• Koncert w Charzykowach przeniesiony!

  7 lipca 2018
  12 Views
  Comments are off for this post

  Szanowni Państwo, z powodu siły wyższej jesteśmy zmuszeni przenieść dzisiejszy koncert w Charzykowach na 14.07.2018.

  Przepraszamy bardzo za wszelkie niedogodności i zapraszamy za tydzień.

  Continue Reading
 • LETNIE KONCERTY KROKE

  19 czerwca 2018
  33 Views
  Comments are off for this post

  Sezon festiwalowy w pełni! Serdecznie zapraszamy na letnie koncerty Kroke:

  21.06 – Santa Cruz de Tenerife
  30.06 – Kluż – Napoka (Jazz in the Park)
  7.07 – Charzykowy (feat. AMJ)
  12/13.07 – Lubiąż (SLOT Art Festival)
  18.07 – Sewilla
  20.07 – Jaen (Etnosur Festival)
  22.07 – Porto Covo (Festival Músicas do Mundo Sines)
  30.07 – Sopot (Międzynarodowe Spotkania z Kulturą Żydowską Yiddishland)
  31.07 – Sopot (Międzynarodowe Spotkania z Kulturą Żydowską Yiddishland)
  5.08 – Chorzów ( feat. Zohar Fresco)
  17.08 – Łódź (Geyer Music Factory)
  25.08 – Frigiliana
  1.09 – Barcice ( feat. Neli Andreeva; Pannonica Folk Festival)
  2.09 – Haj u Ase ( Festival – Mediaval)

  Szczegóły dostępne są w tutaj.

  Continue Reading
 • Anna Maria Jopek & Leszek Możdżer na Jazzahead!

  22 listopada 2017
  523 Views
  Comments are off for this post

  Specjalny koncert odbędzie się 20 kwietnia 2018 r. w ramach uroczystej gali otwierającej największe na świecie targi jazzowe – jazzahead! w Bremie.

  Na targach zostaną zaprezentowane najciekawsze zjawiska polskiej sceny muzycznej. Jak podkreślają organizatorzy, Annę Marię Jopek i Leszka Możdżera łączą klasyczne wykształcenie muzyczne, zachwyt rodzimą muzyką i wieloletnia przyjaźń sceniczna. Każde z nich na swój oryginalny sposób korzysta z tradycji. Jopek uwielbia odwoływać się do muzyki ludowej, Możdżer koresponduje z klasyką. Każde wypracowało własny, unikatowy, rozpoznawalny na świecie styl. Doskonali warsztatowo i formalnie, charyzmatyczni, erudyci i indywidualiści. Na jazzahead! zaprezentują premierowy projekt w ukłonie mistrzom, stylom i gatunkom polskiej muzyki.

  Więcej info tu >>>

  Continue Reading
 • Siesta XIII – premiera już 3 listopada

  27 października 2017
  455 Views
  Comments are off for this post

  3 listopada premiera szczęśliwej trzynastki, jak mówi o nowej płycie siestowej jej autor, Marcin Kydryński.
  „ To, obok Siesty X, najważniejszy dla mnie album spośród siestowych składanek. O prawa do niektórych nagrań staraliśmy się przez lata. I wiedziałem,ż e albo zrobimy to tak, jak chcę i jak wymarzyłem dawno temu, albo nie zrobimy tego w ogóle. Dwupłytowy album, z podtytułem „Boleriosa” przynosi stare, legendarne bolera w oryginalnych wersjach sprzed dziesięcioleci a także współczesną płytę z muzyką latynoską, gdzie tradycyjne bolero jest osią akcji.
  Płyta ze starymi bolerami ukaże się też pod koniec listopada jako pierwszy siestowy ekskluzywny winyl.
  W tradycyjnym słowie wstępnym do płyty Marcin pisze między innymi:
  „Bolero to samo życie.” – mówi bohater Rzeczy o moich smutnych dziwkach Márqueza. Jest już stary, życie zna. W tle jego ostatnich miłosnych uniesień śpiewa z archiwalnych płyt gramofonowych Pedro Vargas. Historia, jak pamiętacie, dzieje się w Kolumbii, Vargas był Meksykaninem, ale bolero powstało na Kubie. Stamtąd, u progu dwudziestego stulecia ogarnęło całą Amerykę Łacińską. Przywołamy tu, obok kubańskich klasyków najpiękniejsze głosy i melodie z Meksyku, Chile, z Brazylii i Portugalii a nawet z Argentyny, tak silnie związanej z tangiem.
  Myślę, że bolero dzieli od tanga to, co różni fado od flamenco. Jest w nim łagodność i czułość zamiast zniecierpliwienia i gniewu. Nikt nie tupie nogą w podłogę lecz po niej bezszelestnie sunie. Jest nostalgia, nie ma rozpaczy. Szept raczej niż krzyk. Jedno szczególne tango wszelako na końcu umieszczę, bo dla mnie zawsze miało więcej cech bolera. Podobnie zresztą zrozumiał je wielki Gonzalo Rubalcaba.
  Nie ma bolero nic wspólnego ze starym hiszpańskim tańcem, który tak uszlachetnił Ravel, ani też nie trzeba grać tej muzyki w charakterystycznym krótkim żakieciku. Bolero, które w Sieście od dawna mąci nam w głowach to wpisana w zmysłowy, leniwy puls nie kończąca się opowieść o miłości.
  Długo marzyłem, by podzielić się z Wami tą muzyką, ale zdobycie praw do oryginalnych starych taśm moich mistrzów zajęło lata. Dopiero dziś jestem gotów. Jeśli dotknie Państwa ta szczególna przypadłość zwana „boleriozą” uspokajam: nie boli. A człowiek staje się w niej jakby trochę lepszy.

  Continue Reading
 • Książka „Poza Dźwiękami” i album „25 The Best Of” już w sprzedaży

  25 października 2017
  300 Views
  Comments are off for this post

  Kroke obchodzi w tym roku 25-lecie swojej działalności artystycznej. Z tej okazji Universal Music Polska wydał dwupłytowy album „25 The Best Of” z najważniejszymi utworami z całego okresu działalności zespołu. Natomiast 11 października nakładem Świata Książki została wydana bogato ilustrowana książka ze zdjęciami archiwalnymi Kroke i rozmowami z artystami.

  Joanna Laprus-Mikulska – „Poza dźwiękami” KROKE

  Bogato ilustrowany album ze zdjęciami archiwalnymi zespołu. Rozmowy z artystami, muzyczne – ale nie tylko – wspomnienia z 25-letniej działalności zespołu.

  Gdy spotykamy się na scenie i zaczynamy grać, po iluś sekundach przechodzimy w inny wymiar i jesteśmy już tylko instrumentami. Te struny się już po prostu razem splatają muzycznie, nie ma jednostek, osobnych bytów – Jurka, Tomka i Kukusia, są za to trzy filary jednej całości, które zaczynają wibrować we wspólnej przestrzeni.

   

  Więcej informacji: www.swiatksiazki.pl ; www.empik.com

   

   

  Continue Reading
 • Siesta w drodze: Yasmin Levy

  11 października 2017
  273 Views
  Comments are off for this post

  Yasmin Levy jest dzisiaj najbardziej wielbioną wokalistką z Izraela, która czerpie swe inspiracje z wielokulturowego bogactwa Żydów Sefardyjskich, Turcji (skąd pochodzi jej ojciec, uznany kompozytor i kantor) oraz flamenco, którego uczyła się w Sewilli. Yasmin korzysta z tej tradycji, tworząc własne piosenki, dzięki czemu możemy spodziewać się szczególnie barwnej mieszanki kulturowej podczas Jej koncertu w klubie Stary Maneż już 9 grudnia.

  Założeniem Siesty w Drodze jest prezentacja na żywo artystów znanych z niedzielnych audycji Siesta oraz z bestsellerowych kompilacji Siesta (wydano już XIII edycji). Prowadzącym oraz dyrektorem artystycznym Siesty w Drodze jest Marcin Kydryński, radiowiec, autor i kompozytor tekstów, producent płyt i fotograf. Współorganizator Siesta Festival w Gdańsku.Jak sam przyznaje: „zaczęliśmy w okolicach święta zakochanych, w lutym 2012, by następnie spotykać się co kilka tygodni i doprowadzić rokrocznie do szczęśliwej kulminacji na Siesta Festivalu u progu maja i dalej grać aż do końca roku. Z nadzieją, że te koncerty, jak ich radiowa starsza siostra, na trwałe wpiszą się w życiorys setek, jeśli nie tysięcy ludzi. Będę zaszczycony mogąc objąć artystyczne przywództwo przedsięwzięcia i przyjmując rolę prowadzącego każdy z wieczorów.”

  Siesta w Drodze gościła światowej sławy gwiazdy, takie jak: Pat Metheny, Bobby McFerrin & Chick Corea czy Dianne Reeves. W projekcie pojawili się także: Noa, Richard Bona, Jehro a także wielu luzofońskich artystów jak Pedro Moutinho, Camane, Nancy Vieira, Sara Tavares, Mayra Andrade, Tcheka.

  Dwie godziny niezobowiązującej, niczym nieskrępowanej muzyki przyjaznej człowiekowi – mówi od lat Marcin Kydryński w swoim autorskim programie w każdą niedzielę na antenie Radiowej Trójki.

  9.12.2017, Gdańsk, Klub Stary Maneż

  BILETY:
  Stojące 120 PLN
  Siedzące 160 – 200 PLN

  PUNKTY SPRZEDAŻY
  On-Line – https://www.interticket.pl/program/yasmin-levy-3051
  Sprzedaż stacjonarna:
  Gdynia InfoBox- GDYNIA GŁÓWNA – Świętojańska 30
  Greckie Biuro Podróży Barkost – GDYNIA – ul. Świętojańska 100
  Biuro Podróży El Globo – SOPOT – ul. Podjazd 9
  Stowarzyszenie Turystyczne Sopot – SOPOT – Plac Zdrojowy 2
  Biuro Turystyczne „Dunaj” – LĘBORK – ul. Targowa 11
  Agencja Podróży i Turystyki Holidays – GDAŃSK – ul. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan)

  Lista punktów sprzedaży w całym kraju dostępna pod linkiem:
  https://www.interticket.pl/partners

  Continue Reading