazała się książka „Dal”, niezwykle dla mnie ważna. O Afryce, fotografii, literaturze, zagmatwaniu ludzkich losów, pamięci i czułości. Książka przeciw znikaniu. Streścić ją w trzech słowach niepodobna, ale jednak spróbuję, bo dla nas, zasmuconych losem Trójki, mogą to być słowa pociechy i nadziei.

  „Co minione, wróci”.

  W niedzielne popołudnia, w Porze Siesty, zagram Wam jeszcze na gitarze tę zwinną melodyjkę, obiecuję.

  Marcin Kydryński, 24 maja 2020

  Continue Reading
 • „DAL” Marcina Kydryńskiego już w sprzedaży!

  20 maja 2020
  256 Views
  Comments are off for this post

  „DAL” – nowa książka Marcina Kydryńskiego dostępna od dzisiaj w księgarniach.

  „Dal” to „prequel” do wydanej w 2016 roku Bieli. Opowiada o Afryce minionej. Pretekstem do tych opowieści stają się dawne fotografie, pocztówki, listy, mapy, ryciny – wszystkie z bogatych zbiorów autora.

  „Kolekcjonuję spojrzenia i milczenie; kolejne nadzieje na trwanie, na ponowne spotkanie po wieku, na lichą, jaką bądź nieśmiertelność, choćby na kartach książki. W naszych oczach, póki my jeszcze trwamy. Te karty są dziś jedynym świadectwem, że gdzieś, kiedyś byli. (…) Biel to nieustanne wołanie: ja, ja, ja; Dal oddaje głos świadkom tamtych czasów”.

  Jest jednak Dal czymś więcej niż tylko wędrówką ścieżkami historii. Jest dyskusją o istocie sztuki fotografii. O jej związkach z malarstwem. Jest podróżą po świecie literatury. Jest wnikliwym i erudycyjnym spojrzeniem na kwestie zmysłowości, erotyzmu, jest dyskusją o okrucieństwie.

  „Dal – konkluduje autor – jest też nieuchronnie historią o śmierci. Ale i o rzuconym jej wyzwaniu”.

   

   

  Continue Reading